HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 20:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

..pa ako bih sebe definirao i ja sam više kratkoročni špekulant nego dugoročni investitor. dionica HT za mene je test živaca da konačno jednu dionicu (u koju vjerujem) duže zadržim. ako ništa drugo, čitajući postove na ovom forumu postao sam barem malo strpljiviji tj.duže držim dionice (znaš ono kad mi pada portfelj znam da nisam jedini, tješim se čitajući tuđe postove)

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

šta ste se vas dvojica raspričali, ne može čovjek doči do riječi, ma samo da napišem dvije-tri pametne prije spavanja. Da je cijena mislila otič ispod 360, več bi otišla a oscilacije u plusu moguče i do 20% u dogledno vrijeme, ajde sad laku noć, moram se ujutro rano ustat, a to mrzim [smiley5]

James Knox:
“..jedino mi pada napamet da imaju dogovor i surađuju, što bi onda bio KARTEL.

Gle… za razliku od sitnih investitora … institucionalni igraci Vam imaju “maltene” sve vrijeme ovoga svijeta… i njima u ovakvim igricama dan-dva…tjedan-dva… u pravilu ne znaci nista osim ako ne dodje do njihovog medjusobnog rata… a to se u pravilu ne desava dokle god procjenjuju da ima dosta “mesa” za sve njih… znaju oni da im sad hrana ne stize preotimanjem zalogaja iz njihovih medjusobnih ustiju vec da im plodovi padaju sami cim koji god od njh malo zatrese stablo… probajte si vizualizirat sliku par medvjeda koji leze pod stablom otvorenih ralja i kako se kojem od njih da posegnu sapom pored sebe i bace u plodnu krosnju po koji plod da stresu ostale…

da, da ali naglasak u mom post je na riječi KARTEL što je kolko sam naučio dosad PROTUZAKONITO.
a i ne slažem se baš da je ovo malo hrvatsko drvce koje oni tresu dovoljno za sve domaće i strane medvjede, što pokazuje institucionalna potražnja za kvalitetnim dionicama na ova zadnja 3 IPOa (magma, HT, atlantic) koje je svaki put bila 4,5,7,8 puta veća od ponude…htjeli bi oni još puno više natrpat u ralje.

Fakat moćan forum topic, soma sto i jedanajst stranica, ne znam imal’ išta slično u svijetu. 🙂

Ne vjerujem da će HT ispod 360kn, mislim, vjerojatno bi se počeo osvrtat oko sebe što da prodam da dođem do sredstava za dokup dionica po takvim cijenama. [smiley2]

S druge strane, da ćemo se načekati da cijena krene prema gore, hoćemo. Puno je elemenata nabrojeno, ali je vjerojatno ipak presudni taj da je nevjerojatno puno dijoničara koji žele dionice samo prodati. Ipak, vidljiv je trend smanjenja prometa, kada to padne ispod određene granice, fondovi neće imati druge nego krenuti prema gore u potrazi za dionicama. I mene je cijeli scenario iznenadio, ali lijepo je naučiti i nešto novo, zar ne. Tko će dočekati HEP-ov IPO da vidimo što smo naučili? [smiley1]

E sad, ono što bi potencijalno bilo zanimljivo, a da ubijemo vrijeme narednih tjedana, mjeseci dok se dionica kiseli, je da pokušamo procijeniti na kojoj razini će ova dionica završiti eventually. Evo moj mali doprinos:

450 – mislim da je ova razina sigurna 100%
500 – vrlo izgledno
550 – ima solidne šanse, pogotovo kao neki privremeni peak, zgodno za izlaz
600 – ovo polagano prelazi u sferu neistraženog teritorija, ali P/E i razni drugi pokazatelji u usporedbi s ostatkom tržišta bi i dalje (donekle) držali vodu
700 – twilight zone, ovo bi se moglo dogoditi nekim (ne)sretnim slučajem, ali vjerojatnost je ipak protiv ovakvog ishoda

Mislim da HT ne bi trebalo prodavati ispod 5xx, a sve ostalo je po nahođenju i individualnom profilu investitora. [smiley2]

Što drugi misle?

