HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 14:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Alo korisnici,

Pa nemojte temu HT zatrpavati s političkim stvarima. Imate temu predviđenu za to.

Srdačan pozdrav!

Suricata suricatta

šumar_hr:

NEKI TIP OVDJE PRIJE KOJI MJESEC DANA KUPIO PO 390 I KAŽE DOBRA KUPNJA????????? HIHIH[smiley15] (Edit Moderator)

i ja sam kupio po 380 a baš ma zanima šta si ti kupovao pa te korekcija obišla

Možda nije ništa kupovao, možda je čekao pa sad kupuje, ili možda još uvijek čeka. U svakom slučaju gledano u ovom trenutku bolje za njega da je učinio bilo koju od ove 3 stvari nego da je nadokupljivao ht po 380.

Po mom nestručnom mišljenju jedini nadokup koji je imao koliko toliko smisla je bio onaj izmedju 360 i 369 onih dana oko izvješća. Tad je imalo neke osnove za razmišljanje da će cijena počet rast. Fondovi su štopali masa je poklekla i krenulo se opet dole.
Svi ovi ostali nadokupi jednostavno nisu imali pretjeranog smisla, s obzirom da je cijena konstantno u padu ili stagnira.
Pa zar nije bolje izgubit u samom startu i ne kupit odma nego pustit da se primjeti uzlazni rast i onda uć, malo se gubi na startu, ali ako je vrijendost kakava predviđate da je to neće biti bitno.
Ovako i dalje nadokupljivanje dok cijena pada i ne pokazuje nikakve realne znakove oporavka sljedećih dana je za mene besmisleno.
Možda plaćam danak neiskustvu.

U svakom slučaju ova politička korekcija je po meni čisti kretenluk, ako bi Sdp pobjedio koliko mu treba vremena da uvede nove poreze, otprilike ko i Hrvatskoj da uđe u EU zato ne kužim ćemu ovakva panika, pogorovo ovo nema veze sa Ht-om koji je DEBELO potcijenjen. Čačić je rekao da je protiv poreza na dionice, a s njim moraju koalirat tako da je pitanje hoće li ga uopće i uvest. Može jedino bit utjecaja na … (neću drukat na pad nekih drugih dionica), ali one su endem na tržištu i to nema veze sa Ht-om.
Pozdrav moderatoru i obečavam da mi je ovo zadnji post ovakvog tipa.

Surround all arround when it hits the ground

Ovi koji prodaju,a kupili su na IPO ne mogu izgubiti…nikako kao što ste rekli…a ja mogu?!?ja nisam izgubio ništa dok ne dođe ispod 264 kune…a kredit vraćat ne trebam…ti novci mi ne trebaju…i čekam ju na razinama od 600 kuna…eto…nek se zna…fundametni su tu…a to je najvažnije…
EOD

Gle, po mome, vi ako ste toliko iskusniji od mene na burzi, a valjda jeste. Vi ste itekako na gubitku. Za svakog pravog igrača na burzi ono što je mogao dobiti, a nije dobio je gubitak. Za male kao ja to ne igra ulogu jer nisam još došao do tog mentalnog sklopa, ja sam zadovoljan sa malo.
Dakle da ste prodali sve što imate na 380 i sad kupovali po 344 kn zaradili bi dodatnih 36 kn po dionici. Ako imate poveći broj dionica mogla bi to biti i pozamašna suma.
Ako vi to ne smatrate gubitkom onda ste početnik koliko i ja. Možda mala stepenica iznad mene.

