HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 16:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

[color=blue]Prije ili kasnije, kad fondovi nakupe koliko im treba, podići će cijenu, pa i mi odosmo gore s njima.[/color]

Ja ovo ne kuzim, kako to mislis fondovi ce podic cijenu. Koji je njihov interes da je dizu.
Molim te imaj strpljena pa me pouci
ja sam brucos u ovoj prici. Hvala

To šta ti spominješ je lutrija. Kako je itko mogao znati da cijena neće sa 380 otić na 450. Pravi igrači čekaju godinama ako treba da dionica dosegne pravu cijenu. Zato jer znaju da firma vrijedi. Sve drugo je kockanje, gubiš kad tad.

Gle…. Nemožeš znat kakava će cijena bit, ali ako si na burzi i još k tome iskusan, pa valjda vidiš kakv je trend kretanja cijene ili uzlazan, ili silazan, ili stagnira. Kombinaciaj stagniranja i silaznog trenda po nikakvim normalnim kriterijima ne govori da ce cijena uskoro gore.
Opet kažem ja nemam dooljno iskustva na burzi, moje mišljenje je laičko.
Da pojednostavnim što pokušavam reći. IMaš trenutnu situaciju, dionica po 344.55 kn zadnja cijena. Vijesti po tvu s u katastrofa. Moje mišljenje je prodaj i čekaj. ako cijena probije gore 350 kupi ponovo, gubis malo na razlici ali to je recimo nekakav jadni znak da bi moglo gore napokon.
Ako cijena padne ispod 340 ništa čekaj i dalje tek kad provije gornju okruglu granicu nakon pada na bilo kojoj razini recimo sa 310 na 320 ili 320 na 330 to bi meni kao pčetniku u situaciji u kojoj je ht bio znak za kupnju.
Kupovat u situaciji kad sa 340 padne na 330 recimo ili da vratimo malo nazad sa 360 na 350. Zašto pa ne vidi se kraj pada ne nazire se osim u našim željama.
Naglašavam za mene je bolje izgubit u startu na način da prodaš što imaš i čekaš porast cijene od nekih 10 kn i tad kupiš. Možeš malo izgubit a možeš malo i dobit s takvom kalkulacijom ali ćeš teško izgubit koliko su sad već neki izgubili od 390 do 345.
Pričam o virtualnom gubitku, naravno da su još uvijek u + ali ne onoliko koliko su mogli bit.

To šta ti spominješ je lutrija. Kako je itko mogao znati da cijena neće sa 380 otić na 450. Pravi igrači čekaju godinama ako treba da dionica dosegne pravu cijenu. Zato jer znaju da firma vrijedi. Sve drugo je kockanje, gubiš kad tad.

Postoje pravi igrači s puno love i ti funkcioniraju po tvom sistemu.
I postoje pravi grači s ralativno malo love i njima više odgovara rizik i brza zarada, nego čekanje godinama. Neko nema toliko vremena.
Ljudi samo je jedan život, nekom trebaju pare sad, a ne kad bude u penziji pa da može platit bolje toplice.

Potrošač:

marcipan: ” Ovi koji prodaju,a kupili su na IPO ne mogu izgubiti…nikako kao što ste rekli…a ja mogu?!?ja nisam izgubio ništa dok ne dođe ispod 264 kune…a kredit vraćat ne trebam…ti novci mi ne trebaju…i čekam ju na razinama od 600 kuna…eto…nek se zna…fundametni su tu…a to je najvažnije… EOD ” Gle, po mome, vi ako ste toliko iskusniji od mene na burzi, a valjda jeste. Vi ste itekako na gubitku. Za svakog pravog igrača na burzi ono što je mogao dobiti, a nije dobio je gubitak. Za male kao ja to ne igra ulogu jer nisam još došao do tog mentalnog sklopa, ja sam zadovoljan sa malo. Dakle da ste prodali sve što imate na 380 i sad kupovali po 344 kn zaradili bi dodatnih 36 kn po dionici. Ako imate poveći broj dionica mogla bi to biti i pozamašna suma. Ako vi to ne smatrate gubitkom onda ste početnik koliko i ja. Možda mala stepenica iznad mene.

To šta ti spominješ je lutrija. Kako je itko mogao znati da cijena neće sa 380 otić na 450. Pravi igrači čekaju godinama ako treba da dionica dosegne pravu cijenu. Zato jer znaju da firma vrijedi. Sve drugo je kockanje, gubiš kad tad.

Dobro si mu rekao. Čovjek očito nezna da su pravi igrači oni koji čekaju i da se tako najviše zaradi. A na daytradingu se zaradi puno manje a hrane se samo brokeri. Tako piše u knjigama a nažalost osjetio sam i na svojoj koži. Prodavao sam dionice s 30 , 40% zarade a one otišle 500% gore. Na jednoj sam mogao zaraditi koliko na 20 drugih jer treba računati da na svakoj drugoj i gubiš. Vidjet ćeš nakon godinu, dvije.

