HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 12:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

To su štopanja ili se netko iskrcava?
Ipak mi se čini malo previše za štopanje.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


Nevjerovatno kolko municije ide na štopanja.Toliko municije ni partizani u filmovima nisu imali

Zamisli samo koliko municije još posjeduju dijoničari.[smiley2]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

Odluka o prodaji dionica HT-a radnicima 8.studenog 2007.
U petak 2.studenog 2007. u Vladi RH na sastanku Povjerenstva za prodaju dionica HT-a radnicima finalizirani su uvjeti prodaje, pa se u utorak 06.studenog očekuje potpisivanje Sporazuma između Vlade i sindikata na temelju kojeg će Vlada RH, najvjerojatnije, na sjednici Vlade RH u četvrtak 08.studenog 2007. donijeti Odluku o prodaji dionica HT-a radnicima.

Na sastanku je Vladu zastupao potpredsjednik Damir Polančec uz pomoć odvjetničke kuće, a sindikalna strana je prvi put bila kompletna, jer se Jadranki Dumbović ( HSP) i Josipu Pupiću( HST) od šest dosadašnjih sastanaka prvi puta pridružio i Jadranko Vehar (RSRH). Nazočni su bili i predstavnici stručnih službi HP-a i HT-a kao logistika koja treba odraditi popis radnika koji će imati pravo na kupnju dionica.

Potpredsjednik Polančec je u uvodu naglasio da Sporazum Vladu ne obvezuje, jer ona sama može donijeti Odluku o uvjetima prodaje dionica HT-a, no kako Vlada nastupa u dobroj vjeri i ne želi učiniti bilo kakav potez bez dogovora sa socijalnim partnerima.

Dogovoreno je:
1. Pravo na kupnju dionica imaju svi sadašnji i bivši radnici pošte i telekomunikacija od 1955. godine do danas koji to mogu dokazati.

2. Pravo na kupnju samo jedne (1) dionice imaju radnici HP-a koji su se zaposlili u HP-u od 01.01.1999. do danas (od trenutka razdvajanje HPT-a).
– Na ovom zahtjevu je inzistirao HST obzirom da su to radnici koji nisu sudjelovali u stvaranju telekominikacija, jer su se zaposlili nakon razdvajanja pošte i telekominikacija, no prema Zakonu ipak imaju pravo na kupnju dionica HT-a.

3. Svi radnici koji imaju do godinu dana staža imaju pravo na jednu (1) dionicu za svaki započeti mjesec radnog staža.

4. Cijena dionice je 265 kuna. Popust na kupnju dionica je pet (5) posto i dodatnih jedan (1) posto za svaku godinu staža.
– Na sindikalno traženje za većim popustima potpredsjednik Polančec je odgovorio da ne može prihvatiti bilo kakve zahtjeve koji bi se razlikovali od uvjeta prodaje dionica INE i da o tome nema pregovaranja.

5. Visina popusta se računa i za radnike HP-a i radnike HT-a od dana zaposlenja do dana donošenja Odluke Vlade RH o uvjetima prodaje dionica HT-a radnicima.
– Prihvaćen je zahtjev HSP i HST da radnici i pošte i telekomunikacija imaju popust za radni staž do trenutka donošenja Odluke Vlade, mada je potpredsjednik Vlade u prvi mah tražio da se popusti radnika pošte računaju samo do 31.12.1998. godine, odnosno do dana razdvajanja HPT-a.

6. Prodaja će se provesti u jednom krugu na sličan način kako je to bilo i na IPO-u.
Potpredsjednik Vlade je prihvatio izuzetno dobre argumente HST-a i odustao od dva kruga prodaje( prvi s popustom , a drugi bez popusta) što je slučaj s dionicama INE. Tim potezom je novim dioničarima ušteđeno oko 300 milijuna kuna.
7. Još nije dogovoren način ograničenja prodaje dionica, ali se očekuje sličan model kao u INI tj. od 6-12 mjeseci ovisno o duljini staža.

Što se tiče broja radnika koji će se prijaviti za kupovinu dionica realno je očekivati da se taj broj kreće od 35.000 do 45.000 radnika, pa bi u tom slučaju paket dionica mogao iznositi od 35.000 do 50.000 kuna. Banke će, kao i u slučaju INE, kreditno pratiti kupovinu ovih dionica obzirom da je dobit zagarantirana.

Koliko sam ja razumio sve preostale dionice iz tih 7% trebale bi biti ponuđene bivšim i sadašnjim djelatnicima sa stažom duljim od 1 godine za kupnju s popustom tj. u jednom krugu ali mi se čini da to tako ne stoji u današnjoj Odluci Vlade RH. Zna li tko više o tome? (osim Polančeca[smiley2]

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!


marinko: ” Nevjerovatno kolko municije ide na štopanja.Toliko municije ni partizani u filmovima nisu imali ” Zamisli samo koliko municije još posjeduju dijoničari.[smiley2]

uvijek 100%, ni više ni manje. [smiley2]

Ignore: KressoM, delux

uvijek 100%, ni više ni manje. [smiley2]

Treba razlikovati dioničare od dijoničara

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

ZDENKA je jača od HT–kakve su to gluposti kao da igraju MANČESTER i INKER…dokle tako u nedogled?[smiley9]


avax10: ” uvijek 100%, ni više ni manje. [smiley2] ” Treba razlikovati dioničare od dijoničara

Čestitam kolega [smiley2]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

[color=blue]Rast prihoda i neto dobiti lansira HT[/color]

http://seebiz.eu/hr/analize/rast-prihoda-i-neto-dobiti-lansira-ht,1979.html

da li mi netko može reći kad se zatvara knjiga dioničara?

Fakat za ne bolivit. I nakon FI, i danas ćemo kao jučer završit na istoj poziciji. E moj narode…[smiley16]

Lezi Mujo, vidi ti se... dividenda

izgleda da nas neko brani u zadnjim minutama tekme

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

valjda za vijesti večeras

New Report

Close