Dobro, ljudi, kakav je ovo pesimizam ovdje zadnjih dana? Već dulje vrijeme čitam ovaj forum i vidim da neki uvaženi forumaši konstantno kukaju kako HT potonu kao Titanic te kako su mali dioničari glupi zbog tog što prodaju fondovima po smiješnim cijenama. Neki se žale što cijena nije isti čas skočila na 500 kn. Ali zar vama iskusnim trgovcima ovo ne bi trebalo koristiti? Što više cijena padne, jeftinije ćete dokupiti. Ovo nije vrijeme za kukanje već za shopping, tko ima para. Nadam se da će cijene biti ovakve i sljedeći tjedan da dokupim. Vjerojatno će biti i jeftinije nakon katastrofičnih scenarija koji se zadnjih dana plasiraju po medijima (sinoć udarna vijest u Dnevniku). Ako dokupim po 350 isti broj dionica koje imam, prosjek mi je još uvijek niži od 320 koliko sam bio spreman platiti u IPO-u. Mislim da je i cijena od 370-380 jako dobra za dokup, a ovo sad je bagatela. Ovakve fundamente teško se može naći na Zagrebačkoj burzi. U odnosu na ostale dionice na burzi HT je podcijenjen ispod svake mjere. Tko god može trebao bi iskoristiti priliku. A to hoće li cijena ići gore za tjedan-dva-tri ili za godinu dana, uopće me ne brine, jer se tržina cijena prije ili kasnije mora izjednačiti s fundamentalim pokazateljima. Prije ili kasnije, kad fondovi nakupe koliko im treba, podići će cijenu, pa i mi odosmo gore s njima. Inače ne vidim razloga zašto bi je oni sad dizali, ako je mogu oboriti još niže, da kupe još jeftinije. Ja sam ovu dionicu spreman držati godinama ako treba, kako bih za nju dobio pravu cijenu.


ČARUGA: ” šumar_hr: ” NEKI TIP OVDJE PRIJE KOJI MJESEC DANA KUPIO PO 390 I KAŽE DOBRA KUPNJA????????? HIHIH[smiley15] (Edit Moderator) ” i ja sam kupio po 380 a baš ma zanima šta si ti kupovao pa te korekcija obišla ” Možda nije ništa kupovao, možda je čekao pa sad kupuje, ili možda još uvijek čeka. U svakom slučaju gledano u ovom trenutku bolje za njega da je učinio bilo koju od ove 3 stvari nego da je nadokupljivao ht po 380.

Poznam podosta brokera, SVI su sav slobodan keš zabili u tht-u po izlasku na burzu…vi ste pametniji od njih?
ne bih reko….


Po mom nestručnom mišljenju jedini nadokup koji je imao koliko toliko smisla je bio onaj izmedju 360 i 369 onih dana oko izvješća. Tad je imalo neke osnove za razmišljanje da će cijena počet rast. Fondovi su štopali masa je poklekla i krenulo se opet dole.
Svi ovi ostali nadokupi jednostavno nisu imali pretjeranog smisla, s obzirom da je cijena konstantno u padu ili stagnira.
Pa zar nije bolje izgubit u samom startu i ne kupit odma nego pustit da se primjeti uzlazni rast i onda uć, malo se gubi na startu, ali ako je vrijendost kakava predviđate da je to neće biti bitno.
Ovako i dalje nadokupljivanje dok cijena pada i ne pokazuje nikakve realne znakove oporavka sljedećih dana je za mene besmisleno.
Možda plaćam danak neiskustvu.

Možda, ali tko god može predvidjeti takvo kretanje cijena, znači da predvidi i najvišu i najnižu moguću cijenu, taj je bogat čovjek i može svaki dan ustajati u podne. Tko može biti 100 posto siguran da je ova cijena najniža i da baš sad treba dokupiti? Isto tako, tko može biti 100 posto siguran da će tonuti još niže, pa da se strpi s dokupom dok još ne padne? Baš nitko. Ljudi su izračunali da dionca vrijedi više, da je podcijenjena i da je treba kupiti. Mislim da nitko tko je platio recimo 380 na kraju neće izgubiti. Dobit će manje od ovih koji kupuju sad, ali to je život.


