HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 22:48
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

15.11.2007
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 7.779.412 9,50 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 5.732.197 7,00 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 3.286.316 4,01 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 357.618 0,44 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 303.934 0,37 Skrb. račun +5352
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 297.856 0,36 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 233.293 0,28 Skrb. račun +2958
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 207.691 0,25 Skrb. račun
10. PBZ D.D. 200.304 0,24 Skrb. račun
Ukupno: 73,47

Novac je kisik burze!


Samo bi rekao da su “državni” IPO-i uglavnom ziceri. Oni raznih kompanija koje izlaze na tržište su malo rizičniji i treba dobro odvagnuti isplati li se ili ne, te uzeti u obzir prilikom odluke razne mogućnosti, pa i npr. broj prijava na takav IPO.

upravo tako…ali ovih novih 250 000 dioničara to ne zna…
znaju samo da je IPO…i to povezuju sa dobrom zaradom…pa misle ako su na HT-u mogli zaradit 30-50%…zašto ne sad ić u Optimu…

Ljudi , sve će to doći na svoje,samo svi bi mi htjeli da samo ide gore,ma htio bih i ja,ali nema toga,a kada malo padne,onda je grom i pakao.[smiley2]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

Goran8:
Poanta je da će ulazak u T-HT biti jednak kao i ulazak u neki prosječni fond.

Ja bih dodao da ta “poanta” ovisi o prosječnoj cijeni ulaska. Tj., ako si ušao po cijeni sa IPO-a, ili još jeftinije, pa dodavši još dividende i dodatne dionice dolazi se do rezultata da bi to zapravo trebao biti ulazak u jako dobar fond.
I još nešto…
Iz tvoje hipoteze da fondovima odgovara lagani rast znači li to da bi na kraju mjeseca mogli vidjeti cijenu veću od 368 kn kolika je bila na kraju listopada?
Petrov u biznisu tvrdi da se ulagači u HT zapravo nastoje iskrcati prije izbora jer se boje postizborne vladajuće garniture i moguće nebrige za cijenu dionice nakon izbora. Kao da sad politika upravlja cijenom dionice?

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

sve šta imam dao sam za T-HT dionice,a student sam…
šta vi iskusniji mislite,hoće li dionice rasti nakon izbora?

17.376.907,16 -1,71% Zar nismo pali oko 3 %

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


dečki možda se opet sretnemo da nastavimo. a ton koliko god ti glupo zvučalo obojica smo u pravu. samo je pitanje kakvo razmišljanje narod želi da prevladava na ovim prostorima.

ocito kolega vi niti ne “djelujete” na burzi….jer da je tako biste drukcije razmisljali…..svako gleda svoj novac, a ja nedam svoj novac nekom “Timu” jer su se toga sjetili…uostalom to sto vec sad se oporezuje obicni SVAKI građanin, kakve to veze ima?? tko tom građaninu uopce brani da on i uz rad kupuje i na burzi? znaci tog istog građanina ce se dvaput oporezivat za nesto sto je zaradio, a do sada se to radilo jednom……uz to, taj navodni “Tim” (haha) kaze da oni zele oporezivati samo one tajkune koji se bogate na burzi, i s time su naveli iznos od 50000kn, halo? pa onda bi ispalo da je 95% kolega sa ovog foruma tajkun??? svi preko 50000kn su tajkuni? daj molim te……ta vasa “strategija” je jako jako klimava…..misljenja sam da je “Tim” uveo taj PKD samo da bi bio kontra onog sto HDZ radi, zbog niceg drugog…..djelomicno (ako ne i vise) mozemo zahvaliti vec sada “Timu” zbog crvenila na burzi u zadnje vrijeme……hvala, uspjeli ste u necemu iako niste ni dobili izbore, sta ce biti ako ih dobijete necu ni razmisljati o tome…..[smiley9]

DOKUP!

Grad i T-HT trebali bi se dogovoriti oko vlasništva nad DTK mrežom Digitalni grad, podružnica Zagrebačkog holdinga, sklopila je u ime Grada Zagreba ugovor s 11 telekomunikacijskih operatera. Oni time dobivaju pristup i korištenje sustava DTK.

