HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 01:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

HT-HRVATSKEREGS – – Recent Trades
Price Change (%) Bid-Ask (at Close) Currency Volume Trades Prev. Close High Low
75 – 2 (2.6) 75 – 76 USD 35000 17 77 77 75
Last change date & time 52 Week High (Date) 52 Week Low (Date)
Thu-18-Oct-2007 15:56:28 77.5 (Mon-15-Oct-2007) 69.3 (Tue-09-Oct-2007)
NMS Status Date of Closing Price Market Segment Market Sector SET Stock
3000 Closed Thu-18-Oct-2007 IOB LLIS NO

Price field shows Mid Price – average of Bid & Ask.

Last 9 Trades
Trade Price Volume Type Date Time
1 77 1900 18/10/07 15:41:19
2 75 2600 u 18/10/07 15:40:18
3 76 1000 a 18/10/07 14:20:16
4 76.5 500 a 18/10/07 14:00:22
5 76 500 a 18/10/07 13:53:15
6 76 5000 a 18/10/07 13:50:57
7 76.8 2500 a 18/10/07 12:38:42
8 77 1900 a 18/10/07 12:38:02
9 77 100 a 18/10/07 12:38:02

malo ste mi preoptimistični. Neki su čak prognozirali da će u petak bit na 500 kn! Ja mislim da će još par tjedana bit na ovoj razini, a onda bi krajem 11 mjeseca mogla na 450kn. to je samo moj feeling.

..........................................................................................

Uopće me ne čudi tolika prodaja malih. Jeste gledali Dnevnik i senzacionalističke izjave oko IPO-a Atlantica? Ljudi već u transu skupljaju sve što imaju i idu od IPO-a do IPO-a. To što u tome nema ekonomske logike, nikog ne zabrinjava. Dosta sam HT-a dokupio, ali da nisam već presložio portfelj išao bih na još, jer ova dionica tek treba odraditi svoje!

Glas [b]PROTIV[/b] oporezivanja kapitalne dobiti

Kaj se tiče atlantica vjerujem da će biti više nego uspješan (na IPO mislim). Jedini problem je kaj će dolazit do rezanja paketa, na to treba računat prilikom uplate. [smiley5]


Nego, jedno pitanje za stručnjake i one koji se takvima smatraju: Zaokružimo ovu današnju cijenu i recimo da je HT-R-A na 400 kn danas. E sad, moj target je npr. 480 kn. Sa 400 na 480 je + 20%. Ima fondova koji će ovaj rast od 20% odraditi do Nove godine (ako ne i prije – većina radi +0,5 % na dan), pa me zanima mislite li da ću do cilja prije doći HT expressom ili nekim Equity expressom? + nema nervoze i refresha limuna i foruma svakih 15 minuta. Prodam danas, zabijem u fond i doviđenja!

To da ce fond rasti 0,5% dnevno svaki dan … ne bi bas islo. Ko ce prije na 20% fondovi ili HT to nitko ne zna. Ukoliko se osječate nelagodno prodajte i stavite u fond, ili ostavite dionice , a u fond stavite povrat, to vam je onda diversifikacija gdje je najmanja šansa da promašite.


malo ste mi preoptimistični. Neki su čak prognozirali da će u petak bit na 500 kn! Ja mislim da će još par tjedana bit na ovoj razini, a onda bi krajem 11 mjeseca mogla na 450kn. to je samo moj feeling.

Nitko ozbiljan nije prognozirao 500kn u petak, ali 500kn u mjesec dana … vrlo vjerojatno. Prilicno sam uvjeren da fondovi nece dozvoliti jeftinu kupnju HT-a s povratom novaca od IPO Atlantic, kao sto nisu dozvolili niti jeftinu kupnju dionica nakon IPO Ht. No to je ipak samo IMHO.


Kaj se tiče atlantica vjerujem da će biti više nego uspješan (na IPO mislim). Jedini problem je kaj će dolazit do rezanja paketa, na to treba računat prilikom uplate. [smiley5]

Ja ne vidim ništa uspješno u gubitku od 10-20% ili više na 2/3 angažiranog kapitala koji banke vrte dok tržište luduje.

Glas [b]PROTIV[/b] oporezivanja kapitalne dobiti

jos je daleko od fer vrijednosti procijene nasih analiticara 450,00 kn, a kako su analiticari uglavnom profesionalno konzervativni moj target je puno vise od te cijene, barem do onda kad se bude govorilo o tome da je precijenjena. mogao bih sutra ponovo u dokup.[smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

imam 504 komada i prodat ću ih kada padnu na 250,00kn. ili budu 780,00 kn.na koju bi ste se cijenu kladili.fondovi muzu i pljačkaju.meni su naplatili u HPB izlaznu naknadu, što je u suprotnosti s njihovim prospektom, pa se sada moram još s njima natezati oko mojih novaca. SMRT FONDOVIMA.

Nisam bas siguran da je sva ta ponuda od 63kom od pojedinaca.. mislim da je to dosta pojednaca koji imaju vise paketa i onda prodaju, naravno nesto, a ostalo drze.. tesko da se svi rjesavaju paketa HT-a, a uvjerio sam se pomalo propitujuci ove koji su ih kupili .. vise manje ja nisam upoznao osobu koja je prodala HT. Toliko o masovnoj prodaji… Naprotiv upoznao sam ih puno vise koji su dokupili…


malo ste mi preoptimistični. Neki su čak prognozirali da će u petak bit na 500 kn! Ja mislim da će još par tjedana bit na ovoj razini, a onda bi krajem 11 mjeseca mogla na 450kn. to je samo moj feeling.

nebude ona uopće ove godine prek 420 kn. fondovi čuvaju skok za sljedeću godinu.ht je odradio 50%.sad je veterina i atlantic na redu.veterina bu 40% gore a atlantic 25% (po emilčeku),tak da je fondovima više neg dosta rasta za ovu godinu.[smiley1]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Prvi dan je kod nas krenulo sa 402, u Londonu je konstantno bila 10 kn jeftinija i tada nitko nije govorio o glupostima koje izvode na LSE-u. Malo licemjerno, zar nije?

možda i je od autora posta… ali ako zanemarimo izjave pojedinaca iz toga možemo zaključiti da većini fondova nije bitno gdje skupljaju dionice dokle god je ima kupovati će je (i to tamo di je jeftinije mogu nabaviti u datom trenutku)

1. prvo je bila jeftinija u Londonu jer je tamo vladalo mišljenje da treba letiti van iz nje (pritom malo cimnuti gradjanstvo da se primire činjenicom da je cijena po kojoj su fondovi spremni kupovati na ZSE ispod 400)

2. kada je nestala u Londonu (jer se prvi dan prodalo koliko ono preko 35%) prešli su polako na ZSE (taman kada je ekipa krenula u rasprodaju potaknuta vijestima)

3. vijesti su počele opet govoriti o porastu dionice – malo stati na loptu (jer već su pokupovali dovoljno za prvi tjedan a imaju više vremena čekati nego mnogi od novih dioničara HT-a za koje znaju da većina samo želi prodati)

nema mi druge nego se zae..ti

Danas očito ista priča kao i jučer [smiley7]

Lezi Mujo, vidi ti se... dividenda

New Report

Close