HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
31,72
19.474
614
31,70
31,80
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


irokezi: ” molio bih odgovor na pitanje dali je potrebno brokeru javiti da je registracija uspješno obavljena ili to ide automatski? btw.sda sam dobio iz drugog pokušaja ” Netreba. [smiley7][smiley7][smiley7]

zahvaljujem na odgovoru[smiley2]

evo napokon, jutros od 08:30h sam pokušavao!

valjda su sada povećali propusnost, jer mi je i frend u isti trenutak dobio (13.30h)!

jupiii


lovac: ” irokezi: ” molio bih odgovor na pitanje dali je potrebno brokeru javiti da je registracija uspješno obavljena ili to ide automatski? btw.sda sam dobio iz drugog pokušaja ” Netreba. [smiley7][smiley7][smiley7] ” zahvaljujem na odgovoru[smiley2]

Nema na čemu kolega. [smiley5]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

Poštovani!

Dakle, ono što doživljavam danas od ranoga jutra, nisam očekivao od svoje brokerske kuće FIMA Vrijednosnice. Svog brokera danas jednostavno NE MOGU kontaktirati. U rijetkim pozivima kad uspijem dobiti telefonsku liniju – a da nije zauzeta – nitko mi se ne javlja.

Shvaćam da danas naši brokeri imaju puno posla, no… Doista to nisam očekivao od kuće s kojom nikada nisam imao problema. Veliki minus za FIMU.

No nada umire posljednja[smiley2]

[color=black][/color] Insightful.

Tko je bliže oltaru bolje misu čuje ……..


…Mreich pravedno
je da svi koji to žele sutra mogu svoje dionice ponudit na burzi…..

Svi koji žele to će i moći sutra učiniti. Jedino ako ne znaju kako, nitko ih neće moći naučiti. Ni danas, ni sutra ni za mjesec dana.
Uostalom zašto bi se i gurali to učiniti prvi dan. Dionicom će se trgovati i svih idućih dana.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

mreich:

mark1: ” Sve ovo oko organizacije ovog IPO-a je velika blamaža i sramota za one koji su ga organizirali od vlade , HANFA-e do svih drugih osim brokera kojima pucaju glave od gužvi. Očito je da svi koji su upisali IPO nisu u istom položaju , e sad ako je to pravedno na čast prvo vladi , a onda svima drugima.[smiley5] ” Pravedno je, svi su imali jednake uvjete i dostupne informacije. To što svi nemaju jednake mogućnosti i znanje ovisi ionako o svakom pojedincu i ni jedna vlada to ne može promijeniti. Niti će ikad svi biti jednaki.

Mreich pravedno je da svi koji to žele sutra mogu svoje dionice ponudit na burzi…..

Svi koji su to htjeli I ZNALI postavili su svoje ciljeve sukladno mogućnostima. Pogledajte samo pitanja tipa “trebam li ja prvo zvati brokera ili SDA?” i pametnome dosta.

U želji za velikom zaradom upisivao je svatko, stoga nema milosti za one koji zbog nedostatka vremena ili znanja neće realizirati svoja očekivanja.

Sve je to škola, a svaka škola košta … [smiley2]

samo da prenesem jednu vijest iz jucerasnjeg dnevnika….
broker: “…neki ljudi dolaze sa zeljom da odmah prodaju dionice, jer misle da ce se dionice jedino prodavat u petak….”

ako je to istina, onda je sutra kaos neizbjezan…..

mislim da ce vecina nas ipak znat kako i kad krenut u borbu sa svojim sredstvima….

pozd svim forumasima (narocito starim)[smiley7][smiley2][smiley7]

Moderatora treba zabranit!!!


mark1: ” mreich: ” mark1: ” Sve ovo oko organizacije ovog IPO-a je velika blamaža i sramota za one koji su ga organizirali od vlade , HANFA-e do svih drugih osim brokera kojima pucaju glave od gužvi. Očito je da svi koji su upisali IPO nisu u istom položaju , e sad ako je to pravedno na čast prvo vladi , a onda svima drugima.[smiley5] ” Pravedno je, svi su imali jednake uvjete i dostupne informacije. To što svi nemaju jednake mogućnosti i znanje ovisi ionako o svakom pojedincu i ni jedna vlada to ne može promijeniti. Niti će ikad svi biti jednaki. ” Mreich pravedno je da svi koji to žele sutra mogu svoje dionice ponudit na burzi….. ” Svi koji su to htjeli I ZNALI postavili su svoje ciljeve sukladno mogućnostima. Pogledajte samo pitanja tipa “trebam li ja prvo zvati brokera ili SDA?” i pametnome dosta. U želji za velikom zaradom upisivao je svatko, stoga nema milosti za one koji zbog nedostatka vremena ili znanja neće realizirati svoja očekivanja. Sve je to škola, a svaka škola košta … [smiley2]

Ljudimoji kakva škola registracija u SDA je počela danas , trgovanje na burzi sutra. Danas će registrirat pozicije 30 – tak tisuća ljudi , a ostali za narednih 15 dana. Onda Gvido o kakvoj školi ili nedostatku vrimena govoriš , a ako je netko upitai za nekoga jednostavno pitanje nemoraš odmah se na to kesit i glumit da sve znaš. Ako ćeš nekom novom investitoru pomoć pomozi mu , a ne prodavat pamet iako neznam otkada si u svemu ovome.

ivek123:

mark1: ” Sve ovo oko organizacije ovog IPO-a je velika blamaža i sramota za one koji su ga organizirali od vlade , HANFA-e do svih drugih osim brokera kojima pucaju glave od gužvi. Očito je da svi koji su upisali IPO nisu u istom položaju , e sad ako je to pravedno na čast prvo vladi , a onda svima drugima.[smiley5] ” A ti u buducnosti onda svakako preskoci ovakve evente……

Ako je tebi sve ovo OK svaka čast…………..

Nije mi OK ali je realno i ocekivano. Isto tako ako 01.08. idem na more i subota je, racunam da moram imati pun tank goriva, dosta vode i hrane jer cu vjerojatno putovati 12 sati umjesto 2,5 ali to ne znaci da bi sada trebali napraviti “raketodrom” u svim pravcima da nebi bilo slucajno guzve. Ovdje je isti slucaj. Ovakav IPO se dogadja jednom u 10 godina valjda. Jedino jos HEP moze napraviti ovako nesto. Kaj bi sada svaka brokerska kuca trebala imati 1000 ljudi a SDA call centar na 50000 linija za jedan event u 10 godina?????

skype - ivek1234

Ivek šta bi se dogodilo da je trgovanje krenulo za desetak dana ??

da li je itko uspio registrirati preko hite?
od jutra čekam i još ništa[smiley5]

New Report

Close