HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 04:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

jos 2 mjeseca tht nece preko 400 kn,zivi bili pa vidili.
uzeo sam u obzir inu,broj ljudi tamo,promet,koliko ih je prodavalo,i na koji nacin,te uklopio tht u nacin na koji se ina kretala,isto tako,ina nije imala pred sobom ovako snaznu korekciju..moje misljenje je da barem 2 mjeseca cijena nece gore,mozda i vise…slicno ljudi misle stoga je ina po mom skromnom misljenu transparentna za usporedbu
pozdrav

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


ČARUGA, 16.11.2007. u 17:30
ČARUGA Uh da mi je sad love sve bi uvalio u ht
Zato jer mislite da ne ide niže od ovog ili? Meni nije jasna jedna stvar, ako ste neki od vas toliko iskusni kako to da niste prodavali po barem recimo 380 kn ili mozda jeste, pa sad opet nadokupljivali. Nemogu shvatiti ove argumente cuvaj dionice rast ce samo je pitanje vremena kada. Pa normalno da je pitanje vremena kada, ali zar nije poanta da ako je opca atmosfera silazna da se proda i ceka ponovni rast i tad uskoci ili nitko stvarno nije predvidio ovakav rasplet u kojem su glavni akteri ljudi kao ja POČETNICI. Znam da ce sad neki reci lako je biti general poslije bitke, ali meni je ovakav rasplet nalagala cista logika, koju ste mi vi iskusni malo poljuljali. Ok sad sam tu gdje jesam, ali definitivno imate loše savjete barem što se tiče ove dionice.
[/quote]

ja nikad nikom nisam rekao ni drži ni prodaj moj je target 500 kuna kad tad a ti kolega zini koliko možeš da progutaš

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Još jedna stvar, eto nisam inače aktivni sudionik ikakvih foruma, uglavnom po njima tražim informacije meni zanimljive pa s njima baratam.
Dakle čuđenje zašto netko prodaje po ovako niskim cijenama mi je neshvatljivo. JA sam taj mali sa 63 dionice o kojem svi govorite. Evo cuo sam sve argumente zasto ne prodavati. I Iskreno nisu dovoljni.
Ti argumenti da će dionica rast samo treba strpljenja vrijede za ljude koji imaju više novca uloženog u dionice.
Izračunajte si malo 63 dionice *370 kn prije par dana =23310 kn ili za pola godine ili godinu 420 kn *63=26460 kn.
Dakle razlika nekih 3 000 kuna. Pa ljudi koji su ušli sa po jednim do 2 paketa su ušli s toliko jer nisu imali za više. Pa zar mislite da oni mogu cekat godinu dana za 3000 kn. I to bi možda i čekali kad bi neko potpisao da će mu on isplatit ako se taj iznos ne ostvari već recimo ni za godinu dana cijena ne ode preko 400.
Po vašem ova zadnja situaicja je malo izgledna, ali onda opet i ovakav pad baš niste predvidjeli.

Postoji ona naodna, a ovdje je ipak riječ o narodu: bolje vrabac u ruci nego golub na grani.
Dalje onaj argument o isplati dividende. Tko garantira da ce se sljedeću godinu isplatiti dividenda?
U cijeloj ovoj situaciji kolko sam ja shvatio postoje dva igrača.
To su FUNDAMENTI i MASA. Pitanje je tko će u godinu dana izaći kao pobjednik. Većinu malih dalje od toga vremenskog razdoblja burza neće ni zanimati.
Pričat će unucima o dionicama ht-a.


Uh da mi je sad love sve bi uvalio u ht

lega ima i boljih prilika vjerujte mi[smiley1][smiley1]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Čaruga nije se cijeli post odnosio na vas samo prva rečenica: “Zato jer mislite da ne ide niže od ovog ili?”.

Ostatk je bio općenit zaključak na temelju 500 prethodno pročitanih strana.
Reći nekom da kupuje ili proda se mže i indirektno.

Ako cijeli forum vrvi od postova da mi je love da kupim, ili idem u banku dic sve da sta imam ili proda bi obitelj samo da mi je za dokup po ovakvim cijenama…
Molim lijepo to će većina početnika shvatiti kao opći dojam dakle svi kupuju idem i ja.
Čak su i gori savjeti koje vi kao ne dajete. Jer logična pretpostavka je da čovjek sebi ne želi zlo, dakle vi meni ništa ne preporučujete, a ja recimo u ovom primjeru smatram vas iskunijim od sebe, ako cemo gledat barem po broju postova.
I vi sad na sav glas vičete kako vi kupujete. Vi je uopćena formjulaicja za dosta ljudi na ovom forumu, da se opet ne nađete prozvani. Pa što bi trebali zaključit ovi mali nego da treba čuvat ako svi “pametni” kupuju još više.
S tim da malo tko tu kaže s koliko je novaca ušao u ovu dionicu i koliko on to nadokupljuje. Jer ne vrijeda ista pravila za ljude sa 30 000 kn i ove sa 500 000.


