HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 00:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Korektno i tocno Ivek. Isto razmisljam


b][/b] ovak,ici ce po 320 i narast na 340 u mjesec dana,nakon izbora osciliranje izmedu 305 i 340. Zasto bi ovo bio nemoguc scenarij? vlada bi pocastila ekipu sa 20 kn po dionici,na dva paketa bi to bilo 4700 kn, to sam dobio po racunici da strani analiticari procjenjuju ht od 25 do 28 miljardi kn. Upravo te cifre kad se podjele sa brojem izdanih dobiva se raspon cijene od 305 do 340 kn. To je scenarij ako ce svi prodavat odmah ,po uzoru na ljubu jurcica.

Ma Ljubo bi htio da ovaj IPO bude katastrofa pa zato priča to što priča. Strani analitičari imaju različite procijene vrijednosti, od 340 do 600 Kn po dionici. Teško je odrediti točnu vrijednost, jer ona ovisi najviše od budućeg stupnja mopola T-HT-a. Ali sigurno vrijedi po dionici barem kao Madžarski telekom, a to bi onda bilo 400 KN po dionici.


A kako da znam prognozirati cijenu kad oni mozda sutra odluce prodati jos 2 posto? Razocaran sam jako, mislim da nije ni zakonito mijenjati uvjete prodaje na ovakav nacin. Mnogi ne bi ni uplatili da su znali da ce Vlada prodati vise nego prvi dan prodaje. Po meni se ovime danas jako mijenjaju trzisni uvjeti i mogucnost rasta vrijednosti! Sta mislite o tome?

Potpisujem tvoj komentar 100%.Nevjerojatno je šta prolazi gotovo neopaženo odnosno bez komentara na forumu, ova vladina odluka je 100% protupravna.Svima koji su upisali a što je još gore onima koji su dizali kredite, ovom vladinom odlukom se u potpunosti mjenjaju uvjeti koje smo prihvatili upisom odnosno kupnjom dionica HT-a.Značajno je da su se znatno promjenili uvjeti budućeg trgovanja ovom dionicom.Naime fondovi će se brzo “zasititi” kupovinom po povoljnim cjenama, tu svakako ulaze onih 7,5% koje im vlada osigurala tako da je upitno očekivati neki veći rast.Jedan analitičar je prokomentirao da je pojava na tržištu tako velike količine dionica HT-a loša u smislu za rast iste.Moje mišljenje da je vlada na nepošten način razvodnila rast ove dionice smanujući dobitak malih dioničara na vrlo mali rast ove velike mase koje su kupili dionice HT-a pritom sebi opskrbljujući značajno povećan prihod na uštrb svih nas. [smiley5][smiley5][smiley5]


Ako je Ivo pametan i ako su fondovi uz njega a ima jako puno dionica na trzistu ja bi ocekivao da ce cijena lagano rasti prema izborima. U protivnom bi ekipa ubrala lovu i dala glas SDP-u a nisam bas siguran da su fond manageri i decki sa Markova trga tako naivni. Sve mi se cini da je moguca opcija i dokup dionica u prvim danima.

Koji fondovi. Mirovinski fondovi imaju 20 miljardi kn imove. Od toga u HT mogu uložiti maksimalno 1 miljardu kuna. Građani će prodavati 6 miljardi kuna. Tko će kupiti još 5 miljardi?

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Koji fondovi. Mirovinski fondovi imaju 20 miljardi kn imove. Od toga u HT mogu uložiti maksimalno 1 miljardu kuna. Građani će prodavati 6 miljardi kuna. Tko će kupiti još 5 miljardi?

Mislim da mirovinci mogu uloziti 10% u blue chip dionice a koliko cujem imaju 1,6 mlrd na raspolaganju za HT. Trebau uzeti u obzir da je najveci dio ljudi koji su bili na upisu nisu kao mi koji trgujemo svaki dan. Penzici i dobar dio ekipe koja je usla itekako misli cekati 10%. Jer 10% je ipak 10% sto je cca 4000 kuna a to je ipak prosjecna placa. Ha cuj, vrijeme ce pokazati, treba pratiti. U svakom slucaju biti ce zanimljivo. Meni se u ovom trenutku, ako je vjerovati izvjescima na TV, cini izglednije da necu zuriti sa prodajom.

