HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 01:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
54.872
1,701
32,20
32,30
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


HANFA i T-HT. htio sam zapocet novu temu al mi komp nesto steka. Kad se premasila ova doza novaca za kupovinu T-HTa, trebalo je omoguciti kupnju punog paketa iskljucivo osobama koje su dosle osobno na salter, dakle ne onima koji kupuju preko punomoci. Kada bi se podijelili ti puni paketi, onda su mogli podijeliti dalje na ove sa punomocima, pa koliko ih zapadne. Mozda bi tako HANFA trebala napraviti odmah sada reviziju raspodjele paketa HTa

To je nemoguće jer kako ćeš na takav način utvrditi tko je torbar, a tko je umjesto bolesne bake došao uplatiti. A što je tek onda s onim ljudima koji su umjesto punomoći ljude doveli u banke na upis paketa za njih???

Čuvajte se poduzaća na čijem su čelu SVETE KRAVE. SVETE KRAVE ne vole promjene: one vole da se posao odvija kako se uvijek odvijao i često su slijepe u krizi. T. E. Deal & A. A. Kennedy

grgica:

Posejdon:

Da razriješimo dvojbe o tome koliko će tko dobiti dionica. [smiley2]

Nadam se da će vam koristiti ovaj mali (vrlo jednostavni) programčić koji sam osmislio samo za vas! [smiley2]

Živjeli.

Ubacio si rezanje za 55,64%, a Polančec kaže 54%. Kaj sad?

Posejdonova tablica je potpuno ispravna, jedino, ako ćemo baš sitničariti, je problem što nikako da netko iz vlade uzme kalkulator u ruke i kaže točno a ne svaki put neki drugačiji podatak. Ipak mislim da se time ne
treba zamarati je je nikakva razlika.
Paketi će se rezati ili-ili-ili (ovisno dali računate sa max uplatom ili prosječnom-iako bi trebalo biti potpuno isto!!!)
55.54% (38000/16895)
55.64% (34043/15100)
55.54% (34043/15135)
i to je to!!
Osim ako ne dođe opet neka druga vijest.

nisam detaljno pratio, ali svakako treba uzeti u obzir da se cijena dionice zaokružuje na 1 dionicu, tako da mora postojati ova razlika u kunama/lipama i postotku ovisno o tomu koliko je točno netko uplatio, jer se zaokružuje na najnižu punu dionicu… Zbog togavam nijedna računica ne može biti posve točna

Evo, ako već nije bilo …

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=2c129002-2640-49c1-a85b-cdffe586644f

Lezi Mujo, vidi ti se... dividenda

jos mi nitko nije objasnio dal se manji paket (recimo 20000) isto reze za 54%, ili se spusta kao puni na 17000…daj netko tko zna…[smiley8][smiley7][smiley6]

Moderatora treba zabranit!!!


jos mi nitko nije objasnio dal se manji paket (recimo 20000) isto reze za 54%, ili se spusta kao puni na 17000…daj netko tko zna…[smiley8][smiley7][smiley6]

već je MILIJUN puta objašnjeno. paketi se režu PROPORCIONALNO. SVIMA. dakle, onom ko je uplatio makimalan iznos i onom ko je uplatio 10000kn. JEDNAKO SVIMAAAAA!!!

po tvojoj logici bi se paket od npr. 10000kn “spuštao” na 17000kn. jel tak? i koja bi onda budala išla uplaćivati pune pakete?!! ljudi, dajte malo razmišljajte i ne budite lijeni prelistati par stranica u natrag na forumu….. hvala.

Ja više nemam potpis.


jos mi nitko nije objasnio dal se manji paket (recimo 20000) isto reze za 54%, ili se spusta kao puni na 17000…daj netko tko zna…[smiley8][smiley7][smiley6]

Paketi se režu proporcionalno, dakle u istom postotku neovisno od uplaćenog iznosa.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com


jos mi nitko nije objasnio dal se manji paket (recimo 20000) isto reze za 54%, ili se spusta kao puni na 17000…daj netko tko zna…[smiley8][smiley7][smiley6]

Svaki paket se reže za 55,64%, znači ako si uplatio 20000 kn umanji to za 55.64% tako da dobivaš 33 dionice.

Najnepoštenija stvar u životu njegov je kraj. Mislim, život je težak. I oduzme ti dosta vremena. I što dobiješ na kraju? Smrt. To je, kao, neki bonus?! Uvjeren sam da je životni ciklus okrenut naopačke. Smrt bi trebala biti na početku. Potom slijedi život u staračkom domu iz kojeg te izbace jer si bio prezdrav. Onda počneš raditi tako što prikupiš mirovinu i već prvi dan na poslu dobiješ zlatni sat. Potom radiš četrdeset godina, dok ne postaneš dovoljno mlad za uživanje u mirovini. Piješ puno alkohola, ideš s tuluma na tulum i polako se pripremaš za srednju školu. Onda slijedi osnovna škola, postaješ klinac, igraš se i nemaš nikakvih odgovornosti u životu. Potom si malo dijete, pa beba, vraćaš se unutra i devet mjeseci lebdiš dok te grije najluksuznije centralno grijanje, kupka, a hrana stiže kroz cjevčicu. I kraj dočekaš jednim fantastičnim orgazmom!!! Amen.[color=blue][/color]


nisam detaljno pratio, ali svakako treba uzeti u obzir da se cijena dionice zaokružuje na 1 dionicu, tako da mora postojati ova razlika u kunama/lipama i postotku ovisno o tomu koliko je točno netko uplatio, jer se zaokružuje na najnižu punu dionicu… Zbog togavam nijedna računica ne može biti posve točna

Nije stvar u tome.
Evo sam sad baš išao izračunati i paketi će se rezati ZA 55,54%!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Prolem je nastao u tome što je netko izašao s iznosom reducirane prosječne uplate od 15100 kn ali je točno
da je 15135 kn. (15135 / 34043) Zbog toga je došlo do one razlike u decimalama.
A to što tako dobiven iznos nije djeljiv sa 265 na cijeli broj nema veze za rezanjem osnovne uplate.
Taj dio koji ostane višak, dobiven zaokruživanjem, se samo pribroji iznosu novca koji se prethodno
dobio množenjem sa 55.54%.
Tako zbrojeni iznos bi vam trebao biti isplaćen natrag na rn. (ako ne bude promjena)
Mislim da bi sada trebalo biti jasno.

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

Ja bih postavio samo jedno jednostavno i oičito pitanje , na koje ne znam zašto nisam uspio naći odgovor u ovim zadnjim vijestima, člancima islično, a to je:

Kad ćemo dobit ostatak love????

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

ne znaš je li smiješno ili tužno…
pročitajte
http://business.hr/Default2.aspx

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

još jednom , ispravka

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9a275d7b-bd87-4571-9ab6-6a23d20cfac5

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Ja bih postavio samo jedno jednostavno i oičito pitanje , na koje ne znam zašto nisam uspio naći odgovor u ovim zadnjim vijestima, člancima islično, a to je: Kad ćemo dobit ostatak love????

Najkasnije 11.10.

New Report

Close