ČARUGA: ” Uh da mi je sad love sve bi uvalio u ht ” lega ima i boljih prilika vjerujte mi[smiley1][smiley1]

Da čujemo koju,može i na PM ako je info povjerljiva..[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

@ potrošač

Imaš dvije mogućnosti. Prva je da se ne zamaraš previše i to što prije prodaš, a druga da si daš truda i naučiš kako burza funkcionira, kad i koje dionice su potcijenjene, odnosno precijenjene.
Kako će se Crobex kretati nitko ne može sa sigurnošću tvrditi, ali ono što fundamentalisti tvrde je da ako kupiš fundamentalno potcijenjenu dionicu ona će prije ili kasnije rasti i postići svoju pravu vrijednost.
Do nedavno su kod nas sve dionice manje ili više bile precijenjene. Spretniji su mogli zarađivati na poznavanju tržišta i valovima optimizma i pesimizma, povoljnim izvještajima i vijestima. Prva fundamentalno potcijenjena dionica koja se nedavno pojavila na našem tržištu je upravo dionica HT-a. Ja sam se htio uključiti još sa IPO Magme na tržište kapitala, ali sam se predomislio nakon nekih pročitanih knjiga o fundamentalnoj analizi. Jednostavno: bila mi je fundamentalno precijenjena, a u rast iz prospekta nisam vjerovao.
Nepoznavanje vrijednosti dionice HT-a i moguća prisila što brže prodaje od strane širokih masa je i uzrokovalo ovakav njezin pad. U zadnje vrijeme glavni faktor je panika. Da li će ona rasti u ovom trenutku ti nitko sa sigurnošću ne može reći, ali kao što sam već prije rekao ona, za razliku od mnogih drugih, ima toliko spominjane fundamente, tj. nije šekulativna dionica.
Na tebi je da odlučiš želiš li učiti i biti aktivni sudionik na burzi, pa će ti možda uspjeti ušteđevinu oplođivati bolje nego u nekom fondu ili banci, ili da jednostavno prepustiš brigu na veselje i budeš zadovoljan sa do sada zarađenim.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


ČARUGA: ” Uh da mi je sad love sve bi uvalio u ht ” lega ima i boljih prilika vjerujte mi[smiley1][smiley1]

reci lega budi konkretan ja ne kažem da nema ali neznam

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Slom dionice HT-a

http://www.index.hr/vijesti/clanak/slom-dionice-thta/365147.aspx

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


Izračunajte si malo 63 dionice *370 kn prije par dana =23310 kn ili za pola godine ili godinu 420 kn *63=26460 kn. Dakle razlika nekih 3 000 kuna. Pa ljudi koji su ušli sa po jednim do 2 paketa su ušli s toliko jer nisu imali za više. Pa zar mislite da oni mogu cekat godinu dana za 3000 kn. I to bi možda i čekali kad bi neko potpisao da će mu on isplatit ako se taj iznos ne ostvari već recimo ni za godinu dana cijena ne ode preko 400. Po vašem ova zadnja situaicja je malo izgledna, ali onda opet i ovakav pad baš niste predvidjeli. Postoji ona naodna, a ovdje je ipak riječ o narodu: bolje vrabac u ruci nego golub na grani. Dalje onaj argument o isplati dividende. Tko garantira da ce se sljedeću godinu isplatiti dividenda?

Dobro…
Po ovoj tvojoj računici 63*370…itd…meni se 3000 kuna čini jako dobrim za pola godine…
A ti nazovi “investitori”…koji nemaju vremena čekati tih 3000 kuna, kaj su oni mislili 10 000 kuna dignut?!?ili…ispada da im 3000 nije dovoljno…pa sad kad su vidjeli da neće do izbora narast,sad panično rasprodaju…zato i jesmo tu gdi jesmo…da nije takvih 250 000 ili više…već bi bili na 500 kuna…
Ne mora nitko nikoga čekati…nek pokupe svoju lovu i nek bježe s burze…nek odu natrag s tom lovom u banke i nek godinu dana čekaju svojih 6%…za to imaju vremena čekat…
Šta se dividende tiče…zar ne piše u prospektu da će se isplaćivati?!?ne znam šta je tu upitno…


Čaruga nije se cijeli post odnosio na vas samo prva rečenica: “Zato jer mislite da ne ide niže od ovog ili?”.

kolega moj pravo vrijeme za kupnju ne postoji,sve je to po procjeni ko će ga znat kad je najniže nama tog mudraca,možda će padat niže možda ne to nije ni bitno. bitno je hoće li rasti.je smatram da hoće i imam živaca čekat, možda griješim ali to je moje uvjerenje

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Potrošać:
-90 posto ljudi na forumima su oni koji nemaju pametnijeg posla pa svoj ego reliziraju pišući gluposti
-5% su ljudi koji su plaćeni da pišu po forumima od raznoraznih interesnih skupina, npr. Hgspot je svojevremeno plaćao ljude da po forumima šire dobar glas o Hgspotu isto radi i dobar dio banaka i ostalih većih firmi koje se bave retailom
-5% su ljudi kao vi ,ja i još nekolicina članova foruma koji na forum dolaze po informacije i pokušavaju od sveg tog smeća nešto korisno profiltrirati
Ja sam kod Hta igrao na rast prije izbora. Obzirom da se rast nije dogodio, a ovakvo stanje može trajati još mjesecima dok se raja ne iskrca, u narednih dva tjedna ja prodajem ostatak hta i većinu para prebacujem u banku na 6.5% godišnje, sve dok se ovaj kaos na burzi ne razbistri.

Trend is your friend.

New Report

Close