HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 00:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Osobno imam dionice T-HT i namjeravam još kupiti.
Vjerojatno je ovdje najveći broj investitora u plusu pa me zanima i vaš komentar.

Evo jedno moje razmišljanje:
– ova situacija pogoduje više fondovima nego nama malima
– fonodvi će skupljati sve veće količine na sve manjim razinama i imati manji prosjek ulaska
– udio T-HT u fondovskim portfeljima će biti vrlo značajan
— tako da će fondovi dobiti sigurnost u ovoj dionici i
– dizat će je polagano (presporo) odnosno puno sporije nego što mnogi ovdje očekivaju.
– komparacija INE i THT u ovom slučaju neće imati smisla jer prije godinu dana INA nije imala pravog konkurenta i svi fondovi su se jako i naglo krcali tako da su morali INU brzo podići gore. Čitam podatak da više od 30.000 tisuća građana očekuje nagradne dionice INE a ukupno je sudjelovalo cca 55.000 građana.
– Ovim tempom na THT mišljenja sam da će se 35-40% građana iskrcati prije kraja ovog mjeseca.

Po meni T-HT će rasti jer ima uporište u fundamentima , ali puno – puno sporije od očekivanja.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Pozdrav svima, molim obavjest o mjestu gdje real time mogu pratiti podatke o izvršenim transakcijama HT-a, ali i ostalih dionica, unaprijed se zahvaljujem

Pozdrav.
Koliko ja znam trenutno, nigdje budući je obustavljena pretplata na ATM.
Jedino PBZInvestor na kojem možeš vidjeti trgovanje u realnom vremenu kao i pet prvih naloga na kupnju i prodaju , ali tamo nema izlistanih tansakcija.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Hvala mreichu, ali ako pogledaš Attachment od Valentinea na strani 1138 u komentaru od 14:24:00,
vidjeti ćeš da je zadnja transakcija bila u 14:23:10, stoga molim Valentinea da nam oda tajnu

f su otvereni za ulaz po puno visim cijenama

[color=blue]11 operatera za zagrebačku DTK mrežu[/color]

http://www.nacional.hr/articles/view/39952/


ipo optime…par milijona kn…nemoj?

nije bitno…bitno je da je IPO…bio je IPO INA-e…malo ljudi je upisalo…bio IPO Magme…malo ljudi upisalo…a moglo se na oba dobro zaraditi…sad dođe IPO HT-a…puno ljudi upisalo poučeni sa prethodna dva IPO-a…i tu su zaraditi mogli oko 50%…evo sad u novinama IPO Optime…odoše oni tamo…vade sredstva…ne pitaju oni koliko i dal će za njih biti…bitno je da je IPO…

G-investor:

Pozdrav svima, molim obavjest o mjestu gdje real time mogu pratiti podatke o izvršenim transakcijama HT-a, ali i ostalih dionica, unaprijed se zahvaljujem

Pozdrav.
Koliko ja znam trenutno, nigdje budući je obustavljena pretplata na ATM.
Jedino PBZInvestor na kojem možeš vidjeti trgovanje u realnom vremenu kao i pet prvih naloga na kupnju i prodaju , ali tamo nema izlistanih tansakcija.

može na prvoj generaciji, ako je prijavljen, i ako im uredno radi (često šteka)


Osobno imam dionice T-HT i namjeravam još kupiti. Vjerojatno je ovdje najveći broj investitora u plusu pa me zanima i vaš komentar. Evo jedno moje razmišljanje: – ova situacija pogoduje više fondovima nego nama malima – fonodvi će skupljati sve veće količine na sve manjim razinama i imati manji prosjek ulaska – udio T-HT u fondovskim portfeljima će biti vrlo značajan — tako da će fondovi dobiti sigurnost u ovoj dionici i – dizat će je polagano (presporo) odnosno puno sporije nego što mnogi ovdje očekivaju. – komparacija INE i THT u ovom slučaju neće imati smisla jer prije godinu dana INA nije imala pravog konkurenta i svi fondovi su se jako i naglo krcali tako da su morali INU brzo podići gore. Čitam podatak da više od 30.000 tisuća građana očekuje nagradne dionice INE a ukupno je sudjelovalo cca 55.000 građana. – Ovim tempom na THT mišljenja sam da će se 35-40% građana iskrcati prije kraja ovog mjeseca. Po meni T-HT će rasti jer ima uporište u fundamentima , ali puno – puno sporije od očekivanja.

Ove dvije tvrdnje nikako da mi uđu u glavu. Možda sam stvarno glup, ali ako niska cijena pogoduje samo fondovima i oni se nakrcavaju i tako će imati manji prosjek ulaza na kraju – meni to govori samo jednu stvar. Nadokupljivat će se i po znatno većim cijenama kasnije (jer se kako ti kažeš sada JEFTINO nakrcavaju). Ukratko, za mene (kao malog ulagača) bolje je da se fondovi krcaju po 340 kn, nego da se krcaju po 380. Ako se nakrcaju po 340, kupovat će i po 400 (i recimo, imati prosjek ulaza 370). Ako cijena ne padne (dobro, već je pala) morat će stati s krcanjem na 380 da bi zadržali prosjek 370.
UKRATKO (po meni): Neka cijena kratkoročno padne što niže – tako će dugoročno narasti više.
Kažem, možda ne razmišljam kao svi, ali jedino mi ova priča drži vodu. Ima logike neke…

Sa današnjim danom 2 767 525 dionoca THT-a promjenilo vlasnika.


nije bitno…bitno je da je IPO…bio je IPO INA-e…malo ljudi je upisalo…bio IPO Magme…malo ljudi upisalo…a moglo se na oba dobro zaraditi…sad dođe IPO HT-a…puno ljudi upisalo poučeni sa prethodna dva IPO-a…i tu su zaraditi mogli oko 50%…evo sad u novinama IPO Optime…odoše oni tamo…vade sredstva…ne pitaju oni koliko i dal će za njih biti…bitno je da je IPO…

Samo bi rekao da su “državni” IPO-i uglavnom ziceri.
Oni raznih kompanija koje izlaze na tržište su malo rizičniji i treba dobro odvagnuti isplati li se ili ne, te uzeti u obzir prilikom odluke razne mogućnosti, pa i npr. broj prijava na takav IPO.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Goran8:

Svakom fondu je bitan mali ali kontinuirani rast.
Ukoliko fondovi skupe velike količine na niskim razinama i u svom portfelju imaju znatan udio T-HT i odgovara im mali ali kontinuirani rast istog.
Nisam mislio da je ovo loše za nas već da pogoduje više velikim nego malim.
Npr ukoliko uložite 10.000 kn porast od 15 % + dividenta na godinu dobra je ali nije spektakularna zarada,
ali ako uložite desetak milijuna kuna probajte pomnožiti.
Poanta je da će ulazak u T-HT biti jednak kao i ulazak u neki prosječni fond.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Strani investitori su bili zainteresirani da kupe po cijeni 320 kn deset puta više nego što su dobili. Kako onda netko misli da bi cijena mogla i niže od toga? Ja mislim da do te cijene ne može doći jer će na toj cijeni biti previše zainteresiranih. I ja ću utopiti penziju od bake na toj cijeni.. Danas je bilo dno dna.

New Report

Close