HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 19:48
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


zna li netko hoće li biti dividende ove godine i kolika bi mogla biti po dionici? otprilike? Ja HT gledam ovako: Dionice plaćene 265 kuna x 63 dionice = 16695 Dodatne dionice za godinu dana recimo 450 kuna x 6 dionica = 2700 kuna Dividenda ajmo reći 10 kuna x 63 = 630 kuna Ukupna zarada nakon godinu dana = 15000 kuna To iznosi preko 90% na uloženo…pa kome to ne valja, taj je lud pa čak i ako je kupljeno na kredit, dobro je

dobro je biti optimista[smiley2]


zna li netko hoće li biti dividende ove godine i kolika bi mogla biti po dionici? otprilike?

Ja HT gledam ovako:

Dionice plaćene 265 kuna x 63 dionice = 16695
Dodatne dionice za godinu dana recimo 450 kuna x 6 dionica = 2700 kuna
Dividenda ajmo reći 10 kuna x 63 = 630 kuna
Ukupna zarada nakon godinu dana = 15000 kuna

To iznosi preko 90% na uloženo…pa kome to ne valja, taj je lud pa čak i ako je kupljeno na kredit, dobro je

a moze i ovako

platio dionice 265kn x 63 = 16695
prodao po 390 x 63 = 24570
platio proviziju 0,7%, ostalo mi 24398KN
uložio te novce u dionički/mješoviti fond pola/pola
nakon godinu dana mi zarada u prosjeku 35%
ukupna vrijednost portfelja je 24398 * 1,3 = 31717
ukupna zarada = 15022KN

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

predložite neku drugu dionicu osim ht, s kojom se isplati trgovati[smiley4]

LudiPaa:

zna li netko hoće li biti dividende ove godine i kolika bi mogla biti po dionici? otprilike? Ja HT gledam ovako: Dionice plaćene 265 kuna x 63 dionice = 16695 Dodatne dionice za godinu dana recimo 450 kuna x 6 dionica = 2700 kuna Dividenda ajmo reći 10 kuna x 63 = 630 kuna Ukupna zarada nakon godinu dana = 15000 kuna To iznosi preko 90% na uloženo…pa kome to ne valja, taj je lud pa čak i ako je kupljeno na kredit, dobro je

dobro je biti optimista[smiley2]

klasa optimist, oduvijek i zauvijek [smiley2] čujte kolega, ako ne vjerujete u sebe, neće ni drugi vjerovati u vas…

Excuses are like asses - everybody's got one and they all stink!

LudiPaa:

zna li netko hoće li biti dividende ove godine i kolika bi mogla biti po dionici? otprilike?

Ja HT gledam ovako:

Dionice plaćene 265 kuna x 63 dionice = 16695
Dodatne dionice za godinu dana recimo 450 kuna x 6 dionica = 2700 kuna
Dividenda ajmo reći 10 kuna x 63 = 630 kuna
Ukupna zarada nakon godinu dana = 15000 kuna

To iznosi preko 90% na uloženo…pa kome to ne valja, taj je lud pa čak i ako je kupljeno na kredit, dobro je

a moze i ovako

platio dionice 265kn x 63 = 16695
prodao po 390 x 63 = 24570
platio proviziju 0,7%, ostalo mi 24398KN
uložio te novce u dionički/mješoviti fond pola/pola
nakon godinu dana mi zarada u prosjeku 35%
ukupna vrijednost portfelja je 24398 * 1,3 = 31717
ukupna zarada = 15022KN

zaboravili ste ulaznu i izlaznu naknadu od 2-3% pa onda naknadu banci pa onda naknadu za upravljanje …pa to lijepo kad se zbroji dođe blizu 10%. nije baš isto…

Excuses are like asses - everybody's got one and they all stink!

PITANJE. AKO CIJENA NEĆE GORE (ŠTO ĆE HDZ NAPRAVITI, OBRAČUN SA FONDOM, DIREKTNO UTJECATI NA cca 300000KN) ZAŠTO ONDA IPO NIJE KRENUO PAR DANA PRIJE. [color=blue]ZAMISLITE DA VI ODLUČUJETE ŠTO BI VI NAPRAVILI.[/color]nA KRAJU KRAJEVA DIONICE OSTAJU HDZ-u ŠTO JE STODUPLO BOLJA INVESTICIJA NEGO NEKOLIKO REKLAMA.

U fer izračunu s dividentom, fer cijenom 491 kn i dodatnim dionicama zarađuje se 75% uloženog![smiley2]

sveps:

LudiPaa:

zna li netko hoće li biti dividende ove godine i kolika bi mogla biti po dionici? otprilike?