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

mislim da se ništa nije desilo što bi nas trebalo pokolebati
ljudi dragi držte se fundamenata
sve ostalo su trice i kučine
ak se može izvući 60-80 posto na 300 kn prosječne ja ne znam dal ima šta sigurnije
pa da čekam i godinu dana
nakon 2 godine shvatio sam da od dejtrejdanja nema niš već samo taktika čekanja pali

Postanite Eu-robovi


Ma ljudi glavu gore i “Idemo dalje”

-za iste pare[smiley2]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


Fakat moćan forum topic, soma sto i jedanajst stranica, ne znam imal’ išta slično u svijetu. 🙂

Ne vjerujem da će HT ispod 360kn, mislim, vjerojatno bi se počeo osvrtat oko sebe što da prodam da dođem do sredstava za dokup dionica po takvim cijenama. [smiley2]

S druge strane, da ćemo se načekati da cijena krene prema gore, hoćemo. Puno je elemenata nabrojeno, ali je vjerojatno ipak presudni taj da je nevjerojatno puno dijoničara koji žele dionice samo prodati. Ipak, vidljiv je trend smanjenja prometa, kada to padne ispod određene granice, fondovi neće imati druge nego krenuti prema gore u potrazi za dionicama. I mene je cijeli scenario iznenadio, ali lijepo je naučiti i nešto novo, zar ne. Tko će dočekati HEP-ov IPO da vidimo što smo naučili? [smiley1]

E sad, ono što bi potencijalno bilo zanimljivo, a da ubijemo vrijeme narednih tjedana, mjeseci dok se dionica kiseli, je da pokušamo procijeniti na kojoj razini će ova dionica završiti eventually. Evo moj mali doprinos:

450 – mislim da je ova razina sigurna 100%
500 – vrlo izgledno
550 – ima solidne šanse, pogotovo kao neki privremeni peak, zgodno za izlaz
600 – ovo polagano prelazi u sferu neistraženog teritorija, ali P/E i razni drugi pokazatelji u usporedbi s ostatkom tržišta bi i dalje (donekle) držali vodu
700 – twilight zone, ovo bi se moglo dogoditi nekim (ne)sretnim slučajem, ali vjerojatnost je ipak protiv ovakvog ishoda

Mislim da HT ne bi trebalo prodavati ispod 5xx, a sve ostalo je po nahođenju i individualnom profilu investitora. [smiley2]

Što drugi misle?


dali ste si truda, samo još da ste i vrijeme uključili u svoj izračun[smiley11] jer vrijeme je ipak novac[smiley2]

Bit će HT oko 500 kn u 4.mjesecu 08 g.Do tada ostavite dionicu na miru i mirno spavajte.

Evo, da napomenem nesto u prilog prihoda HT-a. Jucer sam bio u T-Com centru u Zg na Iblerovom i poprilicna je guzva u odnosu na 6mj ranije, a i tada je bila guzva. Danas je prakticki nemoguce dobiti sluzbu za korisnike… Tako da, ljudi se priljevom kapitala opcenito sire, trose itd, pa mislim da ce biti mjesta za vise operatera i tako skoro nece biti problema sa konkurencijom.

http://www.poslovni.hr/60495.aspx

Agrokor i EPH skupa ulaze na TK tržište

[color=blue]Uz pomoć T-Mobilea dvije tvrtke lansirat će mobilni brend Kmobile [/color]