Dobro, ljudi, kakav je ovo pesimizam ovdje zadnjih dana? Već dulje vrijeme čitam ovaj forum i vidim da neki uvaženi forumaši konstantno kukaju kako HT potonu kao Titanic te kako su mali dioničari glupi zbog tog što prodaju fondovima po smiješnim cijenama. Neki se žale što cijena nije isti čas skočila na 500 kn. Ali zar vama iskusnim trgovcima ovo ne bi trebalo koristiti? Što više cijena padne, jeftinije ćete dokupiti. Ovo nije vrijeme za kukanje već za shopping, tko ima para. Nadam se da će cijene biti ovakve i sljedeći tjedan da dokupim. Vjerojatno će biti i jeftinije nakon katastrofičnih scenarija koji se zadnjih dana plasiraju po medijima (sinoć udarna vijest u Dnevniku). Ako dokupim po 350 isti broj dionica koje imam, prosjek mi je još uvijek niži od 320 koliko sam bio spreman platiti u IPO-u. Mislim da je i cijena od 370-380 jako dobra za dokup, a ovo sad je bagatela. Ovakve fundamente teško se može naći na Zagrebačkoj burzi. U odnosu na ostale dionice na burzi HT je podcijenjen ispod svake mjere. Tko god može trebao bi iskoristiti priliku. A to hoće li cijena ići gore za tjedan-dva-tri ili za godinu dana, uopće me ne brine, jer se tržina cijena prije ili kasnije mora izjednačiti s fundamentalim pokazateljima. Prije ili kasnije, kad fondovi nakupe koliko im treba, podići će cijenu, pa i mi odosmo gore s njima. Inače ne vidim razloga zašto bi je oni sad dizali, ako je mogu oboriti još niže, da kupe još jeftinije. Ja sam ovu dionicu spreman držati godinama ako treba, kako bih za nju dobio pravu cijenu.

Bi nadokupili da nismo spiskali svu lovu na cca 370-400 kn…zato idem sutra na sajam i rasprodajem polovan vozni park nebili nadokupio na ovim razinama i siguran sam da ću kroz kratko vrijeme imati NOVI vozni park[smiley3][smiley2][smiley1]


marcipan: ” Ovi koji prodaju,a kupili su na IPO ne mogu izgubiti…nikako kao što ste rekli…a ja mogu?!?ja nisam izgubio ništa dok ne dođe ispod 264 kune…a kredit vraćat ne trebam…ti novci mi ne trebaju…i čekam ju na razinama od 600 kuna…eto…nek se zna…fundametni su tu…a to je najvažnije… EOD ” Gle, po mome, vi ako ste toliko iskusniji od mene na burzi, a valjda jeste. Vi ste itekako na gubitku. Za svakog pravog igrača na burzi ono što je mogao dobiti, a nije dobio je gubitak. Za male kao ja to ne igra ulogu jer nisam još došao do tog mentalnog sklopa, ja sam zadovoljan sa malo. Dakle da ste prodali sve što imate na 380 i sad kupovali po 344 kn zaradili bi dodatnih 36 kn po dionici. Ako imate poveći broj dionica mogla bi to biti i pozamašna suma. Ako vi to ne smatrate gubitkom onda ste početnik koliko i ja. Možda mala stepenica iznad mene.

To šta ti spominješ je lutrija. Kako je itko mogao znati da cijena neće sa 380 otić na 450. Pravi igrači čekaju godinama ako treba da dionica dosegne pravu cijenu. Zato jer znaju da firma vrijedi. Sve drugo je kockanje, gubiš kad tad.

Poznam podosta brokera, SVI su sav slobodan keš zabili u tht-u po izlasku na burzu…vi ste pametniji od njih?
ne bih reko….

Mene zanima sto to znaci podosta brokera, bitno je koliko je iskusnih medju tim podosta.
Ja isto znam neke , iskreno , ne misle bas tako.


Pravi igrači čekaju godinama ako treba da dionica dosegne pravu cijenu. Zato jer znaju da firma vrijedi. Sve drugo je kockanje, gubiš kad tad.

To se inače zove oročena štednja, a ne trgovanje dionicama…

New Report

Close