Ja HT gledam ovako:

Dionice plaćene 265 kuna x 63 dionice = 16695
Dodatne dionice za godinu dana recimo 450 kuna x 6 dionica = 2700 kuna
Dividenda ajmo reći 10 kuna x 63 = 630 kuna
Ukupna zarada nakon godinu dana = 15000 kuna

To iznosi preko 90% na uloženo…pa kome to ne valja, taj je lud pa čak i ako je kupljeno na kredit, dobro je

a moze i ovako

platio dionice 265kn x 63 = 16695
prodao po 390 x 63 = 24570
platio proviziju 0,7%, ostalo mi 24398KN
uložio te novce u dionički/mješoviti fond pola/pola
nakon godinu dana mi zarada u prosjeku 35%
ukupna vrijednost portfelja je 24398 * 1,3 = 31717
ukupna zarada = 15022KN

zaboravili ste ulaznu i izlaznu naknadu od 2-3% pa onda naknadu banci pa onda naknadu za upravljanje …pa to lijepo kad se zbroji dođe blizu 10%. nije baš isto…

nisam, u porastu od 35% su vec uracunate naknade banci koje fondovi uracunavaju u cijenu udjela …. a naknade nisam racunao jer ih recimo kod nekih fondova koji ostvaruju prosjecne prinose od 35% i nema za uplate do kraja godine. Naravno sve se temelji na vjeri :-))) pa ljudi djeluju ovisno o tome koji im je scenario vjerojatniji.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Rasprodaja malih paketa ruši dionicu T-HT-a
Oštra korekcija dioničkog tržišta nastavljena je i u prvom tjednu studenog. Odjeci negativnih kretanja na svjetskim burzama i predizborno razdoblje u zemlji naveli su investitore na dodatan oprez

Dok blue chip dionice (T-HT, Ina, Adris) trpe umjerene gubitke, ostali tržišni favoriti (građevinari, brodari) izloženi su znatno jačim šokovima. Negativni trendovi rezultirali su padom indeksa CROBEX ispod psihološke granice od 5.000 bodova, uz tjedni pad vrijednosti od 3,2 posto.

Dionica T-HT-a još je najlikvidnije izdanje, uz prosječno dvadesetak milijuna kuna dnevnog prometa. Unatoč dobrim poslovnim rezultatima i pozitivnim preporukama analitičara, cijena je nastavila kliziti pod stalnim pritiskom tisuća novih naloga za prodaju. Dosad je u nešto više od mjesec dana protrgovano oko 2,5 milijuna dionica T-HT-a, a procjenjuje se da je oko 10 posto malih dioničara prodalo svoje pakete.

Financijsko izvješće T-HT-a za prvih devet mjeseci 2007. godine pokazuje snažne financijske rezultate uz održavanje vodećeg položaja na telekomunikacijskom tržištu. Konsolidirani prihodi T-HT-a povećani su za 1,2 posto, na 6,65 milijardi kuna (910 milijuna eura), dok je neto dobit porasla za 15 posto, na 2,15 milijardi kuna (294 milijuna eura).

‘Ispuhivanje balona’ najjače su osjetili dioničari građevinskih i brodarskih tvrtki. Kako je rast dionica građevinara u velikoj mjeri vezan uz investicijski ciklus pod okriljem države, promjena vlasti na predstojećim izborima mogla bi imati negativne posljedice za pojedine građevinske tvrtke. Stoga je dio investitora odlučio kapitalizirati dobit ostvarenu tijekom razdoblja skokovitog rasta. Rasprodaja je najteže pogodila dionice Viadukta, IGH i Hidroelektre. Negativnom trendu uspjela se oduprijeti jedino dionica Dalekovoda, koja je već nekoliko dana na putu oporavka.

Brodari se mogu pohvaliti izvanrednim poslovnim rezultatima, ali rast cijena nafte i kolebanje indeksa Baltic Dry upućuju na moguću promjenu trenda. U takvim okolnostima prevladali su pesimisti koji pod svaku cijenu nastoje kapitalizirati dosadašnje dobitke.

*Autor članka vlasnik je dionica T-HT-a i Tankerske plovidbe

Z. Korda
petak

“a procjenjuje se da je oko 10 posto malih dioničara prodalo svoje pakete. ” 10 % tek…lose lose

"Ako si u pravu 24 sata prije ostalih, onda 24 sata sloviš kao luđak."


“a procjenjuje se da je oko 10 posto malih dioničara prodalo svoje pakete. ” 10 % tek…lose lose

nema baš puno malih igrača koliko se misli punomoći su odigrale svoje i sam sam ušao sa više paketa a sitna sam ribica

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Evo malo o vrednovanju HT-a, ako se nekome čita. Komentari dobrodošli. 🙂

New Report

Close