HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 22.09.2024. u 19:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

slazem se, HT drze fundamenti koja god politicka opcija pobijedi
moze kratkorocno doc do talasanja, ali ako HT nece ic up onda smo svi zajedno u banani jer nista nece ic gore

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!

stvarno ne kužim čemu ova nervoza vezana uz cijenu dionice…normalno da će se neko vrijeme skupljati na ovim razinama, pa nisu fondovi blesavi da kupuju po većim cijenama kad im se konstantno nudi solidna količina dionica…ako gledamo prema fundamentalnim pokazateljima HT je jedna od rijetkih podcijenjenih dionica u odnosu na kompletno HR-tržište…ako uzmemo projiciranu dobi od oko 2,5-2,6 milijarde do kraja godine koji je sve bliži, tada NPM i ROE iznose između 25-30%…uz cijenu od 370 kn P/E bi tada iznosio oko 11 što je najbolji pokazatelj budućeg kretanja cijene dionice……primjera radi, uz pretpostavljenu dobit i cijenu od 500 kn P/E bio bi 15…fundamenti će kad tad doći do izražaja, definitivno će se strpljivost isplatiti

ne bih se čudio slijedečem scenariju;
-kako su sada Njemci bez kontrole od strane države kao jedini večinski vlasnik pa će iskazivati manju dobit kako bi u budučnosti mogao kupovati jeftinije kada nastane panika, obzirom da je izgledno preuzimanje s njihove strane

pozdrav svima
nisam dugo bio aktivan(a ni pasivan) na ovoj temi pa bih molio komentar
što se dogodilo sa onom pričom da će fondovi u službi dr.Ive dizati cijenu kako se bliže izbori da bi novopećeni dioničari mogli što više zaraditi a samim time bi bili i sretniji i možda bi glasali za “zna se”.
do sada je hrpa tih dioničara već prodala svoje paketiće i postaje upitno dali je dr. Ivi to i dalje cilj. naravno da imam ovu dionicu i iz IPO-a a iz dokupa na 390 i 370. i još nešto, nedavno je netko napisao da ljudi bliski nekim inv. fondovima još nisu počeli prodavati, mislim da ta osoba radi u fondu ili tako nešto pa me zanima dali su ti ljudi prodali ili čekaju
hvala na odgovorima


ne bih se čudio slijedečem scenariju; -kako su sada Njemci bez kontrole od strane države kao jedini večinski vlasnik pa će iskazivati manju dobit kako bi u budučnosti mogao kupovati jeftinije kada nastane panika, obzirom da je izgledno preuzimanje s njihove strane

Zaboravi taj scenarij. Ne znam otkuda ti ideja da bi DT kupovao još udjela.


ne bih se čudio slijedečem scenariju; -kako su sada Njemci bez kontrole od strane države kao jedini večinski vlasnik pa će iskazivati manju dobit kako bi u budučnosti mogao kupovati jeftinije kada nastane panika, obzirom da je izgledno preuzimanje s njihove strane

Taj scenarij nije izgledan jer i DT mora odgovarati svojim dioničarima, DT u Njemačkoj je u problemima i izbacuje manju dobit a izvlači ga, konsolidirano, SAD i tržišta poput naših manja dobit kod nas manja dobit na razini grupe, a u tako razvijenom kapitalističkom svijetu onda se tresu stolice.

Radi li danas ZAGREBAČKA BURZA………budući da pouzdano znam, da pojedine brokerske kuće spajaju blagdane..?

plavuša

pouzdano ne radi.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


pozdrav svima nisam dugo bio aktivan(a ni pasivan) na ovoj temi pa bih molio komentar što se dogodilo sa onom pričom da će fondovi u službi dr.Ive dizati cijenu kako se bliže izbori da bi novopećeni dioničari mogli što više zaraditi a samim time bi bili i sretniji i možda bi glasali za “zna se”. do sada je hrpa tih dioničara već prodala svoje paketiće i postaje upitno dali je dr. Ivi to i dalje cilj. naravno da imam ovu dionicu i iz IPO-a a iz dokupa na 390 i 370. i još nešto, nedavno je netko napisao da ljudi bliski nekim inv. fondovima još nisu počeli prodavati, mislim da ta osoba radi u fondu ili tako nešto pa me zanima dali su ti ljudi prodali ili čekaju hvala na odgovorima

Pozdrav djelatniche!

Ispravno razmisljas. Doduse ja mislim da dosad nije prodala hrpa dijonicara no teorija s dizanjem cijene zbog izbora ima i svoju slabiju stranu:

Naime, koja bi bila reakcija ‘dijonicara’ koji su prodali HT po 380 a cijena recimo skoci na 450? Mozda bi se ‘dijonicari’ osjetili prevarenima a ne nagradjenima. Dakle, kontraefekt…Osim toga, tesko je vjerovati da ce se vecina fondova urotiti u konspirativnoj akciji “ZA DRIVU”. Ovo su samo moja nagadjanja, mozda sam i u krivu (a volio bih
da jesam[smiley2])

sto se tice one osobe, to sam bio ja. Ne radim niti u jednom fondu niti sam usko vezan uz njih. Ali info koju imam jest provjerena i radi se iskljucivo o jednom fondu. Koliko ja znam oni i dalje nisu prodali, ako ti to sto pomaze.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

pa što je ovo u Londonu, ni bida ni aska????

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.


pa što je ovo u Londonu, ni bida ni aska????
Pa zna se tko trguje tamo 😉


pa što je ovo u Londonu, ni bida ni aska????

Hrvati spojili paraznik, pa nikog ni sa jedne strane… [smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close