HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 17:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Šprajc na http://www.banka.hr piše da je u ponedjeljak navečer bilo 285.000 upisnika HTa. [smiley8]

U subotu 210.000, pon 285.000. Hm, 70.000 po danu. Znaci, jos 210.000 ako nastave ovim tempom. 500.000 na kraju? Nadam se da je ova tuzba preplasila ljude, inace ce paket biti oko 15.000 kuna. [smiley8]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


ljudi jel netko možda zna kako će se rezati paketi ako dođe do rezanja?
ne znam jel bilo ovo pitanje… [smiley7]

bilo je već parsto stranica prije, ali ne mogu više naći odgovor.
samo da ne bude proporcionalno, jer smo onda u banani.

no, sanader je mađioničar. a oni kad režu onda ono što se reže ostane cijelo. nada umire posljednja.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

A sta ce biti sa onima koji su upisali vise od 38000 kn, tj predali jednu ponudu sa pravom prvenstva a drugu bez prava prvenstva??

[color=blue][center][i]Ne[/i] [b]Navijaj[/b] [i]nego[/i] [b][u]Kritiziraj[/u][/b][/center][/color]

Klasa: UP/I-041-02/07-06/
Ur. broj: 326-321/07-

Zagreb, 26. rujna 2007.

Temeljni ciljevi Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga su promicanje i očuvanje stabilnosti financijskog sustava i nadzor zakonitosti poslovanja subjekata nadzora. Agencija se u ostvarivanju svojih ciljeva, rukovodi načelima transparentnosti, izgradnje povjerenja među sudionicima financijskog tržišta te izvješćivanja potrošača.

U svezi javne ponude dionica HT – Hrvatske telekomunikacije d.d., koja temeljem Odluke o prodaji dionica HT – Hrvatske telekomunikacije d.d. javnom ponudom, koju je Vlada Republike Hrvatske donijela na sjednici održanoj dana 30. kolovoza 2007. godine, Agencija pozorno prati način upisa dionica temeljem punomoći koji građani Republike Hrvatske daju drugim osobama, da u njihovo ime izvrše upis ponude.

Agencija je provođenjem redovnih mjera nadzora utvrdila, da neke osobe predaju putem punomoći ponude za izrazito veliki broj osoba te iste slučajeve obuhvaća nadzornim radnjama. Nadzornim radnjama su obuhvaćeni svi slučajevi davanja pet i više punomoći istoj osobi.
Nadalje, nadzorom je utvrđeno da su pojedine osobe prikupile i predale punomoći čak za dvadeset, trideset, četrdeset sve do preko šezdeset punomoći.

Primjera radi:

inicijali mjesto broj punomoći
1 S.P. ZAGREB 62
2 J.Š. ZAGREB 50
3 D.K. VARAŽDIN 35
4 Z.M. SESVETE 28
5 A.K. DARUVAR 26
6 B.S. NAŠICE 21
7 M.M. BJELOVAR 21
8 Ž.M. ZAGREB 20
9 A.P. RIJEKA 19
10 M.B. ZAGREB 19
11 Z.E. PERKOVIĆ 19
12 N.A.V. ZAGREB 18
13 D.D. ZAGREB 17
14 T.B. ZAGREB 17
15 T.L. ŠIŠLJAVIĆ 16
16 V.P. ZAGREB 16
17 M.B. ZAGREB 16
18 B.B. ČAKOVEC 15
19 M.K. SAMOBOR 14
20 Z.B. ZAGREB 14
21 D.I. OSIJEK 13
22 F.P. ZAGREB 13
23 D.V. BJELOVAR 13
24 M.K. ZAGREB 12
25 L.G. ZAGREB 12
26 M.B. VINKOVCI 12
27 M.V. ZAGREB 11
28 G.K. ZAGREB 11
29 A.G. IVANEC 11
30 I.Š. ZAGREB 11
31 D.M. ČAKOVEC 11
32 M.G. ZAPREŠIĆ 11

Ovim putem Agencija još jednom upozorava javnost da će poduzeti sve predviđene zakonske mjere, kako bi spriječila manipulaciju punomoćima iza koje se krije kazneno djelo nedopuštene trgovine vrijednosnim papirima.

Ujedno izvješćujemo javnost da su agenti izdanja izvijestili Agenciju o povlačenju izvjesnog broja višestrukih punomoći.

Ured za odnose s javnošću


A sta ce biti sa onima koji su upisali vise od 38000 kn, tj predali jednu ponudu sa pravom prvenstva a drugu bez prava prvenstva??

nije li njihova nada već davno umrla?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


luki007: ” Čini mi se da su gužve po poslovnicama manje nego proteklih dana, koliko sam onako odokativno uspio primijetit………… ” Rekoše u Fini da ih je uplašila ova tužba od 5 milijardi. Uplašila je i mene ali ne za prvi paket, nego za x-ti. Stvarno, kolki su šanse da tužba uspije? Pogotovo ako je na prvostepenskom prošla.[smiley3]

S obzirom na to:
– koliko nam je pravosuđe ažurno,
– koliko dugo se to po sudu može povlačiti
– koliko je politike u ovoj dionici

mi ćemo pet puta kupiti i prodati dijonice hateja, pobrati nekoliko dividendi i sve to tri puta potrošiti i tek onda možda ht ostane bez love. a ako dođe do toga baš nas briga, jer će se tada pojaviti ipo nekog novog HT-a. Ovo samo može poplašiti penziće i guštere, a i za to je već debelo kasno.

