HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 15:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

“Nagradno pitanje – Koji šećer ima gorak okus?”

Sladorana Zupanja?

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

ma po fundamentima, dionica bi trebala rasti u duljem roku. Trenutno joj ponuda ruši cijenu, ali vjerujem da će se to već za koji mjesec pročistiti. BTW, kupovao osim u IPO-u i po 360,390,380. Srednja ulazna cijena i dalje mi je povoljna a takva bi trebala biti barem kod svih koji su kupovali pri IPO-u. Ne vidim razlog za živciranje.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

1.Ne mogu se složit da su skorašnji izbori uzrok padu burze.Kako onda objasnit pad burzi u Sloveniji ,Bosni,Srbiji ,Makedoniji,itd
2.Hrvoje Stojić nema pojma o politici!Ako je dosad za vrijeme HDZ-a,ulagano u Hrvatsku i burza rekordno rasla…jedini ozbiljniji konkurent im je SDP,a zna se da oni ne predstavljaju trn u oku EU,zato ne razumijem Stojićevu suzdržanost,ili krivu procijenu glede izbora…
3.Dobro se siječam tzv.analitičara HYPO banke,Hrvoje Stojića kad je drukao podcijenjenost nekih naših firmi krajem prošle godine,kad su ljudi uplatili HYPO poćeo prodavat nemilice i izlazit iz istih punih kofera…..zato ja Stojiću više ne vijerujem,a vi kako želite
4.S početkom mjeseca trebalo bi doći do stabilizacije cijene HT-a,a nakon toga lagani rast…[smiley2][smiley2]

POKRET OTPORA

Slažem se.Štoviše ovi brutalni udari na cijenu će apsolutno uvjeriti svakog amatera-ulagača da proda što hitnije i na taj način će se ubrzati prijenos dionica iz drhtavih u čvrste ruke,ipak je to jedna od rijekih visokolikvidnih dionica koje su potrebne fondovima za njihov rast(čitaj opstanak).Ovakav rasplet je bio više nego očit i prije samog ipoa, ali proporcije fondovskih manevara u zadnjih cca 10 dana su stvarno dosad neviđene, forsirani izlazi iz ht i ulazi u druge fondovske sačekuše.
Na kraju mi smo ti koji čekaju, nešto računamo i nadamo.Oni nam daju koiko žele i kad žele jer ako i mi dobivamo(malo) igra ima smisla. Govorim za onu većinu nadobudnih koja u toj šaradi puši svoj pošteno zarađeni novac…

Quark, the Ferengi barkeeper, is a self-important con artist who's nowhere near as clever as he thinks he is.

Taj isti Stojić procjenjivao je HT na 250kn.Toliko o njegovim procjenama.


AT&T objavio dobit od 3,1 milijardu dolara
Autor/izvor: Teuta Franjković
Dobit je tako porasla na 50 centi po dionici dok se zarada udvostručila na 30,1 milijardu dolara u trećem kvartalu i to od 15,6 milijardi dolara godinu dana ranije.
Najveća američka telkomunikacijska kompanija AT&T objavila je neto prihod u iznosu od 3,1 milijardu dolara u trećem kvartalu što predstavlja 42 postotni porast od prethodne godine i to prije završetka akvizicije BellSouth Corp.-a.
Dobit je tako porasla na 50 centi po dionici dok se zarada udvostručila na 30,1 milijardu dolara u trećem kvartalu i to od 15,6 milijardi dolara godinu dana ranije.
Otkada je Apple predstavio svoj IPhone, AT&T je svojoj korisničkoj mreži pridodao dva milijuna novih korisnika što je konačni broj povećalo na 65,7 milijuna.

Ako DT dobije generalno zastupanje Appel-ovog iPhona, za Hrvatsku, evo punog dobitka!

To je praktični riješeno prenešena je vijest s Financial Times Deutschland i ovdje ( http://www.novina.com/story.php?id=671#c28 ), ali sumnjam da to može puno značiti u Hrvatskoj.


Mislim da nema šanse do kraja godine to nešto puno gore. Previše će biti guranja na prodaji ljudi koji su ispunili svioj cilj. Zaraditi nešto. Iako nisam planirao previše dugo čekati za prodaju, drago mi je da još nisam registrirao dionice. Moguće je da ću čekati i godinu dana, a onda i cijena od 450 kuna bi bila ok. Jer kad zbrojim 450 + cca 15 kuna dinidende + 45 kuna (0,1 * besplatna dionica) ispadne 510 kuna što je na današnjih 370 kuna prinos od izvrsnih 37%.

I kod mene su se prioriteti promijenili. Vjeroatno ću čekati godinu dana (nije mi žurba).

