HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 14:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Molim Vas da mi netko od igrača tko je dugo na burzi objasni ovo što možemo vidjeti kroz protekli par dana odnosno dva tjedna. Naime, mene su na faksu učili da se cijena na slobodnom tržištu određuje mođusobnim odnosom ponude i potražnje. Na mjestu gdje su ponuda i potražnja međusobno ujednačene formira se cijena. Nadalje, kako cijena pada smanjuje se i ponuđena količina po tim novim manjim cijenama a istodobno se povećava potražnja po toj novoj nižoj cijeni. Ono što meni nema logike jeste to da se ovdje u slučaju HT-a sa snižavanjem cijene snižava i ponuda i potražnja za dionicom. Molim nekoga da mi pojasni koji je tome razlog. Unaprijed hvala.

nemoj previše tražiti logiku jer je nema i da je jednostavno ne bi bilo teško

BTW sve prognoze o daljenjem kretanju T-HT-a su vam netočne, i neostvarive, ne znam zašto se neki uopće trude da pogode kolika će biti cijena, bezveze

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Molim Vas da mi netko od igrača tko je dugo na burzi objasni ovo što možemo vidjeti kroz protekli par dana odnosno dva tjedna. Naime, mene su na faksu učili da se cijena na slobodnom tržištu određuje mođusobnim odnosom ponude i potražnje. Na mjestu gdje su ponuda i potražnja međusobno ujednačene formira se cijena. Nadalje, kako cijena pada smanjuje se i ponuđena količina po tim novim manjim cijenama a istodobno se povećava potražnja po toj novoj nižoj cijeni. Ono što meni nema logike jeste to da se ovdje u slučaju HT-a sa snižavanjem cijene snižava i ponuda i potražnja za dionicom. Molim nekoga da mi pojasni koji je tome razlog. Unaprijed hvala.

Fondovi hoće jeftino kupit i ne daju da se cijena digne dok se oni ne natovare, a velik broj novih igrača na burzi u strahu prodaje dionice po bidu.

Budimo CROativni. Kupujmo hrvatsko. Kako to kaže jedan moj kolega: "Živce na laštiku...."



Ovo pada u manipulaciju cijene, a to se na faksu opisuje monopol…. Tko ima većinu određuje cijenu…. Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Molim Vas da mi netko od igrača tko je dugo na burzi objasni ovo što možemo vidjeti kroz protekli par dana odnosno dva tjedna. Naime, mene su na faksu učili da se cijena na slobodnom tržištu određuje mođusobnim odnosom ponude i potražnje. Na mjestu gdje su ponuda i potražnja međusobno ujednačene formira se cijena. Nadalje, kako cijena pada smanjuje se i ponuđena količina po tim novim manjim cijenama a istodobno se povećava potražnja po toj novoj nižoj cijeni. Ono što meni nema logike jeste to da se ovdje u slučaju HT-a sa snižavanjem cijene snižava i ponuda i potražnja za dionicom. Molim nekoga da mi pojasni koji je tome razlog. Unaprijed hvala.

Dobro su te učili, jedino što ti nisu rekli da je tako kad oba sudionika znaju vrijednost onoga čime trguju. Mislim da to ovdje nije slučaj, ovdje jedni znaju a drugi ne znaju[smiley2]

Kuna po kuna do milijuna

Kupnja – HT-R-A
1.440 362,35
274 362,32
1.548 362,31
1 362,25
150 362,23

Prodaja – HT-R-A
63 363,00
22 363,13
433 364,00
63 364,30
63 364,50

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

nema Ivo veze sa ovime.

jedino da on i njegovi počnu kupovati i nabijati cijenu.
A tko će za političku stranku ići riskirati taman i da su sigurno u HDZ pobjedu.


zašto nevjerujete. pa cijena će do izbora sigurno najmanje do 400 a najviše 450. pa nije ivo glup. u oovo sam ujeren,U V J E R E N.


Molim Vas da mi netko od igrača tko je dugo na burzi objasni ovo što možemo vidjeti kroz protekli par dana odnosno dva tjedna. Naime, mene su na faksu učili da se cijena na slobodnom tržištu određuje mođusobnim odnosom ponude i potražnje. Na mjestu gdje su ponuda i potražnja međusobno ujednačene formira se cijena. Nadalje, kako cijena pada smanjuje se i ponuđena količina po tim novim manjim cijenama a istodobno se povećava potražnja po toj novoj nižoj cijeni. Ono što meni nema logike jeste to da se ovdje u slučaju HT-a sa snižavanjem cijene snižava i ponuda i potražnja za dionicom. Molim nekoga da mi pojasni koji je tome razlog. Unaprijed hvala.

Pretpostavljam da si studirao ekonomiju,burzu bi bolje razumio da si studirao psihologiju,naručito dio “psihologija mase”.
Teorija,pa i praksa,su dokazali da je masa neinteligentna,pogledaj stadione i vidjet ćeš kakve gluposti ljudi rade kad su u masi i koliko su povodljivi.
Zašto ti sad ovo govorim?
Burza je 90% psihologija a 10% pokazatelji koje čitamo i gledamo!!!

Ekonomija se ne može naučiti na faksu,ona se mora proživjeti!!!

Novac je kisik burze!

Pazi ovo kako su precizno odredili cijenu-genijalno…

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=a965a5c8-f3de-4f7b-a3d1-9dd759ff45df&open=sec

Knjige i kava


Pazi ovo kako su precizno odredili cijenu-genijalno… http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=a965a5c8-f3de-4f7b-a3d1-9dd759ff45df&open=sec

Joj samo da ne bude kao s ericssonom prije 2,5 godina, kada su procijenili na 2440, tada je bila 2300, a nakon toga završila na 1600 kuna. Mrzim procjene[smiley3]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Pazi ovo kako su precizno odredili cijenu-genijalno… http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=a965a5c8-f3de-4f7b-a3d1-9dd759ff45df&open=sec

u 12 mjeseci na 412 kn,pa to je još uvijek bolje od oročenja+ dobiti ćete dividendu…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Molim informaciju…

Kada se isplaćuje dividenda? I

-... .-. .- -. -.- ---

New Report

Close