HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.07.2024. u 22:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,01
120.659
4,020
30,00
30,10
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nisu oni ludi da plaćaju 500kn ,kad mogu dobiti na poklon za 380kn.

kod ovih 380 je valjda sve jasno
da su htjeli mogli su napraviti paniku i spuštati dokle su god htjeli
pa i do 300 ako su htjeli…
opet bi isti i po toj cijeni prodavali…
ali nisu

Poruka brokerima, nećete dobiti moj HT nikada, možda od mojih unuka

Jedna i jedina garancija rasta ove dionice je politika. Sve drugo su pretpostavke (razmišljanja, želje, komentari, usporedbe, naklapanja…).

Slažem se u mišljenju da će prema izborima cijena rasti.

No… postoji jedna mala začkoljica: ako bi se slučajno pokazalo tamo zadnji tjedan da vladajuća stranka gubi tlo pod nogama… treba razmisliti.
Govorim isključivo poslovno gledajući, ne politički, to mrzim. Ali da se ne bi dogodio kakav efekt krda u onim frenetičnim govorima uoči samog izlaska na birališta. [smiley10]

Oko INA-e nije bilo izbora.

No respect


Kad se izanalizira današnja trgovina vidi se da još nismo ni blizu kraju istresanjima. Samo je 2581 “mali” dioničar uspio danas prodati svoje. U tablici su sve današnje transakcije a filtriranjem transakcija manjih i jednakih 63 dobije se 2581 transakcija. Pošto ima i transakcija po 64, 65, 66… komada ne može se dobiti baš precizan broj koliko je malih prodalo (jer su možda naknadno kupovali pokoju pa u kompletu prodavali).

Van jedne blok transakcije,ma koliko ona velika ili mala bila može ostati u najgoroj pretpostavci 62 komada i to iz prostog razloga da ako se neki broj dijeli sa višekratnikom od 63-ostatak mu može biti najviše 62.
To je dakle najgora varijanta,pa istu stvar napraviš sa 61,60,……1 i uzmeš prosjek.
Taj prosjek dodaš na broj protrgovanih dionica podijeljen sa 63 i dobio si najbolju procjenu tj
‘očekivani’ broj paketa.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

Razmišljajmo npr ovako. Fondovi su inicijalnom ponudom dobili relativno malo s obzirom na ono što su željeli. Dakle, ostatak treba namiriti ovdje na burzi. Pa ako je njima jeftino kupovati po 370, 380 ili 390 kn, ne bi niti nama trebalo biti preskupo. Na kraju krajeva oni i upravljaju našim novcem i zarađuju njime,a upravljačke provizije nastaju iz ostavrenoga prinosa…

vidim nitko ne prati:

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 7.779.412 9,50 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 5.732.197 7,00 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 3.992.066 4,87 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 376.675 0,46 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 302.065 0,37 Skrb. račun
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 159.790 0,20 Skrb. račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 116.470 0,14 Skrb. račun
9. PBZ D.D. 108.259 0,13 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 108.000 0,13 Skrb. račun
Ukupno: 73,81

Heaven or Las Vegas

Bio je Top10 još dopodne. Nego… čujem da je Kapitalni fond branio cijenu danas.

Koliko municije imaju?

No respect

Da ne misle da će cijena rasti tj.da će biti više od 380kn,zar bi oni kupovali.
Zašto oni kupuju,pitanje svih pitanja .Pa ne kupuju valjda samo da bi potrošili novce..
Nisu oni ludi ,dobro znaju što rade.
A znaju i s kim imaju posla.Zato educirajmo ljude što prije.
Imamo tri dana pred sobom.


Bio je Top10 još dopodne. Nego… čujem da je Kapitalni fond branio cijenu danas. Koliko municije imaju?

ujutro sam gledao i bili su samo njih tri u top10???
pa kapitalni fond ima municije cca koliko su ljudi uplatili za IPO-povrat, hehehe[smiley1]

Heaven or Las Vegas

‘Već sam luda, kako da prodam dionice?’

više na: Vaš link

Mislim da bi gosp. Ivo mogao odrediti tempo rasta/pada…dakle to ne možemo prejudicirati….ankete oko izbornih rezultata mogle bi utjecati na kretanje cijene….mišljenja sam da je to jedino objektivno u ovom prevažnom trenutku…[smiley11]


U tablici su sve današnje transakcije a filtriranjem transakcija manjih i

Nije mi jasno kako su u tablici sve današnje transakcije.Kažeš ima ih 2995.
Da su i sve po 63 komada (što po tvojoj tablici nisu) to je 188 685 protrgovanih dionica što je nemoguće jer bi onda promet bio 73 milje kuna

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu


@maratonac

Fondovi su zauzeli pozicije. Gotovo. Imaju dovoljno za kontroliranje. A to znači blagi polagani rast. (za kojeg uzgred rečeno ja nemam vremena)
Tko ima višak para to mu može odgovarati, jasno….

Moraš vratit kredu prije prve rate?

No respect

New Report

Close