Voditelj podružnice Marijan Gržan izrazio je zadovoljstvo ugovorom i činjenicom da je počela naplata za pristup i korištenje DTK mreže. “Dosad smo trošili, a sad ćemo početi zarađivati i ulagati u novi sustav DTK”, rekao je Gržan. Naglasio je da će Digitalni grad ove godine ostvariti tri milijuna kuna prihoda. Najavio je da će ubuduće to biti i 10 milijuna godišnje.

Gržan je istaknuo da je potpisivanje ugovora sa T-HT-om zapelo oko vlasništva. “Grad polazi od pretpostavke da je sve ono što se nalazi ispod gradskih ulica gradsko, dok je stajalište T-HT-a potpuno suprotno”, rekao je Gržan. Tvrdi kako Grad nema namjeru dokazivati vlasništvo koje mu spori T-HT. Gržan je rekao kako tek treba vidjeti čime će T-HT dokazati vlasništvo nad mrežom.

Gradonačelnik Bandić uvjeren je kako će se pronaći zajedničko rješenje za problem vlasništva nad DTK mrežom. “Cilj nam je da uvedemo reda u korištenje DTK sustava”, rekla je predsjednica Gradske skupštine Tatjana Holjevac. “Riješit ćemo problem vlasništva, uvesti katastar vodova i liberalizirati tržište, a neovlašteno korištenje resursa pravodobno ćemo sankcionirati”, rekao je Gržan. Istaknuo je kako je Zagreb prvi grad koji je ušao u pregovore sa operaterima te će zato moći i osigurati širenje DTK infrastrukture i niže cijene za građane.

Direktorica Sektora za korporativne komunikacije u T-HT-u, Alemka Lisinski rekla je kako je T-HT također za sporazum sa gradom. “Dali smo konkretan prijedlog gradu i očekujemo da ćemo uskoro doći do zajedničkog dogovora. Postoje minimalni preduvjeti od kojih ne možemo odstupiti. Mi smo DTK gradili, ulagali u njega i imamo sve potrebne dokumente o tome”, rekla je gospođa Lisinski. T-HT procjenjuje i to vodi u svojim poslovnim knjigama da je vlasnik oko 90 posto DTK na području Grada Zagreba.

Kad bi se trebalo znati tko je kupac Slovenskog lelekoma, odnosno kad završava drugi krug?

Trend is your friend.


sve šta imam dao sam za T-HT dionice,a student sam… šta vi iskusniji mislite,hoće li dionice rasti nakon izbora?

Samo ti uči i ne gledaj burzu svaki dan.Jedan put mjesečno bi ti bilo najpametnije.Bit ćeš u lijepom plusu u skoroj budućnosti,bez brige.
Koncentriraj se na predavanja i rokove u prosincu.

Pozdrav Čabo![smiley9]

Novac je kisik burze!

inquirer:
Kad bi se trebalo znati tko je kupac Slovenskog telekoma, odnosno kad završava drugi krug?

Ne znam kad završava odabir kupca, ali poznavajući tržište do sada mislim da će se to slabo odraziti na cijenu naše uzdanice, hoću reći dionice.

CRNOBIJELI:
kako da kupim zlato?

I ja sam o tome svojedobno razmišljao. Problem je u tome da i zlato kao i svaka roba ima u različitim dobima različite cijene. A sad je ono vrlo traženo i vrlo skupo. U jednoj od Richardsonovih knjiga o investiranju ti je to detaljnije objašnjeno. Zavisi koliku količinu želiš. Ako je to manja količina možeš kupiti zlatnike. Ne znam ide li i koliki porez na to. Nadam se da ne ide porez kao na luksuznu robu. Možda neki od forumaša ima bolja iskustva?

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Da li je netko dokupljivao ht putem margin kredita i da li zna koja banka daje najpovoljnije?

Surround all arround when it hits the ground

New Report

Close