HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 21:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


wiking: ” ma ljudi zaboravljaju da je kamata na orocenu stednju 5-6% a ovdje na 1 god. 10% uz mogucnost rasta i glavnice i kamate.Ne kuzim ljude nikako oni sad pod hitno prodaju da bi mogli odnjet u banku da oroce na 1-2 god. uz 6% kamate[smiley9].Najveci uzrok je taj sto su pricali kak je DT bio pao ono 1000%(tak mi ljudi govore kad ima ja kazem da se strpe malo sa prodajom[smiley2]),ja krivim najvise medije koji bi i oca svog prodali da bi rekli sto menageri fondova hoce ” Zaboravio si dividendu dodati na tih 10% (ustvari 9.5% da budemo precizniji), a ona je zasigurno nemala.[smiley8]

a sta vas dvoje mislite da je zakonom zabranjeno da dionica padne ispod cijene koja je bila na IPO-u?

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...


Lejzer…Ovako Službeno je prodano oko 10 000 paketa.To ti između ostalog piše na 5.i 6.retku ovog članka Vaš link Nezavisno od toga,zašto smatraš da je nemoguće da 200 ljudi stavi nalog na 402 kn? Znaš li kolika je vjerojatnost da je između 13 ljudi dvoje rođeno u istom mjesecu? Ravno 1 tj 100%. Znaš li kolika je vjerojatnost da su od tri osobe,dvije istog spola.također 100% Prema poznatom Dirlichletovom principu iz kombinatorne matematike to je sasvim moguće. Nemoj se ljutit ali htio bih privest ovu raspravu kraju ovim postom.

Sansa da su dvije osobe od tri istog spola je 2/3. Pod uvjetom da nema dvospolaca.[smiley2]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


leon swpr: ” wiking: ” ma ljudi zaboravljaju da je kamata na orocenu stednju 5-6% a ovdje na 1 god. 10% uz mogucnost rasta i glavnice i kamate.Ne kuzim ljude nikako oni sad pod hitno prodaju da bi mogli odnjet u banku da oroce na 1-2 god. uz 6% kamate[smiley9].Najveci uzrok je taj sto su pricali kak je DT bio pao ono 1000%(tak mi ljudi govore kad ima ja kazem da se strpe malo sa prodajom[smiley2]),ja krivim najvise medije koji bi i oca svog prodali da bi rekli sto menageri fondova hoce ” Zaboravio si dividendu dodati na tih 10% (ustvari 9.5% da budemo precizniji), a ona je zasigurno nemala.[smiley8] ” a sta vas dvoje mislite da je zakonom zabranjeno da dionica padne ispod cijene koja je bila na IPO-u?

Naravno da ja to ne mislim, ali isto tako nije zabranjeno ni da skoci (sto je ipak malo veca vjerojatnost).[smiley9] Ja sam samo komentirao koliko se dobija na zadnju cijenu, a ipak o burzi znam toliko da cijena nije fixna godinu dana. [smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


. A i lako je moguce da je netko pordao svojih 63 kom po 390,00 i onda kupio istih 63 kom po 375,00. Ne mozemo to borjati pod dva paketa da su prosla zar ne?

To nikako nije točno jer to moramo brojati kao dva paketa.
-Paket koji je prodao po 390 kn-netko drugi je kupio (prodan 1 paket)
-Paket koji je kasnije kupio po 375 je kupio od nekog (prodan još jedan paket)

Dakle u gore opisanoj ‘transakciji’ prodana/kupljena su dva paketa

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

a jel zakonom zabranjeno da dionica skoci(osim ak ljubin zakon prodje)[smiley2].Ma realno gledajuci na ovu dionicu pad ispod 265 kn je ko da slovenci dobiju izlaz na otvoreno more[smiley1]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


. Molim i ostale forumase sto misle o 200 (okruglo 200) paketa na 402,00 kune, gdje je bas i ta cijena prva transakcija, a evidentno je da je naloga za prodaju bilo i ispod 400 kuna. Komentari?

Radi se o klasičnoj blok transakciji koju je broker ovlašten provest na osnovu HANFINOG pravilnika za izvršenje blok transakcija
——————————————————————————————-

Na temelju odredbi članka 63. stavak 8. Zakona o tržištu vrijednosnih papira (Narodne novine br.
84/02 i 138/06), Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga je na sjednici održanoj dana
05. travnja 2007. godine donijela
PRAVILNIK O POSEBNIM UVJETIMA ZA IZVRŠENJE
BLOK TRANSAKCIJA DIONICAMA
Članak 1.
(1) Ovim Pravilnikom propisuju se posebni uvjeti za izvršenje blok transakcija dionicama uvrštenim u
kotacije burze ili ureńenih javnih tržišta u Republici Hrvatskoj.

Prodavatelj u blok transakciji – jedan ili više nalogodavaca za čiji račun ovlašteno društvo obavlja
prodaju dionica koje su predmet blok transakcije, odnosno ovlašteno društvo u svoje ime i za svoj
račun.
—————————————————————————

Dakle najvjerojatnije je broker procjenio da je najefikasnije naloge prodavatelja od 402 kune objediniti u blok transakciju tj sprovesti X naloga odjednom.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

Evo za kolegu Lejzera koji se stvarno potrudio da nam objasni situaciju jedan clanak da izgubi zivce.

