HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 00:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ovo je nevjerojatno pošaljem post a on se pojavi 10 stranica kasbije

Taman je ATM radio 1.24 minute. BRAVO !!!

Zarada na ovim razinama od 385 kn u odnosu na početnu cijenu od 265 knje 45 %.
Još nismo anulirali ni diskont u odnosu na realnu cijenu dionice 450 kn
Ko tu koga!
Ja sam fino nadokupio!

[smiley2][smiley2][smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Može malo vremenske prognoze ? Hoće li danas 500 milja prometa?

Nema šanse.
Možda čak ni više od 200.
Mali koji su se uspjeli registrirati su se istrpali (pri tom , naravno , ne mislim na većinu s ovog Foruma) , a fondovi su postigli poziciju koju su htjeli.S nje će sada dokupljivati od novih malih tempom kojim se oni budu registrirali s brokerima.
Slažem se da će neko vrijeme biti prilično stabilno na razinama 380 – 400.
Bitno je da se fondovi u Londonu ispucaju (vidi Znančev post) ; oni su već protrgovali više od trećine onog što su dobili kao poklon diskrecijskom odlukom , a pod visokoparnim nazivom “stabilizacija cijene”.
Izgleda da će je stabilizirati na dan-dva.


prognoza kretanja cijene u narednih mjesec dana?Dal budu fondovi dopustili da se cijena spusti na npr 330kn pa kupili još jeftinije (što god mi mislili o tome takvih se bude našlo) ili bi se mogla zadržati na ovim razinama s blagom tendencijom na gore?
Pozdrav

dok god bude novoregistriranih koji jedva čekaju registraciju da utope pošto poto pa makar i po 350 cijena neće znatnije gore ( čitaj preko 400)
dakle idućih 2 tjedna smo tu negdje oko 370-390
kad mali svoje raspordaju, fondovi se namire po ovim razinama tada kreće prema gore…
taman tempirano pred izbore

Poruka brokerima, nećete dobiti moj HT nikada, možda od mojih unuka

Po ovom s poslovnog prodano je 6603 punih paketa. Vama kojima atm radi valjda se već vidi nekih 7500 što je polovica kako su i rekli da sustav može podnijeti. Jedna jedina je istina , a to je da su novopečeni (dio njih)investitori zadovoljni sa malom zaradom i zato je cijena niska. kad se oni istresu idemo naglo gore.
A vjerujte mi većina novopečenih još uopće ne razmišlja o prodaji, tako da bi već drugi tjedan cijena mogla naglo gore.


Ne znam je li već bilo, ali… STABILISATION NOTICE October 5th 2007 HT – Hrvatske telekomunikacije d.d. – Offering of 23,142,412 ordinary shares, each with a nominal value of HRK 100 (the “Shares”). Up to 16,377,707 Shares may under certain circumstances be issued in the form of Global Depositary Receipts (“GDRs”) (with each GDR representing one ordinary share), subject to an over-allotment option in respect of up to an additional 3,471,361 Shares which may be exercised in the form of Shares and/or GDRs. This stabilisation notice is given pursuant to Core Trading Rule 3060 of the London Stock Exchange and Article 9(1) of Commission Regulation (EC) No. 2273/2003 implementing the Market Abuse Directive (2003/6/EC). J.P. Morgan Securities Ltd. hereby gives notice that it may stabilise the offering of the Share and/or GDRs of HT – Hrvatske telekomunikacije d.d. as follows: 1. Security to be stabilised: Shares and/or GDRs of HT – Hrvatske telekomunikacije d.d.. No other associated securities are to be stabilised; 2. Security Identifier: Shares: ISIN: HRHT00RA0005 Regulation S GDRs: CUSIP: 443296 207 ISIN: US4432962078 Common Code: 032054811 Rule 144A GDRs: CUSIP: 443296 108 ISIN: US4432961088 Common Code: 032054862 3. Stabilising Manager: J.P. Morgan Securities Ltd.; (Contact – JPMorgan Syndicate Desk, Tel + 44 207 742 6332); 4. Stabilisation period commences: Stabilisation is expected to commence no later than the start of business (London time) on 5th October 2007 (being the date of the commencement of trading); 5. Stabilisation period ends: Expected to end no later than the close of business (London time) on 1 November 2007 (being 30 days later than the date of the announcement of the offer price); 6. Offer price: HRK 265 per Share and US$51.76 per GDR; and 7. Over-allotment Option: Equivalent to up to 15% of the offer size, amounting to up to 3,471,361 Shares. The Over-allotment Option is exercisable at the option of the Stabilising Manager for 30 days, commencing on 2 October and ending on 1 November 2007. The Over-allotment Option is solely to cover over-allotments (if any) of Shares and/or GDRs and to cover short positions relating to stabilisation activities. In connection with the offering of the Shares and/or GDRs, the Stabilising Manager may (but is not required to) over-allot the Shares and/or GDRs with a view to supporting the market price of the Shares and/or GDRs at a level higher than that which might otherwise prevail. However, there is no assurance that the Stabilising Manager will take any stabilisation action and any stabilisation action, if begun, may be ended at any time. This announcement is for information purposes only and does not constitute an invitation or offer to underwrite, subscribe for or otherwise acquire or dispose of any securities of HT-Hrvatske telekomunikacije in any jurisdiction. Tko žurio, vrat slomio… [smiley1]

