HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 22:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Najavljen je IPO Optima telekoma za kraj ovog mjeseca (vidi temu OPTIMA). Baš me zanima po kojoj ponudbenoj cjeni će se odvijati taj IPO,odnosno koliki će bit raspon cjene. Optimaši će se morat povodit cjenom TH-T-a na brzi i približnim odnosom P/B.U tom slučaju neće baš dobro proći sa ‘zaradom’.

Da, moglo bi biti opet navale na prodaju. Pogledajte zadnju stuacij s atlantikom. tjedan prije totalni pad. Upisalo 20000 ljudi. [smiley8]
Koliko li ce onda u Optimu. S obzirom na ovih 20000 moglo bi biti i 50000 ovdje [smiley5]

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!

opet ponavljam zaboravite na zaradu preko noći.to su prošla svršena vremena.iskočit će tu i tamo koja dionica ali bez strpljenja ništa.smatrajte ht kao dugoročno dobar fond.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


Po meni ova dionica ne ide gore barem 2 mjeseca. Brzo su izbore i neizvjesnost je velika da ne bi slučajno SDP pobjedio …odmah poslje izbora kreče šoping groznica pokloni , putovanja , Nova godina pa na kraju i skijanje . A da zaboravio sam: pokrivanje minusa od šopinga i svih tih fešta zajedno … Jednostavno još neko vrijeme biti će pritisak na prodaju…. Volio bi da sam u krivu ![smiley1]

Ja sam uvjeren da ćeš biti u krivu, i to upravo zbog izbora. HT je HDZ-ov (Sanaderov) izborni adut i nema ničeg ljepšeg za građane nego da im dionica HT-a ode na 400-450 kn pred izlazak na birališta. Sretni i razdragani, ozarena lica zaokužit će HDZ na listi jer im je on darovao po 265 kn dionicu koja raste i raste (prava nagrada za one koji je zadrže – politika kontinuiteta). Pogledajte si top 10 pa ćete vidjeti tko od njih ima love i interesa pogurati HT gore.

Ignore: KressoM, delux

Bemti čekam Max TV već 20 dana i danas mi kažu da isporuka može potrajati zbog velikog interesa i do 2 mjeseca, a plazma već ćeka kod kuće. Inače bit će love od ovog Max TV-a u T-ht-u.[smiley11]


Bemti čekam Max TV već 20 dana i danas mi kažu da isporuka može potrajati zbog velikog interesa i do 2 mjeseca, a plazma već ćeka kod kuće. Inače bit će love od ovog Max TV-a u T-ht-u.[smiley11]

Budimo realni, to je sve zbog Hustler TV-a , a ni private spice ne zaostaje…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Posto mi je post pobrisan 2 put idem jos jedan put na put.

HT nece rasti sve do pocetka devetog mjeseca 2008.
1. Ako se svaki dan proda oko 50000 dionica trebati ce 204 radna dana da se istrese masa neukih.
2. Fondovi nece dizati HT tako brzo jer im je HT rijetka podcijenjena zlatna koka na nasem trzistu koja ce im donjeti rast u 2009 godini kada vecina drugih dionica bude stagnirala.
3. U HT – u su mirovinski fondovi najaci, a njima se ne zuri. Nisu to Aureusi, Fine, Investi i slicni fondovi koji ako neostvaruju visok prinos svake godine mogu zatvorit.
4. U 6 mjesecu 2008 kao i svake godine ciklicki nastupa korekcija trzista. HT pada a da jos nije probio 400 kn.
5. U 7 mjesecu narod zakljucuje da mu se vise ne isplati prodavati HT jer za dva mjeseca se dobiva 10% bonusa a i dividenda.
6. Pocinje drz nedaj sve do 9 mjeseca kada fondovi konacno krecu brat prije isplate dividende i cijena krece rast.
7. Pocetkom 6 mjeseca 2009 dostizemo maksimum od 700 kn te pocinje lagani ljetni pad vrijednosti.

Hvala!