Čuvajte se poduzaća na čijem su čelu SVETE KRAVE. SVETE KRAVE ne vole promjene: one vole da se posao odvija kako se uvijek odvijao i često su slijepe u krizi. T. E. Deal & A. A. Kennedy

MM – Milivoj Mrkoci maybe?
ŽM – Žagar Mislav?
[smiley2][smiley2]

imam različite informacije o darovanju dionica sestre na brata
neki kažu da se porezuje, drugi kažu ne?
molim nekoga tko je imao osobno iskustvo sa DAROVANJEM ili zna iz prve ruke da mi da informaciju:

zvao SDA rekla mi službenica NESLUŽBENO , onako uvjetno, da se darovanje DIONICA uopće ne porezuje, pa tako ni između braće i sestara!?
ali da zovem poreznu upravu, da o ni vjerojatno sigurno znaju

zvao poreznu, jedva me spojili sa relevantnom osobom nakon 10 pokušaja , i ona mi kaže da se porezuje ( ali nekako mi nije bila baš uvjerljiva u objašnjavanju)

zna li itko sa SIGURNOŠĆU : darovanje između sestre i brata , da li ide porez i kolika je stopa ( navodno 5% na vrijednost dionica- znači 38.000 x5%= 1.900 kn)

hvala


imam različite informacije o darovanju dionica sestre na brata neki kažu da se porezuje, drugi kažu ne? molim nekoga tko je imao osobno iskustvo sa DAROVANJEM ili zna iz prve ruke da mi da informaciju: zvao SDA rekla mi službenica NESLUŽBENO , onako uvjetno, da se darovanje DIONICA uopće ne porezuje, pa tako ni između braće i sestara!? ali da zovem poreznu upravu, da o ni vjerojatno sigurno znaju zvao poreznu, jedva me spojili sa relevantnom osobom nakon 10 pokušaja , i ona mi kaže da se porezuje ( ali nekako mi nije bila baš uvjerljiva u objašnjavanju) zna li itko sa SIGURNOŠĆU : darovanje između sestre i brata , da li ide porez i kolika je stopa ( navodno 5% na vrijednost dionica- znači 38.000 x5%= 1.900 kn) hvala

mislim da se ne oporezuje. ali zato prijenos dionica temeljem ugovora o prijenosu se sigurno ne oprezuje.

Čuvajte se poduzaća na čijem su čelu SVETE KRAVE. SVETE KRAVE ne vole promjene: one vole da se posao odvija kako se uvijek odvijao i često su slijepe u krizi. T. E. Deal & A. A. Kennedy

PBZ internet bankarstvo

“AUTORIZACIJA NALOGA PLAĆANJA KOD KUPNJE REDOVNIH DIONICA T-HT-a
Poštovani, krajnji rok za autorizaciju naloga plaćanja u svrhu kupnje redovnih dionica društva HT-Hrvatske telekomunikacije d.d. uz pravo prvenstva i posebnu pogodnost s osnove Obvezujuće povlaštene ponude je 27. rujan 2007. godine, 13:50 sati. Nakon isteka navedenog roka plaćanje možete obaviti isključivo gotovinski u poslovnici Erste & Steiermärkische Bank d.d. ako je u ponudi naveden račun primatelja 2402006-130000097 ili u poslovnici Hrvatske poštanske banke d.d. ako je u ponudi naveden račun primatelja 2390001-1300003185. S poštovanjem, PBZ”

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Rekoše u Fini da ih je uplašila ova tužba od 5 milijardi. Uplašila je i mene ali ne za prvi paket, nego za x-ti. Stvarno, kolki su šanse da tužba uspije? Pogotovo ako je na prvostepenskom prošla. [smiley3]

Da bi došli do 5 milijardi kuna koje navodi Potrošač tužbu bi trebalo podići svih 1.350.000 korisnika T-HT iz tog perioda. Pa, sad, što ti misliš da li je to moguće? Nemam pojma da li je ta kalkulacija od 5 milijardi uopće točna, i kako se do nje došlo. Meni to s Potrošačem smrdi. Oni su društvo za zaštitu potrošača, a ne investitora. Za to postoji Hanfa. Oni se u ovo ne bi trebali ni miješati – to se njih ne tiče. Oni su stranka u sporu s T-HT-om i eventualno su mogli izdati priopćenje za medije, a ne dizati tužbu da zaustave IPO. Njima je svejedno tko će biti vlasnik T-HT-a, jedino im je bitno da ako dobiju spor da dobiju utuženu odštetu, a to nema veze s time tko je vlasnik T-HT-a. Osim toga, nije točno to što tvrde u tužbi – u prospektu sve piše (stranica F-31), samo se ne navodi iznos od 5 milijardi kuna, što je i logično jer je su to nategnute pretpostavke. Meni se čini da Potrošač vodi kampanju protiv IPO-a za račun SDP-a ili HNS-a. Trebalo bi znati s kim je Ilija Rkman povezan.


hrki: ” imam različite informacije o darovanju dionica sestre na brata neki kažu da se porezuje, drugi kažu ne? molim nekoga tko je imao osobno iskustvo sa DAROVANJEM ili zna iz prve ruke da mi da informaciju: zvao SDA rekla mi službenica NESLUŽBENO , onako uvjetno, da se darovanje DIONICA uopće ne porezuje, pa tako ni između braće i sestara!? ali da zovem poreznu upravu, da o ni vjerojatno sigurno znaju zvao poreznu, jedva me spojili sa relevantnom osobom nakon 10 pokušaja , i ona mi kaže da se porezuje ( ali nekako mi nije bila baš uvjerljiva u objašnjavanju) zna li itko sa SIGURNOŠĆU : darovanje između sestre i brata , da li ide porez i kolika je stopa ( navodno 5% na vrijednost dionica- znači 38.000 x5%= 1.900 kn) hvala ” mislim da se ne oporezuje. ali zato prijenos dionica temeljem ugovora o prijenosu se sigurno ne oprezuje.

hvala ti zeko

zeko zna
zar ne
[smiley2]

New Report

Close