Može li malo pojašnjenje oko ovoga?
Apsolutno ne kužim.
Znam, vjerojatno piše u prospektu ali nisam ga pročitao…pa ako neko može ukratko objasnit…
Hvala.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

ako se i spusti niže, to će bit trenutno, jer će većina fondova ući na ovim razinama, a kad se nakrcaju, doći će i naše prodaje na red, pa neće valjda gurat prema dolje kad su unutra s pola mlrd

Za one koji prodaju po 385, zarada je 19,90% u odnosu na uplaćeni novac.

No respect


bocic: “Skoro pa tako… [smiley2] Strpljenje je majka mudrosti.
Pogledaj kako je išlo s INA-om prvih dva mjeseca…

bi li ti se dalo ukratko objasniti kako to jp morgan moze drzat
stabiliziranu cijenu? mislim jasno mi je da je sad cijena 385kn buduci
da fondovi prakticki medusobno trguju i kupuju od onih kojima je to
dovoljna zarada. ali to ce se potrositi, ovim tempom mislim dosta brzo.
i sto onda? nase ponude na 500, 550 ce stajati i nece ih kupiti. nebi
li se tom logikom cijena morala dici?

Trenutna cijena je pod direktnom kontrolom.

Treba biti strpljiv i ne prodavati po ovoj cijeni.
Na prodaji je na 388,00 kn postavljena mina od 4252 komada i ispod toga se sve čisti, sada se čekaju oni nestrpljivi kojih hvala Bogu ima više nego gljiva u svim šumama Hrvatske poslije kiše.
Moguće je i da cijena još zaroni ali izglednije je da se opet digne iznad 400 kn za koji dan ili tjedan.
Majka mudrosti : Strpljen spašen!

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.


Za one koji prodaju po 385, zarada je 19,90% u odnosu na uplaćeni novac.

Bravo Mercedes!Vidi se da stvari gledaš dublje!Većina bi rekla 40%![smiley6]

Novac je kisik burze!

ja ne razumijem medije u cijeloj prici. zasto nisu napumpali cijenu dok su mogli? sad bi svi prodavali za 600kn pa taman i da je renata sopek rekla svoju stručnu analizu da dionica vrijedi 500kn.
sad me u biti zivciraju ovi sto prodaju po 390kn, a koliko vidim stvarno ih ima dosta

btw, opet isto pitanje. ako je sad 7500 paketa prodano, a receno je da je maksimum kapaciteta 30.000 paketa. logika govori da nema tako puno ljudi koji danas prodaju..? meni se cini da bi pred zatvaranje burze cijena mogla skocit poprilicno..

New Report

Close