Conan:

Po meni ova dionica ne ide gore barem 2 mjeseca. Brzo su izbore i neizvjesnost je velika da ne bi slučajno SDP pobjedio …odmah poslje izbora kreče šoping groznica pokloni , putovanja , Nova godina pa na kraju i skijanje . A da zaboravio sam: pokrivanje minusa od šopinga i svih tih fešta zajedno … Jednostavno još neko vrijeme biti će pritisak na prodaju…. Volio bi da sam u krivu ![smiley1] ”

Ja sam uvjeren da ćeš biti u krivu, i to upravo zbog izbora. HT je HDZ-ov (Sanaderov) izborni adut i nema ničeg ljepšeg za građane nego da im dionica HT-a ode na 400-450 kn pred izlazak na birališta. Sretni i razdragani, ozarena lica zaokužit će HDZ na listi jer im je on darovao po 265 kn dionicu koja raste i raste (prava nagrada za one koji je zadrže – politika kontinuiteta). Pogledajte si top 10 pa ćete vidjeti tko od njih ima love i interesa pogurati HT gore.

avax10 potpuno točno, zar vama ljudi nije jasan mentalni sklop hrvatskog glasača, samo se sjetite hajke oko rezanja paketa i priča kako su prevareni. Te priče više nitko ne priča to je u glavama glasača daleka prošlost, sada je bitno koja je cijena dionice danas sutra. Zbog toga je i Sanader išao na manju cijenu, a veće rezanje jer se znalo da će rezanje puno brže otići iz glava glasača, a porast cjene je karta na koju će se igrati.

I stvarno bi bilo dobro na se smanji frekvencija pisanja postova na ovoj i mnogim drugim temama, jer se forum od tamo kraja 2005. početka 2006. kada je bio lijepo mirno edukativno mjesto, pretvorio u nekakvu divlje ulicu pretrpanu gomilom neznalica od kojih više nemožeš ni ćuti one koji imaju nešto pametno za reći.


Alabama: ” @marcipan Potpisujem svaku riječ. ” ne kužiš stari da se boriš za one , koji ti SADA ruše realnu cijenu HT-A a to su fondovi i veliki ulagači, tj upravo oni koji imaju najviše kapitala a, porez bi jedino njih ticao, ne obićne ljude, obične investiore! [smiley1]

Pa oni tj. fondovi sukladno zakonu o oporezivanju dobiti već podliježu plaćanju poreza na kapitalnu dobit


Dali netko zna nešto više o ovom paketu što zaposlenici kupuju dodatnih osam dionica op 1690kn dali se to može odmah prodati ili isto čeka 6 mj

na žalost Falio si temu, ali ipak, neće se moći prodati vrijedi isto kao za prvi krug


Rijetko se javljam na ovim forumima, al sad stvarno moram reci onima koji se non stop ponavljaju, da jih molim, da prestanu. Steta je mjesta na ovim forumima, koji znaju biti i koristni. Dobro bi bilo, da i administratori u nastojanju, da ocuvaju teme na razini dobre kvalitete i ne dozvole objave svih postova.

Jao, pa budite malo vise dostojni i profesionalniji, pa ne trgujete glistama za ribolov.

Evo moj mali doprinos toj dionici. Da cijenu ruse paketasi od 63 dionice je obicna glupost, jer ako bi to bilo tocno onda ne bi bilo potrebe po regulaciji cijene na dole. Oni koji pratite trgovanje mogli ste biti svjedoki 19.10.2007 pojavi paketa dionica na prodaji (ne sječam se više tocne kolicine) ali bio je od nekoliko x00.000 dionica na cijeni 400 Kn. Veoma slican primjer dogodio se 8.11.2007, kad je cijena htjela prijeci 370 Kn. Pa mora, da je svakome jasno, da kad netko zeli ili cak mora prodati dionicu taj dan onda mora ici ispod cijene tog naloga. Dobro ti veliki nalog najvjerojatnije postoje non-stop ali na zalost nemam dubinski uvid u naloge.

Dobro bi bilo odgovoriti na pitanje zasto se cijena regulira na dolje, zapravo kakva je svrha toga. Kad se odgovori na to pitanje onda je potrebno potraziti odgovor na pitanje, kad prestaju razlozi i pogoditi timing pa se najesti na debelo i uzivati u visokom letu.

Jos malo komentara sa TA gledista: Tesko je reci bilo sto, posto je dionica na burzi jako malo vremena ali po tome sto se moze vidjeti, rekao bi, da uzorak najvise izgleda kao da se formira duplo dno (double bottom). To znaci, ako se u narednih nekoliko dana cijena lagano digne, mozemo ocekivati duzi uptrend. U slucaju, da se cijena spusti ispod nannize cijene po kojoj se trgovalo i zadrzi se tamo par dana, mozemo ocekivati jos neko vrijeme padanja.

Pozdrav i puno srece.

