HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 08:41
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,25
7.192
204
35,20
35,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Bit će u petak boj oko 350-400 i onda stabilizacija na donjoj razini. Ne zaboraviti na moguće gluhe telefone, preopterećene servere…

Onaj tko bude odmah prodavao neće lako moći mijenjati naloge i sl. Trebat će se u 10.01 postaviti. A do tada priprema za izlazak i lagano računanje…

Pozdrav

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


1 paket = 17860kn = 67 dionica

67 * 265= 17.755

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

A) 38.000 : 320 =118,75 kom( max cjena)
B) 16.855 : 265 =63,60 kom

Prodaja recimo 450
A) 118,75 X 450 = 53.437,50
B) 63,60 x 450 =28.620 i povrat od 21.145 =49.765


Buco: ” Po meni uzasno rješenje. Jako mi je žao da sam 20 % sredstava koje sam imao na raspolaganju iskoristio za jeftine dokupe, a 80 % za T-HT. Trebao sam učiniti obratno. čestitam kolegama koji su to predvidjeli i koji su bolje odigrali ovu utakmicu. Ali jedno me sad pitanje muči. Hoće li nam vlado i ivo vratiti ostatak sredstava sa zateznom kamatom ili…[smiley7] Dobro smo iskreditirali državu… zašto uopće izdaju obveznice kad mogu dobiti đabe od raje… pa kad to vrate, izmisle novi ipo i tako dok ima šta prodavati! Zlo mi je! I od HDZ-a i od SDP-a, a HSP-a pogotovo! Glasam za zelene! Usput, kad je taj povrat sredstava? ” U potpunosti se slazem… bas smo dali drzavi lijep kratkorocno kredit i to za badava.

Ko vas je tjero da upisujete, očekujete zaradu od 100% ili više, a plaćete. Iskoristite povrat za put na karibe ili bilo šta drugo. Stvarno mi nisu jasni oni koji su zamislili ovaj scenario: Dobijes svih 38000, dionice su još na lowpointu od korekcije, pa prodat prvi dan T-Ht, kupim druge dionice jeftino , pa sve ide gore ……

Cijena je niska, dionica ce vjerojatno zbog velike potraznje narasti do 500 kn. Sta su trebali obični ljudi ne upisivati da bismo mi svi više zaradili. Ima gomila ljudi u hrvatskoj što će im 10000 kn puno značiti. A to što sto su torbari popušili, neka su!


Zanimljivo je pogledati priču sa strane. Po Lujevoj izreci [smiley2] “Država to sam ja” da li je moguće tužiti Salamandera zbog oštećivanja državnog proračuna za cca 1-1,5 milijardi kuna.
Cijena malim dioničarima je prihvatljiva, ali bi im bilo svejedno da je cijena 300 i da je paket cca 25k kuna. Tko će na kraju profitirati, strane banke i fondovi koji će kupovati za manju lovu.
Ako uzmemo u obzir prosječnog Hrvata koji je da bi došao do 40k kuna, prodao dionice prije 10 dana koje sada vrijede minimalno 45k kn. Na kraju dobit prosječnog Hrvata je ? Računajte sami [smiley3]

Prosječni Hrvat se ne bavi s dionicama. Ovo sa THT-om nije bavljenje.
Ajde ljudi pišite pametno da se ujutro ne križam dok čitam.[smiley2]

“Lejzermaster”

Ulozeno*17860/38000=Vas paket/265=Broj dionica koji imate HT-R-A.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Ako sam dobro razumio, svi koji su upisali puni paket (i uplatili 38 000 kn) dobit će 67 ili 68 dionica za cca 18 000 kn.Zanima me slijedeće: ako zadržite te dionice, na slobodnoj poziciji, jednu godinu, koliko bonus dionica dobivate; 6 ili 7?


A) 38.000 : 320 =118,75 kom( max cjena)
B) 16.855 : 265 =63,60 kom

Prodaja recimo 450
A) 118,75 X 450 = 53.437,50
B) 63,60 x 450 =28.620 i povrat od 21.145 =49.765

A po kojoj matematici si mogao dobiti cijeli paket???[smiley3]


Ne kužim više ima li rezanja proporcionalno ili ne i za iznos od 31000 kn uplate koliko dionica dobivam? Vaše mišljenje

Dobivaš cijelih 54 komada a decimale natrag u lovi skup sa ostalom lovom.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

igaspert:

Buco: ” Po meni uzasno rješenje. Jako mi je žao da sam 20 % sredstava koje sam imao na raspolaganju iskoristio za jeftine dokupe, a 80 % za T-HT. Trebao sam učiniti obratno. čestitam kolegama koji su to predvidjeli i koji su bolje odigrali ovu utakmicu. Ali jedno me sad pitanje muči. Hoće li nam vlado i ivo vratiti ostatak sredstava sa zateznom kamatom ili…[smiley7] Dobro smo iskreditirali državu… zašto uopće izdaju obveznice kad mogu dobiti đabe od raje… pa kad to vrate, izmisle novi ipo i tako dok ima šta prodavati! Zlo mi je! I od HDZ-a i od SDP-a, a HSP-a pogotovo! Glasam za zelene! Usput, kad je taj povrat sredstava? ” U potpunosti se slazem… bas smo dali drzavi lijep kratkorocno kredit i to za badava.

Ko vas je tjero da upisujete, očekujete zaradu od 100% ili više, a plaćete. Iskoristite povrat za put na karibe ili bilo šta drugo. Stvarno mi nisu jasni oni koji su zamislili ovaj scenario: Dobijes svih 38000, dionice su još na lowpointu od korekcije, pa prodat prvi dan T-Ht, kupim druge dionice jeftino , pa sve ide gore ……

Cijena je niska, dionica ce vjerojatno zbog velike potraznje narasti do 500 kn. Sta su trebali obični ljudi ne upisivati da bismo mi svi više zaradili. Ima gomila ljudi u hrvatskoj što će im 10000 kn puno značiti. A to što sto su torbari popušili, neka su!

Kolega, nisu popušili torbari, nego “obični” ljudi koji su dizali kredite!
Pozdrav

jel jos nekog pere osjecaj ko da je bozic dosao ranije ove godine? [smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Ako uzmemo u obzir prosječnog Hrvata koji je da bi došao do 40k kuna, prodao dionice prije 10 dana koje sada vrijede minimalno 45k kn. Na kraju dobit prosječnog Hrvata je ? Računajte sami [smiley3]

E pa taj prosječni Hrvat je meni spistio portfelj i još uvijek se nisam vratio na stare cijene i baš mi je drago što je tako spušteno. Svi su ko ludi letjeli u HT…Što se mene tiče neka bude zarada 0% iako sam i sam upisao više paketa…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

New Report

Close