HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 22:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Jel netko zna , da li se može povuč ponuda?


Jel netko zna , da li se može povuč ponuda?

Samom ne-uplatom to rjesavate, kad jednom uplatite, gotovo…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

pozdrav
evo, da i moja malenkost pokusa dati suvisli komentar na novonastele dogadjaje
broj gradjana koji sudjeluju na ipo-u je u okvirima koje sam i predvidjao do 250 000, ok vrlo vjerojatno ce ga premasiti, evo kolega luki007 kaze da je objavljeno 300 000 kojih su dali ponudu, no u svakom slucaju, dobar dio njih nije dao maximalnu ponudu, tako da postoji jos lufta, ili smo na kranjoj granici

svakako, ovdje treba ocekivati da se opet promjene uvijeti,naime, da vlada utvrdi da joj nije u interesu rezanje paketa, (jer se narod moze naljuti, a dosta ih je uslo s kreditima, iako to u ovom potonjem slucaju ne igra veliku ulogu), te moze jos nadodoati dionica rezerviranih za fondove (ako se ce raditi o par stotina tisuca dionica, to zaista nije problem), s druge strane, ako ce rezati i pritome ne dati maximalnu cijenu dionice od 320 kn, onda zaista u vladi ne rade strucni i kompetentni ljudi (sto me uostalom i ne bi cudilo, jer su vec zaribali, jer da su dali paket od cca 20 000 kn, (kako sam davno prije iprognozirao) bilo bi dovoljno sve, ali lose vladine procjene zaista me cude, tako de ma ovakav ne bi vise toliko iznenadila)
dakle, s te strane oceukujem da ce ipak dati maximalnu cijenu (jer su ipak svi i pristali na maximalnu cijenu prilikom davanja ponude) tako da ne bi imalo smisla rezati (i ljudima oduzimati bilo kakvu zaradu) i pritom ih naljutiti sto bi se negativno odrazilo na izbore(naravno za vladu)

nazalost nemam podatak koliki je bio postotak kojih je uze puni paket dionica INE, jer na temlju toga mozemo raditi slicne projekcije (naravno za T-HT sa vecim postotkom, ali barem imamo bazno polaziste), no i da uzmemo da ce biti uplaceno cca 250 000 ponuda, i kad se zbroji i sve oduzme da ce biti oko 170 000ponuda s punim iznosom, dolazimo do optomalnih 25% ponudjenih dionica pucanstvu, dakle cca 20 milijuna dionica, proestalih 80 000 sam zakoruzio na prosjecni uloga od 20 000 kn, te dolazimo da dodatnih cca 5 milijuna dionica (naravno sve po cijeni od 320 kn)

kao sto vidite moj post je zbrkan, to je zato jer dok sam pisao sam radio proracun, te s prvotne ideje da nece biti rezanja dosao sam do pogubnog podatka da HOCE!!, prvi dio teksta necu brisati niti ispravljati jer tako mislim, no nazalost cinjenice govore drugacije,rezanja ce biti i to debelog, na moju osobnu zalost prvotni planovi sada propadaju, zaista ovo nisam ocekivao, i nije mi jasno zasto je vlada dala maximalni paket od 38k, a nije oko 20k, kako sam i ocekivao i napisao u svom postu od 5-6 mjeseci na ovoj temi
no, mozda se ovaj IPO odbije o glavu i samoj vladi

ali…

kako smo svjedoci drasticnih mijenjanja uvijeta prilikom IPO-a (povecanje broja dionica koje ce biti prodane na IPO-u) tako je moguce (!?!?!) ocekivati i da povecaju cijenu da ne bi bilo rezanja paketa, (u sto iskreno sumnjam, ali s nasom vladom nikad se ne zna) iako bi to u biti bilo smanjenje potencijalnog prinosa, ipak je bolje, nego da bude rezanja

ovdje cu prekinuti pisanje svojeg posta, prvenstveno da bih napravio daljnje kalkucije, zaista sam iznenadjen dobivenim rezultatima, jer zaista nisam ocekivao ikakvo rezanje, cini se da je T-HT bio nepotrebna avantura koja ce biti skuplja nego sto sam racunao, no pricekajmo, nije jos sve gotovo…

p.s. jel ima netko izracune, da mi se nije dogodio lapsus, ili u brzini i napetosti krivo racunam i percipiram

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

HTV je prvog dana prikupljanja ponuda za INU objavio da je tada predano 60 000 ponuda. toliko o njihovom kredibilitetu.

