HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 06:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Potrošać:
-90 posto ljudi na forumima su oni koji nemaju pametnijeg posla pa svoj ego reliziraju pišući gluposti
-5% su ljudi koji su plaćeni da pišu po forumima od raznoraznih interesnih skupina, npr. Hgspot je svojevremeno plaćao ljude da po forumima šire dobar glas o Hgspotu isto radi i dobar dio banaka i ostalih većih firmi koje se bave retailom
-5% su ljudi kao vi ,ja i još nekolicina članova foruma koji na forum dolaze po informacije i pokušavaju od sveg tog smeća nešto korisno profiltrirati
Ja sam kod Hta igrao na rast prije izbora. Obzirom da se rast nije dogodio, a ovakvo stanje može trajati još mjesecima dok se raja ne iskrca, u narednih dva tjedna ja prodajem ostatak hta i većinu para prebacujem u banku na 6.5% godišnje, sve dok se ovaj kaos na burzi ne razbistri.

kolega dali vi stvarno više vjerujete da ćete zaraditi u banci uz 6,5 % kamat nego na dionici ht.inflacija vam je 5% .a i mirnije spavam uz ht

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


ne znam šta je tu upitno…

Upitno je to da će Htova marža neminovno padati. Možda će se to vidjeti već u izvješćima za 2008. Također je upitan ekstremno visoki P/S koji je posljedica enormno visoke neto profitne marže koja može ići samo dolje. Početak pada je vidljiv već sada-pogledaj ebitda maržu. Upitna je čak i dividenda ukoliko dođe do kupnje debelo precijenjenog Slovenskog telekoma. Ht je čista dividendna dionica koja vrijedi 10xneto zarada i to je to. Svaka cijena veća od toga je uzrokovana čistom psihologijom tržišta.

Potrošać uopće ne priča gluposti i razumno razmišlja. Čovjek je lijepo naveo da nije čudno što nekog nije briga oće li zaraditi 2 i 4 tisuće za godinu dana. Jednostavno čovjek ne živi od burze i neda mu se gnjavit s tak malom lovom. Oće svoju lovu sad, prije Božića i to je to. Ne vidim zašto bi se trebalo sprdavati iz ljudi koji nemaju 500 k viška za ozbiljnije investiranje. Vjerujem da većina ovih koji se sprdavaju igraju sa 30-100k nenamjenskog kredita i misle da su veliki face.

Trend is your friend.


kolega dali vi stvarno više vjerujete da ćete zaraditi u banci uz 6,5 % kamat nego na dionici ht.inflacija vam je 5% .a i mirnije spavam uz ht

Nisam rekao da lova ide u banku na godinu dana, vać da lova ide u banku dok se ne razbistri ovaj kaos na burzi. U dva mjeseca bilo je karikiram 10 većih promjena trenda.

Trend is your friend.

LookaBorna:

ČARUGA: ” Uh da mi je sad love sve bi uvalio u ht ” lega ima i boljih prilika vjerujte mi[smiley1][smiley1]

Da čujemo koju,može i na PM ako je info povjerljiva..[smiley2]


pa sve je danas dobra prilika :), a bit ce izgleda i u ponedjeljak

Good artists copy. Great artists steal.


Potrošać uopće ne priča gluposti i razumno razmišlja. Čovjek je lijepo naveo da nije čudno što nekog nije briga oće li zaraditi 2 i 4 tisuće za godinu dana. Jednostavno čovjek ne živi od burze i neda mu se gnjavit s tak malom lovom. Oće svoju lovu sad, prije Božića i to je to. Ne vidim zašto bi se trebalo sprdavati iz ljudi koji nemaju 500 k viška za ozbiljnije investiranje. Vjerujem da većina ovih koji se sprdavaju igraju sa 30-100k nenamjenskog kredita i misle da su veliki face.

Pa nitko mu ne brani da je uzme…evo…kolko ih ima što uzimaju…ne osuđujem ih…nek uzmu…bolje da uzmu, ako nemaju vremena čekati…bit će nam svima bolje…malo je među njima onih koji razumiju kako burza funkcionira…i bit će nam bolje bez takvih…

Zbiljam ne razumijem ove koji se i dalje drže HT kao pijan plota.
Očekujete da će u jednom danu narasti na 400? 450? prodao Ht i ostavio sam si dva paketa reda radi i u slučaju da počne rasti ili se promjeni situacija na tržištu još uvijek stignem reagirati. zbiljam mislite da će fondovi početi tako manijakalno čistiti da vi nećete stići reagirati i nadokupiti ili šta? a realno ova situacija uz blage oscilacije bi u najboljem slučaju mogla trajati do izbora ako ne i do proljeća 2008
a trenutno je najsigurnije mjesto za moju lovu doma u čarapici…

I has the money, what I do wif it?