Objava informacije da su tri nacionalna tržišna lidera: T-Mobile Hrvatska (društvo kćer T-Hrvatskog telekoma), koncern Agrokor i Europapress holding (kroz povezano društvo Com.Com) potpisala sporazum o zajedničkoj ponudi mobilnih komunikacija domaćem tržištu, koju je jučer u javnost plasirao T-Mobile, ako je cijeniti po prvim reagiranjima, nije (ne)ugodno iznenadila ostale tržišne igrače u segmentu mobilnih telekomunikacija. Iz Vip-a su tek kratko uzvratili kako nemaju komentar dok su iz uprave Tele2 poručili: “Potpuno suprotno uvriježenim javnim stavovima, Tele2 pozdravlja konkurenciju i dapače, preferira poslovanje na što konkurentnijem tržištu. U tome smo zaista iskusni i posjedujemo veliki međunarodni know-how.”Tri partnera, kako stoji u zajedničkoj izjavi, dogovorila su da će od ožujka 2008. godine (uz naknadno uključivanje u projekt i određenih ostalih članica Agrokora i EPH-a) “razvijati nove segmente korisnika i one u kojima je penetracija mobilnih usluga niska kako bi na hrvatskom telekomunikacijskom tržištu proširili ponudu”. “KMOBILE” naziv je robne marke, a tržišni plasman novokreiranih usluga preuzeli su Agrokor i EPH-a, koji će tu obvezu odraditi kroz svoja povezana društva. U T-Mobile šturo pojašnjavaju da su, kao tržišni lider u pokretnoj telefoniji, odlučili s ostala dva nacionalna lidera, Agrokorom koji drži primat u domaćoj maloprodaji i EPH, vodećom medijskom kućom udružiti snage na ponudi novih usluga u mobilnoj telefoniji. Za sada tek potvrđuju kako je riječ o uslugama u kategoriji pre-paid pretplatnika. Agrokorov Konzum sa više od 500 prodajnih mjesta i Tisak sa svojih 1200 nedvojbeno su itekako intrigantan mamac ne samo za lepezu znakovito najavljenih novih proizvoda iz ponude T-Mobilea. Zbog činjenice što nije upoznata sa sadržajem obveza koje su međusobno ugovorili T-Mobile, Agrokor i EPH Olgica Spevec, predsjednica Vijeća Agencije za zaštitu tržišnog natjecanja jučer nije bila pripravna komentirati koliko taj sporazum (ni)je tržišno prihvatljiv. Međutim, Spevec je u jednom detalju ipak sigurna. Izričito je ustvrdila da prodaja novokreiranih usluga T-Mobilea definitivno ne smije biti plasirana kroz maloprodajnu mrežu Tiska. Hoće li u budućoj suradnji, za hvatanje novih tržišnih pozicija, možda utjecaja imati kadrovski potencijal tri partnera, koji broji više od 40 tisuća zaposlenih, odnosno mnogobrojni kupci (vjerojatnija verzija) koji po bilo kojoj osnovi dnevno zalaze u prodajne prostore tvrtki kojima su krovni vlasnici Agrokor i EPH znat će se tek dogodine. Nakon što krene prodaja novih usluga. O tim detaljima, na adresama partnerskog trolista, jučer nije bilo moguće otkriti ijedan detalj. Unatoč izravnom upitu za ocjenu ovog povezivanja i njegov eventualni utjecaj na domaće tržište mobilne telefonije, iz Hrvatske agencije za telekomunikacije do zaključenja ovog broja Poslovnog dnevnika nije stigao traženi odgovor.

Ako nas ovo ne povuče gore (bar malo), ne znam što bi trebalo, možda Ivin poziv.
Sad je krajnje vrijeme….

Pessimism Is Your Friend

Tko hoce okladu u 10 Pounja da ce HT danas rast ?[smiley1]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


http://www.poslovni.hr/60495.aspx

Agrokor i EPH skupa ulaze na TK tržište

[color=blue]Uz pomoć T-Mobilea dvije tvrtke lansirat će mobilni brend Kmobile [/color]

Svašta…..Da li to znači da ćemo uz svinjsku lopaticu bez kosti dobiti novu NOKIU?
[smiley1]

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

New Report

Close