Lako je biti general nakon bitke. To smo svi. Ali u bitku se ne ide ako se prije nje ne prouče bitke u prošlosti. I iz njih nešto ne nauči. Meni osobno svaki pad dionice znači bitno manju vrijednost. Neki će reći veliki gubitak, ali u stvarnosti manju zaradu. I uopće se ne živciram. Neka pada, rast će. Možda je štos u tome jer sam u HT uložio novac koji mi nije potreban tako skoro. A i imam dobar mjesečni izvor prihoda pa mi dobit od dionica ne znači kratkoročno ništa. I nema šanse da ih prodajem na ovim razinama. Stavio sam jučer veći nalog za kupnju na 360. Nadam se da će proći. A ako i ne prođe nije bitno. Skoro da mi je svejedno. Neki bi možda za mene rekli: ovaj nije normalan. Ali možda će takvi koji “nisu normalni” bolje proći jer nema pritiska niti panike. Jedno do životnih pravila je da ako nešto jako želiš teško ćeš to dobiti, a ako ti nije previše stalo dođe samo. Možda je i ovdje takav slučaj, koliko god burza bila mjesto gdje vrijede samo matematička i ekonomska logika. Ili možda vrijede i neka životna pravila. Možda sam nekoga tko je ovo pročitao udavio ali želio sam dati forumu još nešto osim “koliko je k/p?, ide dole!, raste!, 10 najvećih dioničara, ljudi ne prodavajte! koliko je u Londonu? i sl.”


Lako je biti general nakon bitke. To smo svi. Ali u bitku se ne ide ako se prije nje ne prouče bitke u prošlosti. I iz njih nešto ne nauči. Meni osobno svaki pad dionice znači bitno manju vrijednost. Neki će reći veliki gubitak, ali u stvarnosti manju zaradu. I uopće se ne živciram. Neka pada, rast će. Možda je štos u tome jer sam u HT uložio novac koji mi nije potreban tako skoro. A i imam dobar mjesečni izvor prihoda pa mi dobit od dionica ne znači kratkoročno ništa. I nema šanse da ih prodajem na ovim razinama. Stavio sam jučer veći nalog za kupnju na 360. Nadam se da će proći. A ako i ne prođe nije bitno. Skoro da mi je svejedno. Neki bi možda za mene rekli: ovaj nije normalan. Ali možda će takvi koji “nisu normalni” bolje proći jer nema pritiska niti panike. Jedno do životnih pravila je da ako nešto jako želiš teško ćeš to dobiti, a ako ti nije previše stalo dođe samo. Možda je i ovdje takav slučaj, koliko god burza bila mjesto gdje vrijede samo matematička i ekonomska logika. Ili možda vrijede i neka životna pravila. Možda sam nekoga tko je ovo pročitao udavio ali želio sam dati forumu još nešto osim “koliko je k/p?, ide dole!, raste!, 10 najvećih dioničara, ljudi ne prodavajte! koliko je u Londonu? i sl.”

slažem se. pogotovo s ovim kako se stvari u životu same od sebe slažu ako si opušten

Excuses are like asses - everybody's got one and they all stink!

Benjamin Graham u svojoj knjizi Inteligentni investitor kaže: “Bit inteligentnog investiranja jeste kupovati od pesimista i prodavati optimistima”.
Sva sreća pa su većina dioničara HT-a pesimisti tako da je trenutno prisutna totalna rasprodaja.
Snižavanjem cijene smanjuje se i rizik ulaganja u vrijednosni papir a ljudi koji to ne znaju se ponašaju kao da će od ponedjeljka HT u stečaj.

tip top:

AT&T objavio dobit od 3,1 milijardu dolara
Autor/izvor: Teuta Franjković
Dobit je tako porasla na 50 centi po dionici dok se zarada udvostručila na 30,1 milijardu dolara u trećem kvartalu i to od 15,6 milijardi dolara godinu dana ranije.
Najveća američka telkomunikacijska kompanija AT&T objavila je neto prihod u iznosu od 3,1 milijardu dolara u trećem kvartalu što predstavlja 42 postotni porast od prethodne godine i to prije završetka akvizicije BellSouth Corp.-a.
Dobit je tako porasla na 50 centi po dionici dok se zarada udvostručila na 30,1 milijardu dolara u trećem kvartalu i to od 15,6 milijardi dolara godinu dana ranije.
Otkada je Apple predstavio svoj IPhone, AT&T je svojoj korisničkoj mreži pridodao dva milijuna novih korisnika što je konačni broj povećalo na 65,7 milijuna.

Ako DT dobije generalno zastupanje Appel-ovog iPhona, za Hrvatsku, evo punog dobitka!

To je praktični riješeno prenešena je vijest s Financial Times Deutschland i ovdje ( http://www.novina.com/story.php?id=671#c28 ), ali sumnjam da to može puno značiti u Hrvatskoj.


moze znaciti utoliko da cemo i u buducim godinama gledati HT na vrhu..
ja ne razumijem tu apple maniju, al znam da su ogranicili prodaju jer ih ne mogu dovoljno proizvesti..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Kako stoji k/p?
Hvala

New Report

Close