U Londonu završilo na 70,00 $.

moguće je da su se portfolio menedžeri na ovom sastanku dogovorili da poplaše novopečene dioničare sa burze pa prodavaju jedni drugima a nama panika

Dobro…
Po ovoj tvojoj računici 63*370…itd…meni se 3000 kuna čini jako dobrim za pola godine…
A ti nazovi “investitori”…koji nemaju vremena čekati tih 3000 kuna, kaj su oni mislili 10 000 kuna dignut?!?ili…ispada da im 3000 nije dovoljno…pa sad kad su vidjeli da neće do izbora narast,sad panično rasprodaju…zato i jesmo tu gdi jesmo…da nije takvih 250 000 ili više…već bi bili na 500 kuna…
Ne mora nitko nikoga čekati…nek pokupe svoju lovu i nek bježe s burze…nek odu natrag s tom lovom u banke i nek godinu dana čekaju svojih 6%…za to imaju vremena čekat…
Šta se dividende tiče…zar ne piše u prospektu da će se isplaćivati?!?ne znam šta je tu upitno…

Oprosti ali ja i vi se ne razumijemo, očito. Znate koliko ja znam ljudi koje bi vi nazvali malima….
Ti ljudi često nisu skloni štednjama ni bankama nni bilo kakvim vrstama ulaganja. Ovo je bila prilika za laku zaradu, ma kolika ona bila. Ako već neće gore a šta ću se puno zamarat i živcirat daj tih par tisuća kuna + ono šta sam uložio mi vrati da ja znam daje na sigurnom i dobro.
To je otprilike to, ako ne možete shvatit da takvi ljudi ulaze u IPO, ja tu ne mogu nešto posebno dodati.

Pa nitko mu ne brani da je uzme…evo…kolko ih ima što uzimaju…ne osuđujem ih…nek uzmu…bolje da uzmu, ako nemaju vremena čekati…bit će nam svima bolje…malo je među njima onih koji razumiju kako burza funkcionira…i bit će nam bolje bez takvih…

Vi ovdje postavljate situaciju kao da ti ljudi gube koji izlaze, oni to ne vide tako, a gruba istina je da tako i nije. On je u dobitku kako god okreneš.
O razumjevanju burze nemam stvarno puno za reći, ali vidim da se neki pozivaju na stvari koje sam i sam uspio zaključiti u ovih mjesec dana. Ako je to razumjevanje onda se izgleda i ja razumjem kao i 90% na ovom forumu.
Problem je vaš što vi moj izlazak tumačite kao eto još jedna budala prodala. Ja prodajem jer eto nazovite kako god hoćete, imam osjećaj, mislim da će cijena još ići dolje i ja namjeravam situaciju promatrati s kešom u portfelju pa ako se ostvari da cijena ode dolje kupit ću ponovno na nekim isplativim razinama, ali samo onda kad trend pokaže uzlaznu putanju.
Na kraju krajeva ja sam tu da steknem iskustva malo na burzi sa relativno sigurnom dionicom.
Moja zarade se mjeri ovako par hiljada kuna + malo iskustva.
Bolje se igrat s malim parama za početak a kad i ako uđem u štos i budem imao neki kapital da me ne snađu početničke greške.

Inače s ekonomijom nemam nikakve veze. Ni sa bilo kakvim upravljanjem bilo čega osim svog vlastitog života koji eto gura polako i svakim danom nešto nauči od pametnijih od sebe.

Pad dionice HT a moze zaustaviti samo:
1. Vrijeme potrebno da se iskrcaju panicari i zeljni brze zarade – to je tocno 200 radnih dana burze,
2. Priblizavanje danu podjele bonusa od 10% i dividende – to je 7 mjesec 2008,
3. Ubrzani pad na 265 kn kada sve staje. Masa stane jer joj se vise ne isplati prodavat, tu je na kocnici i sigurnihi 10% bonusa + dividenda. Samim zaustavljanjem pada dolazi do smirivanja ludila mase te jacanja kupnje.
Po meni fondovi su se dogovorili za ovu zadnju 3. opciju. Najbrza je. Trebaju 2008 na HT – u zaradit. Trenutno skupljaju novac za cvrstu branu na 265 da ne procuri. Ipak to je masa od 200000 osoba. Zato se dosta toga i crveni. Ovaj scenario najvise odgovara fondovima jer ce ubost HT po mizenoj cijeni a uz put pripremit teren na ostalim dionicama za rast u 2008.
Ne zaboravite da na nasoj burzi samo fondovi dizu i spustaju – kontroliraju cijenu dionicama.

Nitko nije ocekivao ovoliku hrvatsku glupost sa HT-om.

Kako se gase zapaljeni izvori nafte? Nitroglicerinom!

16.11.2007
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 7.779.412 9,50 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 5.732.197 7,00 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 3.286.316 4,01 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 357.618 0,44 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 315.325 0,39 Skrb. račun +6039
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 297.856 0,36 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 235.457 0,29 Skrb. račun +2164
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 207.691 0,25 Skrb. račun
10. PBZ D.D. 202.304 0,25 Skrb. račun +2000
Ukupno: 73,49

Heaven or Las Vegas

New Report

Close