HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 14:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

vezano za FI, o upravo ovakvom FI pisano je u raznim poslovnim tjednim novinama a mislim i u PD.
vecina raznih analiticara najavljivala je ovakav FI. Kako je HT stabilna kompanija sa uglavnom “fiksnim” prihodima nije bilo problem niti donjeti procjenu o FI. Vjerojatno cemo uskoro moci procitati i prognoze za godisnji FI. Stoga ne vidim nikakvo iznenađenje u ovom FI niti me ne čudi reakcija tržišta kao da se ništa nije dogodilo. Rekao bi da cijena dionice HT-a kratkoročno ne ovisi o FI već samo dugoročno. pa nije ovo Pounje ili neka slična dionica.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Mislim da dobar FI ovdje jednostavno nije važan. Previše je novih, većina njih je već i prije ulaska u HT čula da je to dionica za kratkoročno ulaganje i jednostavno nisu planirali blokadu sredstava na dulje od mjesec-dva. Kladim se da većina od onih koji još nisu prodali, jedva čekaju to učiniti, jer im treba novac za kupovinu novog automobila, božićne poklone, novogodišnje putovanje ili što već. To što HT zarađuje sve bolje u njihovoj kolektivnoj svijesti malo znači, jer znaju da sad imaju 6000 kn dobiti po paketu, a čekati 6 mjeseci da bi možda zaradili 12000 znači odustati od kupovine auta sada!

Moja prognoza je da smo do kraja sljedećeg tjedna na 350.


dionica ne može rasti tako dugo dok je svi žele prodati. Kad dođe vrijeme da je svi žele kupiti tad će rasti. Ovih dana prevladava depresija i većina prodaje. Treba pričekati povratak optimizma kad će opet svi kupovati. Evo, teorija stara koliko i burza i uvijek funkcionira. Pozdrav

ima jos jedna stara teorija, a to je “broj prodanih dionica = broj kupljenih dionica”…

optimizma ovdje ne nedostaje, sve prsti od optimizma na preko 1000 stranica[smiley2]

“Please, God, Just One More Bubble.”

Evo samo radi usporedbe malo:
DIonica P/E
AT&T (T) 20.9
DT 28.3
FTE( France telekom) 36.9
Hellenic telecomunication 21.8
Magyar telekom (MTA) 13.1
Portugal telecom (PT) 12.5
Telecom Italia (TI) 13.9
Prosijek industrijske grane 26.1

HRVATSKI TELEKOM (363,00 kn) P/E=11,9

jel to moguće da se ht zeleni? =))

..........................................................................................

e prodajo bajna kako se savijaš prema kupnji.

na kupnji sve veliki nalozi, a na prodaji sve maleni.
čekam 1 dionicu na prodaji. u pravilu svaki dan se pojavi ta jedina, pa će i danas

Može k/p hvala!

vec dugo nitko nije stavio k/p pa ako je mogće molio bih

Opet se pojavljuje veliki nalog na prodaji, kupnja se povlači sa 365 na 363 ,a neuki i dalje prodaju[smiley3]


vec dugo nitko nije stavio k/p pa ako je mogće molio bih

Gdje smo počeli jutros sad smo se vratili.[smiley11]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words


vec dugo nitko nije stavio k/p pa ako je mogće molio bih

HT-R-A
Kupnja
363,50 625
363,41 556
363,40 126
363,31 2040
363,20 25

Prodaja
365,00 1832
366,00 105
366,98 85
366,99 63
367,00 1009

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Nevjerovatno kolko municije ide na štopanja.Toliko municije ni partizani u filmovima nisu imali

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

New Report

Close