HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 12:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

zeko ne zna

to sve lijepo piše u prospektu … pa ako već ulažete, onda barem pročitajte …

I love the Smell of Profits in the Morning


Možda netko još stigne odustati. Nakon ovakvih stvari dionice telekoma mogu prilično pasti. http://www.net.hr/vijesti/page/2007/09/18/0411006.html

A šta ćeš ti sada?
Vjerovatno si uplatio “na vrijeme”.

A što je bilo s današnjim suđenjem u 9 sati?Je li Potrošač ishodovao zabranu?[smiley7]

A što je tih 1.5 milijardi, pa to je polugodišnja dividenda[smiley1]

Hell is Empty and all the Devils are Here

ma ne zna nitko od vas zivotinja… sad ce ljudi fino prodavati ko pijani na + 20-25% sretni a sretni i fondovi, a ja najsretniji jedino malo kasnije..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


ma ne zna nitko od vas zivotinja… sad ce ljudi fino prodavati ko pijani na + 20-25% sretni a sretni i fondovi, a ja najsretniji jedino malo kasnije..

Slažem se s tobom i nadam se da smo u pravu.
Ovo sa potrošačem mi je malo previše da bi bilo slučajno, baš sada da se oglašavaju.


ma ne zna nitko od vas zivotinja… sad ce ljudi fino prodavati ko pijani na + 20-25% sretni a sretni i fondovi, a ja najsretniji jedino malo kasnije..

komu ćeš prodavati kad se domaći fondovi namire?
[smiley7]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


zeko ne zna to sve lijepo piše u prospektu … pa ako već ulažete, onda barem pročitajte …

Ja sam za razliku od većine na ovome forumu pročitao prospekt, i za razliku od većine niti jednom nisam pogađao koliko je ljudi upisalo i kolika će biti cijena. A to kolega fazan što vi ne čitate pažljivo i ne znate što je ironija je vaš problem. [smiley1][smiley7]

Čuvajte se poduzaća na čijem su čelu SVETE KRAVE. SVETE KRAVE ne vole promjene: one vole da se posao odvija kako se uvijek odvijao i često su slijepe u krizi. T. E. Deal & A. A. Kennedy


DA, rezati će se proporcionalno – svakom isto! Rezati će D.P. a u komisiji će biti Ivo i Šuki!

ma LOL….
[smiley7]

[b]Uvijek imaj na umu da je put samo put. [/b] [i]Carlos Castaneda 'Učenja Don Juana: Znanje Jaqui Indijanaca' [/i]


fazan: ” zeko ne zna to sve lijepo piše u prospektu … pa ako već ulažete, onda barem pročitajte … ” Ja sam za razliku od većine na ovome forumu pročitao prospekt, i za razliku od većine niti jednom nisam pogađao koliko je ljudi upisalo i kolika će biti cijena. A to kolega fazan što vi ne čitate pažljivo i ne znate što je ironija je vaš problem. [smiley1][smiley7]

Sorry zajec … nisam mislio na tebe, već općenito na maniju koja vlada oko T-HT-a. Ljudi ulažu, a nisu čak niti rizike pročitali.

I love the Smell of Profits in the Morning


navodno info iz Vlade
cijena 270 kn…
došao info s više strana…
neimenovani Vladin dužnosnik i 3 brokerske kuće[smiley7]

uopće se nebi čudio toj cijeni – građanima režu ali k tome dobe jeftinije, a fondovi dobe za njih jako jeftino i u dogovoru s vladom kupuju dosta skuplje (recimo 450 do 500) bar neko vrijeme kako bi se ostvarilo možda i više od 60% profita. mada čisto sumnjam i mislim da će biti bliže recimo 290 kn.

Sud odgodio rješenje za Potrošačevo traženje stopiranja IPO-a

Dražen Tomić
26.09.2007 11:19
Pročitaj komentare(0)

Danas je na općinskom sudu u Zagrebu održano ročište povodom isticanja prijedloga društva Potrošač za donošenje mjere privremene mjere zabrane prikupljanja ponuda za prodaju dionica T-HT-a zbog, po njima, nepotpunog i netočnog Prospekta.
Vezane vijestiHanfa odgovorila “Potrošaču”: Sve potrebne informacije su u prospektu
Potrošač traži zaustavljanje IPO-a HT-a

Sutkinja Mirela Mioč se odlučila na donošenje pisanog rješenja, no do kada će ono biti zaista i doneseno, zasad se još uvijek ne zna.

A ukoliko sutkinja rješenje ne donese do završetka upisa, bilo kakvo doneseno rješenje se neće moći provesti, ističu krugovi bliski tužbi.

Oglas:
Društvo Potrošač je objavilo tužbu i Upravnom sudu u kojem taži poništenje Hanfinog rješenja za odobrenje prospekta, no ostaje nepoznato kada će ta tužba biti riješena. Međutim, Potrošač i odvjetnici su od Hanfe na inzistiranje o netočnosti informacija navedenih u Prospektu koje se dotiču vrijednosti sudskih sporova podignutih protiv HT-a zatražili donošenje privremene mjere kojom se traži donošenje rješenja o zabrani prikupljanja javnih ponuda za kupnju redovnih dionica HT d.d., no Hanfa se jučer očitovala da “Prospekt sadrži sve podatke propisane Zakonom o tržištu vrijednosnih papira, pa tako i podatke o tekućim sudskim sporovima i drugim pravnim postupcima koji mogu znatnije utjecati na financijski položaj HT-a”.
S druge strane, iz Potršača se neslužbeno saznaje da im Hanfa još uvijek nije dostavila odgovor na požurnicu privremene zabrane prikupljanja javnih ponuda za kupnju redovnih dionica HT-a.
Naime, u sadašnjem prospektu se nalazi samo podatak da se prema sada evidentiranim odšetnim zahtjevima kojih ima više od 42.000 može govoriti o šteti od oko 150 milijuna kuna, koja sredstva HT izrijekom navodi, nije rezervirao, iako ih je naveo u prospektu na str. F 31, F 32 i F 71, navode u Potrošaču. Navedenim se dovodi u zabludu sve kupce dionica HT-a, potrošače, koji zbog navedenog mogu pretrpiti značajne gubitke.
Tako Potrošač upozorava Hanfu da u Prospekt mora biti uvršten podatak o izgubljenom prvostupanjskom sporu (nepravomoćnoj presudi u korist Potrošača), a pretpostavka da ako svi klijenti HT-a podnesu analogne tužbe temeljene na nepravomoćnoj sudskoj odluci govori da će HT biti prisiljen isplatiti odštete u vrijednosti od oko 5 milijardi kuna. Isti podatak naime nije unesen u sadašnji Prospekt.

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

New Report

Close