skype - ivek1234

mislim da malo krivo razmišljate…otiči će mnogo na LSE a i slovenci , srbi cela regija će kupovat ht..ipak je to odlična firma..

javit će se tu poljski, mađarski mirovinski ..a i vjerujem ostali mirovincei..

osobno smatram da će cijena vrlo brzo otić gore jer neće si naši fondovi dopustit pogreku s INO-m koju su kupovali po višim cijenama od stranih fondova…..dečki su malo špekulirali..pa su im odnesli drugi fondovi inu ispred nosa…pa su morali lijepo kupovat visoko.

mislim da su sad ipak naučili lekciju..tj oni su nama malim investitorima davali lekcije,,a sad su nie malo popušili…

jedva čekam..idem na godišnji par dana dok krene ht

zaboravimo na trenutak fondove i razmisljajmo kao investitori koji ulazu recimo i u okruzenje. Ja osobno i u Srbiju, Crnu Goru i Makedoniju. Da li bi kupili dionicu koja u startu ima P/E 9???????????????????? Ja da sam Slovenac primjerice bih je kupio i sigurno cu je dokupiti ako ne ode u nebo u samom startu.

Dobro su pojedine kolege konstatirale da je ovim potezom definitivno Vlada izigrala nale dioničare!
1. Velika količina dionica na tržištu
2. Mirovinski fondovi podmireni s dionicama!
3. Prevelika količina dionica za ostale fondove!
perspektiva:
Ako cijena bude do 280 kn, koliko toliko moguć lagani rast cca 30 – 40 %, što razdragano pučanstvo neće imati živaca čekati!
posljedica: Salamander gubi izbore!
U igri i JP Morgan koji će odrediti cijenu bez obzira što Vlada želi!, a samim time i sudbinu vlade!
Ne bi im bio u koži![smiley13]


zaboravimo na trenutak fondove i razmisljajmo kao investitori koji ulazu recimo i u okruzenje. Ja osobno i u Srbiju, Crnu Goru i Makedoniju. Da li bi kupili dionicu koja u startu ima P/E 9???????????????????? Ja da sam Slovenac primjerice bih je kupio i sigurno cu je dokupiti ako ne ode u nebo u samom startu.

Slažem se.

gospodo postavite si target i prodajte i ne osvrčite sekasnije na eventualni propušteni dobitak.
svi ćemonešto zaraditi.barem u početku.

Good artists copy. Great artists steal.


Dobro su pojedine kolege konstatirale da je ovim potezom definitivno Vlada izigrala nale dioničare!
1. Velika količina dionica na tržištu
2. Mirovinski fondovi podmireni s dionicama!
3. Prevelika količina dionica za ostale fondove!
perspektiva:
Ako cijena bude do 280 kn, koliko toliko moguć lagani rast cca 30 – 40 %, što razdragano pučanstvo neće imati živaca čekati!
posljedica: Salamander gubi izbore!
U igri i JP Morgan koji će odrediti cijenu bez obzira što Vlada želi!, a samim time i sudbinu vlade!
Ne bi im bio u koži![smiley13]

Količinu dionica je odredila veličina duga umirovljenicima, za što je novac i namijenjen. Osim toga, da je količina manja ne bi bilo dovoljno za sve i redovi za upis bi bili u stotinama metara, a građani bi se doslovce tukli po poslovnicama da dođu do dionica. Ovako je barem prošlo bez ljudskih žrtava [smiley2]

Ivo je prejak igrac da bi jednim netaktickim potezom kao sto je izigravanje malih dionicara sebi nanio stetu, a LJubi vodu mlin. Gospodo to je visoka politika, a u tim visinama nema mjesta takvim neracionalnim potezima u vrijeme prije izbora. Stoga nemojte biti naivni da ce Ivo na HTu gubiti glasove. Njemu je cilj dobiti glasove.

Takodjer neki ce reci “boli njega” on ce isto stavit lovu dzep i zatvorit ducan. Oni koji tako razmisljaju se varaju jer ducan koji je kod njega trenutno otvoren je mali market d.o.o., a ima tu jos potencijala da se pretvori u d.d. u narednim godinama koje nam slijede.

Eto, moje skormno misljenje[smiley2]

Cuore Sportivo

New Report

Close