HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.06.2024. u 09:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,08
12.455
414
29,90
30,20
1,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Vi, koji mislite da je HT podcijenjen i da je velika ponuda mase, trebali bi ste razbijati glavu gdje i kako nabaviti novac da kupite nesto tako jeftino, a ne molit Boga da masa skuzi sta ima. Ja sam utopio sav povrat novca i malo vise, u prosjeku sam na oko 310kn po dionici. Ako ode jos dole, posjetit cu banku, ako ode gore trljati cu ruke dok ne odlucim kad je vrijeme za prodaju. Dosadni ste.


avax10: ” Pa vidiš po količinama da su to sve naši dragi neinformirani sugrađani koji su po prvi put na burzi, 90% prodajnih naloga je po 63 komada [smiley2] .
” A tko brani fondovima da stavljaju naloge od 63 komada?

Hanfa! Tako nešto ulazilo bi u sferu manipuliranja tržištem i podlijegalo nadzoru i sankcijama! Da fondovi žele privremeno obuzdati cijenu onda bi postavaljali brane od recimo 5-10.000 komada na prodaju na razinama od 390-400 kn (kao što je radio u prvim danima trgovanja stabilizacijski agent JP Morgan) , a ne bi lupali po prvoj kupnji s tisućama naloga od po 63 komada.
Inače, jučerašne istresanje 63-ica djelovalo je nekako slabije i kao da je pred ispuhavanjem. Vidjet ćemo danas je li doista tako ili je to bio samo moj krivi dojam.

Ignore: KressoM, delux

Vrana:
Dragi hrvati,
bez ikakva razmisljanja ste dionicu HT-a platili 320 kn na IPO-u. Stajali ste u redovima satima samo da uplatite novac. Da kupite tu zlatnu dionicu. Sada je prodajete po 360kn a bili ste je spremni bez ikakve sumlje platit 320 kn. Pa jeste li vi normalni?! Koje to droge konzumirate?! Sta vam je dosta 40 kn po dionici? Sta ste za to dizali kredite i zaduzivali se? Majko mila! Ali znam da smo tek na pocetku. Hrvati ce se opet iskazat u svijetu po svojoj stupidnosti. Prodavat ce te uskoro HT po cijeni i ispod 320 kn a svijet ce nam se smijat. Ako ima netko tko je siguran da ce si hrvat sam nabit porez na kapitalnu dobit, na kucu, orocenu stednju itd., ja sam siguran. Sta je najbolje jos ce bit i zadovoljan sa tim porezom ali dok ga ne bude morao poceti placati, a onda ce drugi biti krivi – po hrvatskom obicaju, tocnije tradiciji. Mozda je razlog svemu tome najbolje objasnjen na ovoj web stranici: http://www.isteve.com/IQ_Table.htm

Ovaj post ce vjerojatno biti pobrisan od strane modeatora, ma da ne vidim razloga, jer je to cista analiza sadasnjosti s pretpostavkom tendencije u buducnosti.
Zahvaljujem.

Evo samo da citiram kolegu, post mu je sasvim realan i primjeren……

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

sa svakim ipo se izgleda zarađuje manje

biče odlično za koju godinu još pogotovo ako počne $ rasti


Vrana:
Dragi hrvati,
bez ikakva razmisljanja ste dionicu HT-a platili 320 kn na IPO-u. Stajali ste u redovima satima samo da uplatite novac. Da kupite tu zlatnu dionicu. Sada je prodajete po 360kn a bili ste je spremni bez ikakve sumlje platit 320 kn. Pa jeste li vi normalni?! Koje to droge konzumirate?! Sta vam je dosta 40 kn po dionici? Sta ste za to dizali kredite i zaduzivali se? Majko mila! Ali znam da smo tek na pocetku. Hrvati ce se opet iskazat u svijetu po svojoj stupidnosti. Prodavat ce te uskoro HT po cijeni i ispod 320 kn a svijet ce nam se smijat. Ako ima netko tko je siguran da ce si hrvat sam nabit porez na kapitalnu dobit, na kucu, orocenu stednju itd., ja sam siguran. Sta je najbolje jos ce bit i zadovoljan sa tim porezom ali dok ga ne bude morao poceti placati, a onda ce drugi biti krivi – po hrvatskom obicaju, tocnije tradiciji. Mozda je razlog svemu tome najbolje objasnjen na ovoj web stranici: http://www.isteve.com/IQ_Table.htm

Ovaj post ce vjerojatno biti pobrisan od strane modeatora, ma da ne vidim razloga, jer je to cista analiza sadasnjosti s pretpostavkom tendencije u buducnosti.
Zahvaljujem.

Evo samo da citiram kolegu, post mu je sasvim realan i primjeren……


skinite se i promočiter parole na politici, što moderator radi da prerstane ova politička promiđžma lopovske stranke![smiley1]

dan je pametniji od noći

Najbolje ponude [ HT-R-A ]
Kupnja Cijena
137 363,00
10 362,50
43 362,01
978 362,00
80 361,30

Cijena Prodaja
360,00 175
361,00 650
362,00 834
362,96 63
362,97 73

Opet je prodaja ispod kupnje. Katastrofa

Budimo CROativni. Kupujmo hrvatsko. Kako to kaže jedan moj kolega: "Živce na laštiku...."

Kupnja – HT-R-A
137 363,00
10 362,50
43 362,01
978 362,00
80 361,30

Prodaja – HT-R-A
238 360,00
713 361,00
1.023 362,00
15 362,50
63 362,96

Nije mi jasno svakodnevno spuštanje do 360 kuna. Budi faca, pa prodaj po 350 kuna, a ne ovako ziheraški.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

PA ljudim čitam danas Javna dionička društva od 2006. gdje su izračunali da T-HT po vrijednostima za 2004. vrijedi 314 kuna. Nije valjda da u ovih 3 godine od tada ne vrijedi više s obzirom porasta prometa i dobiti.

Ehhh… kad bi mi mali imali snage da se dogovorimo i da puknemo nalog za kupnju na recimo 365 i da slozimo jednu cifricu od koju tisucu-dvije komada…pa da poplasimo ovu prodaju u suprotnom smjeru…[smiley7]

al na zalost ja sam sebe istrosio u dokupu na 362 tak da jedva imam 100 kn…[smiley16]

Uz sve duzno postovanje moderatoru, al ljubazno ga molim da razmotri i druge opcije moderiranja jer na zalost ovo je stvarno unistavanje nekih prekrasnih dostignuca moderne tehnologije... nije istina da se moderiranje ne moze obavljat i na puno kvalitetniji nacin. No hard feelings...

Ništa to ne bi promijenilo jer to prodaju građani koji su 1. put kupili dionice i njih zanima samo da što prije dobiju lovu i kupe novi TV tako da se njih ne može ni poplašiti ni ohrabriti, to je nešto kao kiša, pada i pada dok ne prođe.
No, danas je vrlo slabo lupanje po kupnji, miriše na okretanje trenda na HT-u.

Kupnja – HT-R-A
535 361,14
461 361,13
45 361,11
500 361,10
408 361,00

Prodaja – HT-R-A
325 362,00
15 362,50
11 362,95
63 362,96
10 362,97

Ignore: KressoM, delux

Mislim da bi ipak prema nekim zakonima i pravilnicima brokeri trebali reći ljudima da postoje i nalozi za prodaju, tj. da se ne mora odmah lupati po kupnji nego dat nalog na par kuna više i pričekati kojih pola sata. I da je to 99% sigurno da će proći a dobije se 500-1000 kn više i tako i svaki dan sve više.

New Report

Close