HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 22.09.2024. u 04:56
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Jučerašnjim danom ukupno je 2.100.996 redovnih dionica Hrvatskih telekomunikacija promijenilo vlasnika. Ako pretpostavimo da su dionice prodavali isključivo građani koji su inicijalnom javnom ponudom dobili 20.472.133 dionice, uočavamo da je nakon jučerašnjeg dana dionice HT-a otpustilo 10,26 posto građana. Podatak koliko su dionica HT-a za sada kupili fondovi zna jedino Hanfa. Nagađanja analitičara su da za dokup dionica HT-a fondovi čekaju cijenu od oko 370 kuna. Ovo je dio članka sa businessa, da li bio htio neko iskuniji prokomentirat?

Nisam nešto iskusan, ali i najvećem dudeku je jasno da se tako ne može doći do broja ljudi koji su prodali dionice kupljene u IPO-u. Jer i sam sam prodavao po 397, pa onda dokupljivao po 387. To znači da sam sudjelovao sa xxxx dionica u ovom ukupnom prometu, a na kraju imam opet isiti onaj broj kao i kad sam ih kupio… + neku siću za skijanje ove zime! [smiley1]

Najviše me zanima ovaj dio:

Nagađanja analitičara su da za dokup dionica HT-a fondovi čekaju cijenu od oko 370 kuna.

Surround all arround when it hits the ground

Moguće i manju zbog velike ponude, treba izdrzati…[smiley6]

Po jutru se dan poznaje...

[quote=halo bing]
Najviše me zanima ovaj dio: Nagađanja analitičara su da za dokup dionica HT-a fondovi čekaju cijenu od oko 370 kuna.
[/quote]

Onda će biti na HTVeju kako je dionica pala i zadnji vlak za zaradu pa da se ostali istresu tko je mislio!


Moguće i manju zbog velike ponude, treba izdrzati…[smiley6]

Pa do Nove godine![smiley2]

Hmm, tko je digao gotovinski nenamjenski kredit prva rata mu dolazi na naplatu 31.10. dakle danas mu je bio zadnji dan za prodaju prije nego mu dođe prva rata, tko je htio ući u ipo atlantica također mu je bio zadnji dan za prodaju jerbo mislim da je u ponedjeljak kasno, a na businessu kažu da fondovi pecaju po 370…
Po kretanju Ine se da zaključit da se ozbiljniji rast može očekivati tek za nekih mjesec dana… Bumo vidli

Surround all arround when it hits the ground

Nema tu posrasta dok god se fondovi ne nakrcaju do ušiju. A oni mogu čekati duže od nas. Ima se ovdje načekamo porasta na 500 kuna. Možda i godinu dana, ali opet dividenda plus jedna dionica je dodatnih 15%. Samo strpljenja molim.

Poštovane kolegice i kolege!
Čitajući Vaše postove na ovoj temi, tipa “uh, brrrr, ooooo, idemo, ajde, to…” i slično, dobio sam dojam da gledam teniski meč kojega prenosi Mićo Dušanović! Stoga Vas molim da budete konstruktivniji ili da se suzdržite komentiranja, a kao kvalitetni uzor bi Vam mogla poslužiti tema ATPL!
Živjeli!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Danas je u finišu malko falilo da se obrani 380kn,šteta šta nije,bilo bi bar malo lakše u ponedjeljak,ovako bi stvarno mogao otklizat do 370.E da je sad bit hrabar pa zashortat.Šta misle iskusnije kolege?[smiley7]

najvise sto fondovi mogu cekati je 5mj nikako godinu dana kladim sa u sve svoje dionice sto ih imam da ce cijena u veljaci bit 500kn namojte zaboravit lock-up za dt i da vjerujem sa ovolikm brojem malih dionicara koja se dobit ocekuje za 3q i 4q izvijestaj za dt ht je zlatna koka


vec danima lupaju po bidu, a uskoro bi mogli i glavom po zidu. HT sigurno trenutno najbolja firma u HR, a zasto nevjeruju u tu dionicu nemogu da shvatim.

Salžem se isto tako i INA sa istom sudbinom, očito je da im fali Financisjki Marketing kao što ga ima IGH i INGRA

[color=blue]HT korak bliže kupnji Slovenskog telekoma[/color]

Od 12 kompanija koje su predale neobvezujuće ponude za sudjelovanje u privatizaciji Telekoma Slovenije, njih sedam pozvano je predati obvezujuće ponude, a među njima su i Hrvatske telekomunikacije, potvrdio je u petak na konferenciji za novinare Matjaž Janša iz slovenskog ministarstva gospodarstva, ujedno i član vladine komisije za privatizaciju Telekoma Slovenije.
U drugi krug natječaja za prodaju državnog udjela u Telekomu Slovenije i predaju obvezujućih ponuda pozvani su: britansko-njemački konzorcij Bain Capital and Axos Capital koji nastupa u suradnji, odnosno zajedno s poduzećem BT Globalne usluge, zatim luksemburško-američki fond CEP III (Carlyle), Hrvatske telekomunikacije, australska banka Mcquarie Bank, Magyar Telekom, Oger Telekcom iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, i islandski telekom operater SKIPTI, izjavio je Matjaž Janša.

Slovenska vlada namjerava strateškom ulagaču prodati 49,23 posto državnog udjela u vlasništvu Telekoma Slovenije, a prema rasporedu natječaja sada je predviđeno da spomenutih sedam odabranih na osnovi izvedenog due dilligencea preda obvezujuće ponude.

Računa se da bi rok za predaju obvezujućih ponuda bio početkom prosinca.

Janša je rekao da je komisija odabrala sedam interesenata za ovu fazu postupka ne samo na osnovi ponuđene cijene nego i na osnovi ponuđenih strateških ciljeva, te da očekuje da će odabrani ponuđači u sljedećoj fazi povećati vrijednosti svojih ponuda.


Danas je u finišu malko falilo da se obrani 380kn,šteta šta nije,bilo bi bar malo lakše u ponedjeljak,ovako bi stvarno mogao otklizat do 370.E da je sad bit hrabar pa zashortat.Šta misle iskusnije kolege?[smiley7]

Nemoguće je predvidjeti nešto što je nepredvidivo!!!To je moj odgovor!
Spavaj mirno,neće ovdje biti većih oscilacija koliko god građani prodavali.
Da sam fond menadžer u mirovinskom fondu trljao bi rukama zbog velikog broja građana uključenih u IPO jer oni znaju CIJENU HT-a a ne znaju VRIJEDNOST!To je ključ!

Novac je kisik burze!

New Report

Close