HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 19:58
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


TwinSpark: ” Šprajc na http://www.banka.hr piše da je u ponedjeljak navečer bilo 285.000 upisnika HTa. [smiley8] ” U subotu 210.000, pon 285.000. Hm, 70.000 po danu. Znaci, jos 210.000 ako nastave ovim tempom. 500.000 na kraju? Nadam se da je ova tuzba preplasila ljude, inace ce paket biti oko 15.000 kuna. [smiley8]

Samo u ponedjeljak je upisalo 75.000 ljudi !
Očito je da će upisati i uplatiti najmanje 350.000 ljudi , a vjerojatno i više.

Očito će biti žestokog rezanja !!!!!
U prilogu je tablica koja malo pobliže objašnjava varijante rezanja paketa i profitabilnosti uz 3 elementarne cijene unutar raspona.

Glavni problem postaje kako brzo doći do povrata cash-a iz rezanja paketa.
Jer , ako je prosjek uplate npr 30 K , na individualne TR (kada ?) će od povrata sjesti najmanje 350.000 x 15 K , što znači više od 5 mlrd kn !!!!

Ulaganje stoljeća će za dobar dio građana postati noćna mora , ali bi zato burza u nadolazećim danima mogla izgledati vrlo zanimljivo…….

napokon sam i ja uplatio svoj paket HT malo je trebalo da odustanem u potpunosti ali važno je sudjelovati skoro sam uvjeren da će biti rezanja paketa možda ne ispod 30 000 ali taj je iznos po meni realan

današnje zelenio mi govori da je to bio ispravan potez baš me zanima da li ću uspjeti uhvatiti sa nekom dionicom onih magičnih 30 % (za ipo) prije stavljanja na burzu HT

[smiley2]

ako 350000 ljudi kupi dionice onda oni sigurno nece tužiti T-HT i evo nas več na brojci od milionček tužbi, a to je prava sitnica…[smiley1][smiley1]

Jedini način da bi izbjegli greške je steći iskustvo. Jedini način da bi stekli iskustvo... je činiti greške.

Nema privatizacije HEP-a. Čini mi se de je to dobra vijest za dionicu T-HT-a jer neće doći do velikog odljeva novca iz dionica T-HT za kupnju dionica HEP-a. S druge strane, žao mi je, jer HEP je u izvrsnom sektoru – energetskom – i dobro bi nam došla takva dionica na burzi.
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/2921876/index.do


Šprajc na http://www.banka.hr piše da je u ponedjeljak navečer bilo 285.000 upisnika HTa. [smiley8]

Ovo je ipak malo pretjerivanje


ali važno je sudjelovati

Bravo gospodine, to je najbolji razlog da kupite HT.

TwinSpark:

Šprajc na http://www.banka.hr piše da je u ponedjeljak navečer bilo 285.000 upisnika HTa. [smiley8]

Ovo je ipak malo pretjerivanje


nije pretjerivanje , evo upravo me kćer pita , kako ona moze kupiti dionice tht-a , sa svojom ustedjevinom , jer su navodno neki njeni prijatelji iz razreda kupili .
Mala ide u 5 raz. OŠ.
Pa ti vidi [smiley2]

najvrednije stvari u životu su besplatne

Da li postoji posebna procedura ako se želi povećati iznos koji smo uplatili? Naime, još sam prvi dan dao ponudu i uplatio. Čak sam uložio i više nego sam planirao, ali bih ju sada povećao, jer nisam očekivao da će biti baš ovolika pomama za dionicama.
Znam da sam negdje već vidio odgovor na temi, ali to je bilo jedno 200 stranica unazad… tak da stvarno ne znam gdje bih tražio.

Dionice HT-a upisivane i sa više od 60 punomoći
http://www.poslovni.hr/55192.aspx

Iz Hanfe ističu kako u vezi javne ponude dionica HT-a pozorno prate način upisa dionica temeljem punomoći te da su nadzorom obuhvaćeni svi slučajevi davanja pet i više punomoći istoj osobi
Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga objavila je kako je provođenjem redovnih mjera nadzora utvrdila da su pojedine osobe prikupile punomoći za predaju ponuda za upis dionica Hrvatskih telekomunikacija za više od šezdeset osoba, pa upozoravaju da će poduzeti sve zakonom predviđene mjere kako bi spriječili manipulaciju punomoćima “iza koje se krije kazneno djelo nedopuštene trgovine vrijednosnim papirima”. U priopćenju se navode inicijali 32 osoba iz petnaestak mjesta koje su prikupile od 12 do 62 punomoći, a ističe se i kako su Agenti izdanja, Hrvatska poštanska banka i Erste & Steiermaerkische banka izvijestili Agenciju o povlačenju izvjesnog broja višestrukih punomoći. Iz Hanfe ističu kako u vezi javne ponude dionica HT-a pozorno prate način upisa dionica temeljem punomoći te da su nadzorom obuhvaćeni svi slučajevi davanja pet i više punomoći istoj osobi. “Nadzorom je utvrđeno da su pojedine osobe prikupile i predale punomoći čak za dvadeset, trideset, četrdeset sve do preko šezdeset punomoći”, ističu iz Hanfe. Dodaju kako su temeljni ciljevi Agencije “promicanje i očuvanje stabilnosti financijskog sustava i nadzor zakonitosti poslovanja subjekata nadzora” te da se Agencija u ostvarivanju svojih ciljeva “rukovodi načelima transparentnosti, izgradnje povjerenja među sudionicima financijskog tržišta te izvješćivanja potrošača”.
(Hina)

"I am a man of great patience..."

danijel1:

TwinSpark:

Šprajc na http://www.banka.hr piše da je u ponedjeljak navečer bilo 285.000 upisnika HTa. [smiley8]

Ovo je ipak malo pretjerivanje

nije pretjerivanje , evo upravo me kćer pita , kako ona moze kupiti dionice tht-a , sa svojom ustedjevinom , jer su navodno neki njeni prijatelji iz razreda kupili .
Mala ide u 5 raz. OŠ.
Pa ti vidi [smiley2]

Prvi simptomi kolektivne bolesti društva.
Da dijete u 5. razredu osnovne škole misli o tome, umjesto da misli na igru i školu, eventualno prve simpatije.
Nemoj shvatiti osobno.
I nemojte mi reći da je to evolucija.

ma sve ok . ali djeca o tome pricaju u skoli jer roditelji pricju doma.

najvrednije stvari u životu su besplatne

Da li će biti rezanja ( mislim da ) ili ne budemo znali u petak.Koliko će biti vrijednoat isto tako ali najbitnije od svega je da više prođe ovo ludilo oko HT.
Već mi je muka koliko se o tome priča.Upisao jesam ali nije da mi je to toliko bitno.Kao što sam naveo prije par dana IPO je na mnogim našim dionicama , samo ih treba znati kupiti….
Sretno svima, pogotovo novim ulagačima.

New Report

Close