HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 19:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nema veze, ja sam upisivao/uplacivao i prvi dan, i zadnji dan, nista nisam dobil do sad…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Meni kod RBA jos nista nije sjelo…. I opet moram u carapicu za sutra….[smiley13]

skype - ivek1234

meni u HPB sjelo kao i u ERSTE ali u PBZ di imam najviše ništa

joj što sam ljut

jel može netko staviti k/p

Poruka brokerima, nećete dobiti moj HT nikada, možda od mojih unuka

A možda idu po abecedi, kao u školi. [smiley2]
Iako bi meni vjerovatno već stigla lova (PBZ), a još uvijek nije. [smiley3]

Želim biti bik, ali sam još uvijek tele.

ja sam u zabi i imao sam novce jucer (utorak) nesto sitno prije 16 sati, taman da nisam stigao kupiti po 360. ali sam danas zato kupio po 364 🙂

Novi pritisak na banke: Za skidanje hipoteke 10 dana

Dionice kupljene na kredit još se nisu mogle naći u prodaji, a u SDA su nam potvrdili da procedura skidanja hipoteke traje do 10 radnih dana. Taj postupak nije moguće provesti telefonski, pa je prvi korak za sve koji su uzeli dioničke kredite dolazak u banku i podnošenje zahtjeva za prijevremenu otplatu kredita.

Nakon toga slijedi ovjera kod bilježnika i čekanje da se ta transakcija registrira u SDA. Za individualno brisanje založnog prava, u SDA se dostavlja izvornik brisovnog očitovanja na kojemu je ovjeren potpis osobe ovlaštene za zastupanje založnog vjerovnika (banke) i dužnika, te DEP-TER nalog za brisanje tereta.

U PBZ-u su nam rekli da su već dobili dosta zahtjeva za prodaju terećenih dionica, ali nisu sigurni da je netko već uspio u tome. Moguće je da će se prvi paketi dionica s kojih je skinuto brisovno očitovanje naći u prodaji idući tjedan. Klijenti te banke moraju ispuniti tzv. brisovnicu, ovjeriti je kod bilježnika, dati izjavu da će vratiti kredit u roku od 15 dana te nakon toga čekati da SDA obavi svoj dio posla. U Zagrebačkoj banci naglašavaju da procedura brisanja zaloga omogućuje da se istodobno provede brisanje zaloga i registracija dionica kod službe brokera Zagrebačke banke.

Svi, međutim, pozivaju na strpljenje jer je SDA i dalje pod velikim pritiskom, do jučer popodne potvrdili su 42.859 zahtjeva za registraciju dionice na brokera. Nije naodmet dodati da se ni bankarski službenici ne snalaze najbolje s procedurom jer je to mnogima prvo iskustvo s dioničkim kreditima.

http://www.vecernji.hr/home/manager/2931131/index.do

No respect

http://www.javno.com/hr/profit/clanak.php?id=88606

Evo sad znamo [smiley2]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

Moje skromno mišljenje je da panika nije potrebna i da će biti prilike i za povoljniju kupnju HT-a.
Ovaj zalogaj je jednostavno prevelik i još dugo će ga tržište žvakati. Neki su tek danas dobili obavijest iz SDA.
Ovo što je cijena malo porasla je zbog pritiska love od povrata i kad se to malo smiri pitam se tko će kupovati dionice?
Brokeri su usko grlo i zadavanje naloga telefonski je nemoguća misija. Zapravo je sve usko grlo za ovakav IPO i možemo računati da će se vikend investitori još dugo iskrcavati.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


Tablica sa transakcijama za današnji dan.

Proučavajući vašu tablicu vidio sam da su zadnje velike kupnje bile na 368, a ovo poslije je sve bilo sitno.
Mislim da mali već dosta otkupljuju, pa me zanima što mislite da li će fondovi nastaviti tako žestoko kupovati i iznad 368 ili se vraćamo dolje? Više nisam pametan glede dokupa, a ova kupoprodaja između fondova mi sve više smrdi na čupanje love pojedinih sklonih vladi za financiranje kampanje

Ne dam ispod 265

Surround all arround when it hits the ground


Povrat na privrednoj bio jutros,
otp, splitska, erste jucer

khm……bas se ne bih slozio…. evo, utros do sad jos uvijek nista od povrata na PBZ….[smiley6][smiley7][smiley8][smiley9][smiley10][smiley16]

Uz sve duzno postovanje moderatoru, al ljubazno ga molim da razmotri i druge opcije moderiranja jer na zalost ovo je stvarno unistavanje nekih prekrasnih dostignuca moderne tehnologije... nije istina da se moderiranje ne moze obavljat i na puno kvalitetniji nacin. No hard feelings...

[color=blue] ČUJTE I POČUJTE ŠTO KAŽE SDP-OV KANDIDAT ZA PREMIJERA, GOSN. LJUBO JURČIĆ:[/color] [smiley7]


Jurčić: NISAM KUPIO HT JER MI JE SAV NOVAC U FONDOVIMA

“Iako sam najavio da ću upisati dionice HT-a, nažalost fizički nisam stigao. Naime kada sam došao upisati dionice, nisam imao pripremljene novce za uplatu, a kako većinu novca držim u fondovima, trebalo bi mi tri dana da ih izvadim te sam propustio rokove”, objasnio je Ljubo Jurčić kako nije postao vlasnik dionica HT-a.

“Prvo sam mislio da neću stići i to izjavio za novine, što je moja osobna bankarica vidjela te me nazvala i objasnila da sve mogu obaviti bez čekanja u redu. Međutim, kada sam došao obaviti papirologiju, shvatio sam da mi treba najmanje tri dana da osiguram potrebna sredstva. Najviše gotovine što imam u džepu je 2000 kuna”, kazao je Jurčić.

Cijena po kojoj se trguje dionicama HT-a za Jurčića je očekivana. Dionice telekomunikacijskih tvrtki u Europi imaju predvidiv trend kretanja, a kretanje cijene je gotovo “školski primjer” za usporedive kompanije.

“Neki fondovi telekomunikacijske dionice kupuju zbog ostvarivanja kratke zarade, a drugi na njima grade dugoročnu stabilnost. Strani fondovi su očigledno odlučili unovčiti svoju zaradu jer je zarada koju su oni ostvarili već prvi dan nepojmljiva ovdje gdje se ja sada nalazim (u Bruxellesu, op. a.)”, zaključuje Jurčić.
Jurčić i dalje tvrdi da je Vlada HT prodala ispod cijene i da se određivanjem cijene od oko 350 kuna moglo napuniti proračun i omogućiti solidnu zaradu ulagačima jer bi tada vrijednost HT-a na tržištu bila od 390 do 410 kuna. (BUSINESS.HR)

Ignore: KressoM, delux

Kao da si je sam zabio nož u leđa!

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close