HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 13:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

…Nešto sam načuo…rezanje na cca. 28000kn….100kom po 280 kn…Baš me zanima jesu li informacije točne ili je opet trla-baba-lan…[smiley8]


Ljudi koji je sistem za prodaju tih dionica kod svoga brokera, ako može neko objašnjenje. Znači dionice T-HTa dobijem i onda šta nazovem brokera i kažem mu da mi proda te dionice. Dali se to tako radi ili šta, koliki je rok da se to javi brokeru i onda da se proda tj. stavi na prodaju.

Taman sam bio poslao lijepi opširan odgovor ali ga nema nigdje! [smiley5]
Pošto mi se neda pisati opet tako puno teksta reći ću samo: potrebno je registrirati svoje dionice T-HTa sa svojom brokerskom kućom (kad iste ‘sjednu’). To se radi preko SDA govornog automata i sve je u potpunosti automatizirano i brzo se obavi. Vaš broker će vam dati podatke koje je potrebno utipkati (preko telefona) govornom automatu (broj zahtjeva i sl. kao i sam broj tog SDA govornog automata). Isto tako vjerojatno će biti potrebno utipkati i svoj SDA PIN.

Ovako glupi nick imam silom prilika...

Ma dajte ljudi, stišajte “euforiju” s rezanjem paketa. Eto, prema pouzdanom informacijama uzorak od 13 ljudi u mojoj okolini donosi prosječnu uplatu od 26000kn. Uz takav prosjek uplate po ponudi i uz najvišu cijenu neće biti rezanja sve do 250 i nešto više tisuća ponuda. Znam da je uzorak mali, ali je i mnogo malih koji upisuju 5 do 10 tisuća. Ja osobno ne vjerujem u mogućnost velikog rezanja, eventualno neki sitni postotak.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

test


Molim za malu pomoc: danas dao ponudu na 27k, jos nisam uplatio, a kako ce vjerojatno biti rezanja paketa… Da li mogu promjeniti postojecu i povecati iznos ponude????

Ne možeš mijenjati već predanu ponudu, ali možeš dati novu. Čak i da uplatiš obje, nisi počinio ništa suprotno pravilima, jer će se računati prva uplaćena, odnosno ona koja je prva sjela na račun. Tako piše u prospektu. Ne znam točno gdje, ali znam da sam pročitao.

[i]"Čovjek - to je naše najveće blago"[/i] Ljudožder


Može netko komentar oko rezanja paketa? Dakle, ako zbog prevelike potražnje bude moguće upisati npr. samo 25.000kn. Da li će onaj koji je dao ponudu na 25.000kn dobiti svih 25.000kn ili će se i njemu (proporcionalno) rezati paketi? Ispričavam se ako je možda kroz forum već bilo postavljeno slično pitanje.

Već je više puta to pitanje bilo na forumu, a i prospekt je što se toga tiče krajnje jasan (što nije bio slučaj sa Magmom). Dakle, paketi ćer se rezati proporcionalno, odnosno isti postotak onomu sa 38 000 i onom sa 500 kuna. Možda sa socijalne strane i ne izgleda pošteno…

[i]"Čovjek - to je naše najveće blago"[/i] Ljudožder

Jutros dobivena informacija od službenice Fine,ukoliko želim uplatiti manji iznos od onog navedenog u ponudi,potrebno je napraviti novu ponudu i po toj novoj ponudi uplatiti.[smiley11]


Jutros dobivena informacija od službenice Fine,ukoliko želim uplatiti manji iznos od onog navedenog u ponudi,potrebno je napraviti novu ponudu i po toj novoj ponudi uplatiti.[smiley11]

Naravno. Daj Bože, da bude što više takvih neinformiranih (ne mislim na tebe).
Ali, bolje ti uzmi tu oklagiju pa napravi reda.

nesluzbeno, do danas, 210.000 ponuda (HTV)

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

pozdrav svima
vjerujem da je ovo pitanje vec bilo ali eto meni kao pocetniku u ovom svijetu treba malo pojasnjenje
ako dodje do rezanja paketa za npr. 10 % da li to znaci da se jednako reze paket i onome tko je uplatio ispod 38 000 kn
npr. uplate 10 000 kn 20 000 kn….
da li to znaci da se i njima skida 10 % uplate pa ce ovi prvi imati uplatu
38000kn-10%
jednako kao
10000kn -10%

zahvaljujem

nesluzbeno, do danas, 210.000 ponuda (HTV)

Da mi je znati kaj će Sanader i Polančec sad smislit a da ne režu pakete………
A svi kukaju da nemaju para………[smiley11][smiley7]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


pozdrav svima
vjerujem da je ovo pitanje vec bilo ali eto meni kao pocetniku u ovom svijetu treba malo pojasnjenje
ako dodje do rezanja paketa za npr. 10 % da li to znaci da se jednako reze paket i onome tko je uplatio ispod 38 000 kn
npr. uplate 10 000 kn 20 000 kn….
da li to znaci da se i njima skida 10 % uplate pa ce ovi prvi imati uplatu
38000kn-10%
jednako kao
10000kn -10%

zahvaljujem

Mislim da dobro zboriš.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

New Report

Close