Skupa kupnja je po meni uvijek LOŠA kupnja, ako se može jeftinije kupiti, a ti sad meni isfilozofiraj tu svoju logiku.[smiley9]

proklet bio na božić 2010.

Tako treba kolega, ja nažalost imam samo jedna kolica

proklet bio na božić 2010.

Ma neće ti oni prodavat, jer tu rade, pa vole imati dionice – tj glasove na skupštini ak iole pametno razmišljaju, a ja mislim da si to mogu priuštiti, pa oduvijek se u HTEJU LIPO ŽIVJELO

proklet bio na božić 2010.

sejo sexon:

Potrošač:

marcipan: ” Ovi koji prodaju,a kupili su na IPO ne mogu izgubiti…nikako kao što ste rekli…a ja mogu?!?ja nisam izgubio ništa dok ne dođe ispod 264 kune…a kredit vraćat ne trebam…ti novci mi ne trebaju…i čekam ju na razinama od 600 kuna…eto…nek se zna…fundametni su tu…a to je najvažnije… EOD ” Gle, po mome, vi ako ste toliko iskusniji od mene na burzi, a valjda jeste. Vi ste itekako na gubitku. Za svakog pravog igrača na burzi ono što je mogao dobiti, a nije dobio je gubitak. Za male kao ja to ne igra ulogu jer nisam još došao do tog mentalnog sklopa, ja sam zadovoljan sa malo. Dakle da ste prodali sve što imate na 380 i sad kupovali po 344 kn zaradili bi dodatnih 36 kn po dionici. Ako imate poveći broj dionica mogla bi to biti i pozamašna suma. Ako vi to ne smatrate gubitkom onda ste početnik koliko i ja. Možda mala stepenica iznad mene.

To šta ti spominješ je lutrija. Kako je itko mogao znati da cijena neće sa 380 otić na 450. Pravi igrači čekaju godinama ako treba da dionica dosegne pravu cijenu. Zato jer znaju da firma vrijedi. Sve drugo je kockanje, gubiš kad tad.

JE ! JE! a gubi se i 10 + 1 dionica (na 10 dionica = 35 kuna, koliko bi i iznosila fiktivna zarada, a sada gle čuda i ostvarujuća)

Dobro si mu rekao. Čovjek očito nezna da su pravi igrači oni koji čekaju i da se tako najviše zaradi. A na daytradingu se zaradi puno manje a hrane se samo brokeri. Tako piše u knjigama a nažalost osjetio sam i na svojoj koži. Prodavao sam dionice s 30 , 40% zarade a one otišle 500% gore. Na jednoj sam mogao zaraditi koliko na 20 drugih jer treba računati da na svakoj drugoj i gubiš. Vidjet ćeš nakon godinu, dvije.

proklet bio na božić 2010.

rosek:

Obzirom da je idući tjedan zadnji prije izbora, za očekivati je da će mirovinski fondovi na mig Vlade intervenirati sa velikim količinama keša i dizati HT gore jer ako tako ne bude odigrano, onda je HDZ totalno nesposoban i bolje da ne vodi državu ako nije u stanju tempirati pravi trenutak za IPO niti pobrati političke poene na ziceru kakav je IPO HT-a! Zato sam uvjeren da će idući tjedan biti snažno dizanje HT-a prema gore kako bi se dio neodlučnih glasača usmjerilo prema HDZ-u, a sve s kulminacijom u petak kako bi građani neposredno prije izbora bili zadovoljni rastom cijene i provedenim IPO-om HT-a jer kakva inače korist HDZ-u od najava novih IPO-a, ako omiljena dionica koju je HDZ građanima jeftino dao, neposredno pred izbore tone iz dana u dan ?! Ako HDZ ima imalo političke mudrosti i predizborne strategije (a vjerujem da ima) idući tjedan slijedi jaki rast HT-a prema 400 kn. Sve navedeno potpisujem, ovo je najrealniji scenarij.

Sve navedeno ne potpisujem. Nema šanse za ovaj scenarij. Nikakav HDZ ne može podići cijenu. Cijena je pala jer se veliki boje uvođenja poreza, a to im remeti računicu.
A i zašto bi dizali cijenu samo HT-u? A što je s ostalim dionicama i ljudima koji ih drže. Ne budite naivni – cijena ide gore SAMO ako HDZ dobije izbore. Nikako u petak ili bilo koji dan prije izbora.
I zašto je HDZ nesposoban? Dao je narodu HT po 265 kn. Sad je 345. To je 30 % profita na ovom jadu od cijene. To što su neki spremni rasprodati srebrninu – njihov problem. Ja nedam. Osim toga HT će doći na svoje tko god bio na vlasti. Malo će se gunđati oko poreza na kap. dobit. Kad se porez uvede opet će sve rasti kao i dosad. Ne vidim razloga za rasprodaju. Pogotovo ne HT-a.