Dionica HT-R-A po zatvaranju burze 380 kn, zarada za puni paket 7229 kn

Krenulo je prema očekivanju žestoko, dionica je brzo nakon otvaranja ostvarila današnji maksimum od 419 kuna. Cijena se postepeno stabilizirala na nižim razinama. Oni koji su odmah prodali sve svoje dionice njih 63 zaradili su u najboljem slučaju (po vrijednosti od 419 kn) 9702 kn. Trenutna zarada za puni paket dana je u nadnaslovu. Dan je obilježio očekivano zagušenje sustava. Za sve one koji pokušavaju nešto saznati u situaciji otežanih pristupa brokerima na Forum.hr-u je otvorena posebna chat tema. Trenutno je na podforumu Gospodarstvo rekordni broj ljudi (1122, inače oko 100). Trenutni promet (u 10:22) 67 milijuna, a trenutna cijena 400 kn s trendom pada. Ovdje možete vidjeti promet u prve tri minute trženja (popis transakcija i cijene), početna cijena je bila 402 kn, a išla je do 416 kn. Priličan broj transakcija po 63 dionice (cijeli paket). Nastavak transakcija od 10:03 do 10:22 (cijena od 419 do 385). Transakcije od 10:26 do 10:47. Ukupni promet HT-om 237.888.135,80 kuna (609.831 dionica, za lakšu predodžbu to je manje od 10.000 paketa).
http://www.monitor.hr/

HT-R-A 10:20:20 9.523 402,00 3.828.246,00
Da budem jasan-pričam o ovoj ‘transakciji’ za koju tvrdiš da ne mogu biti paketi ‘dijoničara’.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

marinko:

Lejzer: ” . Uzmimo za primjer. Uzeo si 10 punomoci i ukupiuo si 10 paketa od 63 kom. Sve si ih stavio na 380 kuna na prodaju. Kad si ih prodao to se ne vidi kao jedna transakkcija od 630 komada vec se vidi kao 10 transakcija od 63 komada. Jel to problem shvatiti? Nema zbrajanja paketa. Nema zbrajanja mojeg, tvojeg, Ivinog i Damirovog paketa. Svaki paket je za sebe transakcija. ” ***obrisano*** Kažeš: Jedan paket-jedna transakcija.Odgovori mi onda na pitanje kako je po tebi jučer prodano 2500 paketa? ”

Ovako.
Zutom bojom su ti oznacene transakcije po 63 kom. Vjerujem da se radi o paketu. No ne mora znaciti. Mogao je i fond staviti na prodaju 1000 naloga na prodaju po 63 kom da izgleda da su paketi.
Pogledaj samo koliko ih je naprimjer proslo po 402,00 kune.. bilo je 200 naloga po 63 dionice na 402,00 kune.
Nitko nije imao punomoci za 200 ljudi. Sumnjam da se bas 200 ljudi (i to okruglo 200 ljudi) dogovorilo da se stavi na bas 402 kune.

A i lako je moguce da je netko pordao svojih 63 kom po 390,00 i onda kupio istih 63 kom po 375,00.
Ne mozemo to borjati pod dva paketa da su prosla zar ne?

Zuta boja (63 dionice) = 1375 transakcija.
Crvena boja (62 i manji broj dionica) = 1206 transakcija.
Po ovoj racunici, ako zutu boju umemmo zdravu za gotovu, a crvenu da je netko prodavao po dvije razlicite cijene, na taj nacin ispada da je i manje od 2500 paketa prodano jucer.

Molim i ostale forumase sto misle o 200 (okruglo 200) paketa na 402,00 kune, gdje je bas i ta cijena prva transakcija, a evidentno je da je naloga za prodaju bilo i ispod 400 kuna.

Komentari?

Zar nije ta cijena od 402 kuna ponderirana cijena između cijene na kupnji koja je bila viša od cijena na prodaji?

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

ova nasa burza je burza na hrvatski nacin, dionicarstvom se bavim vise od 10 godina ali ovo sto sam vidio u petak nisam vidio u 10 godina ni na jednoj burzi na svijetu. Da na mozes dobit brokera , da ne mozes prodati, da ne mozes dati nalog, da ne mozes potvrdit u SDA. Ja naloge dajem u desetiki secunde na Fineco on line na svim burzama. Samo kod nas to traje danima. Znate kako funkcionira burza i da svi mogu prodati tj. dati nalog kada tko hoce. Ako to nije moguce onda je Hanfa nadzorni organ morao stopirati plasiranje dionica kada svi investitori nisu bili u mogucnosti prodavati, davati naloge. kupip sam i ja 1 paket a i moji roditelji a ovo je jadno i tuzno.

vodoinst, 06.10.2007. u 23:24
Lejzer: ” . Molim i ostale forumase sto misle o 200 (okruglo 200) paketa na 402,00 kune, gdje je bas i ta cijena prva transakcija, a evidentno je da je naloga za prodaju bilo i ispod 400 kuna. Komentari?

402,00 kn je prosječna cijena za naloge koji su prošli u prvoj transakciji – na strani prodaje bili su pretežno paketi malih dioničara a na strani kupnje bilo je nešto manje velikih i manjih kupaca. U slučajevima kada prije početka rada burze imamo više ponuđača na strani kupnje sa cijenom većom od najniže prodajne cijene tada se prema posebnom algoritmu izračunava prosječna cijena za tu prvu transakciju. Dakle osoba koja je postavila cijenu na prodaji od 330 kn bila je vrlo sretna tog petka jer je neočekivano za svoje dionice dobila 402 kn.
Upravo kao što i Bero kaže.[smiley2]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Šta mislite koliko su institucionalni investitori danas prodavali,ako su opće prodavali?

Kad mogu svi-mogu i ja

New Report

Close