Stovani gospodine… ova Vasa prica je ista stvar sto i svi ostali pricaju samo ju Vi promatrate s druge strane ( a istima zamjerate) … i nije lijepo rec da je nesto takovo glupost… sad se mozemo vrtit u krug jel kokos ili jaje… jel ruse mali koji daju posto-poto samo da prodaju, a kako ste vi bistroumno zakljucili da u tom slucaju moraju ic ispod velikih naloga jer u protivnom taj dan nece prodat…inace ti velki nalozi su brane koje nastaju na nacin da netko jaci tko ima malo dublji pregled trzista pronadje vec odredjenu kolicinu naloga koja se poklopila na nekoj cijeni i onda on jos pukne jaci nalog na to mjesto da malo branu podeblja…vjerujte ni jedan fond se ne istrci van s x00.000 dionica…pa nije on jedini fond koji raspolaze s ogromnim rezervama kesa ima i drugih koji isto tako mogu progutat tu kolicinu ako pozele… i naravno da onda u realnosti mali u stvari ruse cijenu jer su oni koji daju maltene badava… kad bi ti mali odlucili, e nedam za tu sicu i lupili svoj nalog na vise razine i rekli nek bude tamo, pa kad bude, dobrodoslo je… da vidite kako bi cijena osla UP za koji “tren”…tako da badava velikima, fondovima, institucionalnim i kako god ih zelite zvat njihove brane i igrice kada bi oni igrali protiv recimo nas koji se “nalazimo” na ovim forumima… a sve dok ima sitne neupucene raje sve dotle mi mozemo samo pamet prosipat, ucit i cudom se cudit ljudskoj…khmmm… rekao sam da se to ne smije rec…
a btw… sto se tice Vase TA… manite se corava posla…jedno par njih malo jacih je vec na tim forumima i kvalitetnije objasnilo TA i razne analize i kroz kratki vremenski period su digli ruke i zakljucili da ova dionica je odlucila pisat svoju vlastitu povjest… razlicitu od drugih…

Uz sve duzno postovanje moderatoru, al ljubazno ga molim da razmotri i druge opcije moderiranja jer na zalost ovo je stvarno unistavanje nekih prekrasnih dostignuca moderne tehnologije... nije istina da se moderiranje ne moze obavljat i na puno kvalitetniji nacin. No hard feelings...

avax10:

Pa vidiš po količinama da su to sve naši dragi neinformirani sugrađani koji su po prvi put na burzi, 90% prodajnih naloga je po 63 komada [smiley2] .

A tko brani fondovima da stavljaju naloge od 63 komada?

khmmm… bas me interesira na koji nacin fondovi rade s izlaganjem naloga na burzu, jel oni imaju svog brokera ili imaju kod sebe BTS stanice pa sami lupkaju naloge ?
jer u slucaju da imaju svog brokera onda bi to bila nemoguca misija da izloze toliko 63-ca zamisli koliko bi nekom covjeku zivci ispalili kad bi pokusavao milion puta nazvat ili otipkat nalog…[smiley7]
eeee, ako imaju svoju stanicu… to je vec drugi par cipela…to se vec onda da igrat do milje volje….[smiley4]

Uz sve duzno postovanje moderatoru, al ljubazno ga molim da razmotri i druge opcije moderiranja jer na zalost ovo je stvarno unistavanje nekih prekrasnih dostignuca moderne tehnologije... nije istina da se moderiranje ne moze obavljat i na puno kvalitetniji nacin. No hard feelings...

marcipan:

hrki: ” niti ću imati dobit preko 50000 kn a za ove manje dobitke porez se ne udara btw, i ako se izglasa zakon , izglasat će se najprije za 6-12 mjeseci , a do tada većina običnih ljudi će prodati ono malo što imaju, pa ih porez ionako neće tangirat [smiley2] ” a nemaš ni štednje…ha? [smiley5]

imam, ali ne onoliko puno da me kači porez na dobit na tu štednju

da bi imao dobit od 50 ooo izračunaj kolika bi trebala biti glavnica, pa da ju oplodim za 50 ooo kn![smiley2]

nebih imao ništa protiv da imam glavnice nekoliko milijuna ko todorić i ini, pa da mi i opale porez na kap.dobit

a , oni mogu prodavat te floskule nekome drugo

jako je malo ljudi koji imaju tolike profite da bi ih to nešto značajnije pogađalo

a, i reci mi, da li bi ti volio imat MILIJUN kuna, pa ih oplodit za 300 000 kn, te na tih 300 000 platiti porez 20% što je 60 000 kn, te ti opet ostaje 240 ooo kn ZARADE , pored prijašnje glavnice od 1 milijun
i opet si u dobitku

ili bi htio bit proleter od nekih 50-100 000 kn glavnice i nemat porez, na mizernu dobit

ajde , pošteno odgovori
manimo se jeftinih parola, za kumice i neuke ljude[smiley2][smiley13]


potpisujem os slova do slova čak i zateze, crtice i točke![smiley2]

dan je pametniji od noći

New Report

Close