Pa nismo ostale dionice kupili iz političkih razloga, samo HT. I ja potpisujem sve od avaxa. Ako dionicu Ivo ne podigne do 400 glasam za SDP. Iako neću prodat ni po 400 ali da vidim da se kreće.

Dobro si mu rekao. Čovjek očito nezna da su pravi igrači oni koji čekaju i da se tako najviše zaradi. A na daytradingu se zaradi puno manje a hrane se samo brokeri. Tako piše u knjigama a nažalost osjetio sam i na svojoj koži. Prodavao sam dionice s 30 , 40% zarade a one otišle 500% gore. Na jednoj sam mogao zaraditi koliko na 20 drugih jer treba računati da na svakoj drugoj i gubiš. Vidjet ćeš nakon godinu, dvije.

E tenkista od tebe sam očekivao više.
Vi postove čitate s toliko nerazumjevanja da to nije normalno, ili ja slabo objašnjavam.
Evo da pojasnim još jednom. HT je dobra dionica. HT je potcjenjena dionica.
Ja to ne osporavam. Niti ne osporavam da će ljudi dosta zaraditi koji je zadrže na dugi rok. Moje stajalište je samo da u ovoj situaciji, kad cijena pada, a pada već skoro mjesec dana ili stagnira. Bolje bit s kešom nego u dionici, čak i sad pri ovim cijenama od 344 .55.
Kupiti je ponovno kad dođe + 10 ili 20 kn od trenutne cijene kad počne rast. Dakle u ponedjeljak da probije 350 sa tendencijom prema gore prvi znak, probijanje od 360 po meni siuguran znak i kupuj za sve što imaš.
U najgorem slučaju izgubiš 10-20 kn po dionici. a u najboljem dobiš toliko ili više. Po meni to je isplativ rizik.
Ali nakon te kupnje normalno da bi držao dinicu do neke realne cijene, za koju ne znam iskreno kolika je kod hta. Meni bi bila na cca 450. U slučaju da cijena opet zastagnira dan ili dva i probije prvi put granicu okruglu prma dolje recimo sa 398 padne ispod 390 ja bih opet prodao i čekao. I u najgorem slučaju kupio između 400 i 410.
Ali to su sve uvjeti po kojima bih trgovao (a i trgujem) samo sa dionicom HT-a. Za ostale ne pričam jer nije masa neiskusnih (uključujći i mene) ušla u njih.
I sad u čemu je problem mog stajališta
Jedina stvar koja bi me nagnala na drukčije razmišljanje bi bilo kad bih znao da cijena može u 5 minuta narasti sa 344 na 390 ili više.
S obzirom na moje neiskustvo malo mi to razjasnite pa možda korigiram stav.
Ja sam se uključio u ovaj forum jer sam početnik u nadi da ponešto i naučim. Nije mi cilj nikoga omalovažavati samo iznsom svoje mišljenje i molim da mi se argumentira ako sam ( a lako moguće) u krivu:)


[color=blue]Prije ili kasnije, kad fondovi nakupe koliko im treba, podići će cijenu, pa i mi odosmo gore s njima.[/color]

Ja ovo ne kuzim, kako to mislis fondovi ce podic cijenu. Koji je njihov interes da je dizu.
Molim te imaj strpljena pa me pouci
ja sam brucos u ovoj prici. Hvala

I ja sam brucoš 😉

Pa svi smo zadnjih dana vidjeli razne manipulacije kako bi se cijena oborila na ovu razinu. Tko je obara? Pa valjda onaj tko je kupuje u velikim količinama, dakle fondovi. Masa koja prodaje ionako ne zna vrijednost dionice niti ima pojma o fundamentima pa prodaje po bilo kojoj cijeni, bitno im je da zarade nešto, 30 posto njima je sasvim dovoljno. Još kad krene medijska hajka da cijena strmoglavo pada, evo ti još pritiska. Kad se fondovi nagrabe koliko njima treba ili koliko smiju kupiti ove dionce, podići će je gore kako bi vrijednost fondova porasla i prinosi bili što veći. Neka ti neki iskusniji forumaš objasni detalje oko tih manipulacija, ako te zanima, ima obilje tehnika koji se koriste za tu svrhu, od postavljanja velikih naloga po niskoj cijeni do medijske halabuke. U svakom slučaju, tko ima love, može dobro iskoristiti ove fondovske igre i dobro zaraditi.

Potrošač, 17.11.2007. u 14:49
JE ! JE! a gubi se i 10 + 1 dionica (na 10 dionica = 35 kuna, koliko bi i iznosila fiktivna zarada, a sada gle čuda i ostvarujuća)

Ok priznajem to sam previdio u razmišljanju, ali samo zato što nisam ni ušao s namjero mda držim godinu dana.
S tog stajališta ima smisla ne prodavat pa ponovno kupovat. Ali za dokup i dalje stojim pri svom.

New Report

Close