Da srežu pakete do 20.000 kn mislim da bi ljudi bili ogorčeni,jer su svi na neki način se zadužili i rasprodali druge dionice i digli kredite da bi sada srezali,mislim da tada Sanader sigurno gubi izbore.[smiley7][smiley7]
Možda se opet nečega dosjete i izvuku “odnekuda” koji postotak.[smiley5][smiley5]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

neznam ljudi, ja mislim da nece biti rezanja i da je nemoguce da je 300 000 gradjana upisalo dionice, ja sam danas recimo upisao 2 paketa i to je to. pazi, 300 000 gradjana eee?!!!?? to bi znacilo da je 15% stanovnika ove zemlje upisalo a to mi se ne cini kao realna mogucnost, isto tako puno ljudi nije upisivalo maximalne pakete, rekao bih po slobodnoj procjeni da je maximalne pakete upisalo nekih 30% ljudi a penzici i studenti sigurno nisu, evo danas jedan ispred mene isto upisivao nekih 10k, moja stara upisala 16k i jos dosta ljudi je upisalo tako od 5 – 10k prema tome trebalo bi biti sve ok…

http://www.diplomata.org/diplomata/drzave/index.php?broj=9


Da srežu pakete do 20.000 kn mislim da bi ljudi bili ogorčeni,jer su svi na neki način se zadužili i rasprodali druge dionice i digli kredite da bi sada srezali,mislim da tada Sanader sigurno gubi izbore.[smiley7][smiley7]
Možda se opet nečega dosjete i izvuku “odnekuda” koji postotak.[smiley5][smiley5]

ne mogu izvuci nikakav postotak, 5 milijuna dionica je cca 7% firme, dakle za fondove ne bi bilo nista a bez njih IPO propada, a nece biti niti za LSE, eventualno da daju jos dionica…uhh, bit ce i vise nego zanimljivo, samo me strah da se ja nisam previse preracunao….

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Kada bih mogao birati, glasao bih za nižu cijenu i rezanje paketa.


Da srežu pakete do 20.000 kn mislim da bi ljudi bili ogorčeni,jer su svi na neki način se zadužili i rasprodali druge dionice i digli kredite da bi sada srezali,mislim da tada Sanader sigurno gubi izbore.[smiley7][smiley7]
Možda se opet nečega dosjete i izvuku “odnekuda” koji postotak.[smiley5][smiley5]

vecini onih koji su upisali je ovo prvi susret sa dionicama..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

lovac:

Da srežu pakete do 20.000 kn mislim da bi ljudi bili ogorčeni,jer su svi na neki način se zadužili i rasprodali druge dionice i digli kredite da bi sada srezali,mislim da tada Sanader sigurno gubi izbore.[smiley7][smiley7]
Možda se opet nečega dosjete i izvuku “odnekuda” koji postotak.[smiley5][smiley5]

ne mogu izvuci nikakav postotak, 5 milijuna dionica je cca 7% firme, dakle za fondove ne bi bilo nista a bez njih IPO propada, a nece biti niti za LSE, eventualno da daju jos dionica…uhh, bit ce i vise nego zanimljivo, samo me strah da se ja nisam previse preracunao….

Ma ne moraju davati fondovima ništa,ima nas dosta koji smo spremni “dati” fondovima 5.10…[smiley7][smiley7][smiley7]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

možda u četvrtak na veče objave kako su napravili split. [smiley2]

vecini onih koji su upisali je ovo prvi susret sa dionicama..

Prvi susret je ali sa IPO-om.[smiley1]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

New Report

Close