HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 02:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ehrhardt: IPO HT-a je poklon Vlade ljudima

Bojan Bajgorić Šantić
bojan.santic@business.hr 24.09.2007 14:37
Pročitaj komentare(0)

“IPO HT-a je poklon Vlade ljudima”, komentirao je prodaju Telekoma dr. Jens Ehrhardt, koji je na pressicu Hrvatske poštanske banke došao zbog predstavljanja investicijskog fonda te banke.

“Cijena je vrlo niska”, dodao je Ehrhardt u kraćem komentaru IPO-a koji su zatražili novinari, ne davši pritom do znanja naslućuje li točni iznos cijene ili komentira raspon cijene između 245 i 320 kuna.


Koliko mi se čini to je dividenda za 2005. Nije predujam! Ili sam krivo shvatio?

07.09.2007. 14:31

Potvrđena isplata 2,41 mlrd kuna dividende T-HT-a

Glavna skupština T-HT-a održana u četvrtak potvrdila je [color=blue]isplatu 2,41 mlrd kuna dividende iz zadržane dobiti ostvarene u proteklim poslovnim godinama[/color], priopćeno je u petak iz T-HT-a. Dividenda će biti isplaćena sadašnjim dioničarima najkasnije do 15. rujna razmjerno njihovim udjelima u temeljnom kapitalu društva, navodi se u priopćenju, što znači da će Deutsche Telekom dobiti 1,23 mlrd kuna, državi će pripasti 1,01 mlrd kuna, dok će Fond hrvatskih branitelja domovinskog rata dobiti nešto manje od 169 milijuna kuna.

Isplata dividende dolazi tik pred početak javne ponude dionica Hrvatskih telekomunikacija čiji je početak najavljen za 17. rujna, a u kojoj će na prodaju biti ponuđeno između 20 i 23 posto dionica iz državnog vlasništva. Odluku o rasponu cijene dionice u javnoj ponudi Vlada bi trebala donijeti 13. rujna.

Protiv isplate ove dividende, informacije o kojoj su se u medijima pojavile tek prije dva tjedna i za koju se prvotno procjenjivalo da će biti u visini 1,8 mlrd kuna, već se pobunio Hrvatski sindikat pošte, a prosvjedno je pismo poslao i čelnik Hrvatskog sindikata telekomunikacija Josip Pupić. Glavni prigovori odnose se na činjenicu da će bez dividende ostati zadašnji i bivši zaposleni u Hrvatskim telekomunikacijama (koje su svojevremeno bile dio Hrvatske pošte i telekomunikacija) kojima bi, prema Zakonu o privatizaciji Hrvatskih telekomunikacija trebalo pripasti 7% dionica po povlaštenim uvjetima.

Početak sekundarnog trgovanja dionicama T-HT-a očekuje se 5. listopada kad bi one trebale biti uvrštene u Službeno tržište Zagrebačke burze.

Glavna je skupština T-HT-a, inače, u četvrtak i potvrdila još jedan četverogodišnji mandat u Nadzornom odboru članu Ralphu Rentschleru koji u Deutsche telekomu radi na funkciji glavnog direktora za financije T-Coma. (Bankamagazin)

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

vidim da se svašta lupeta o isplativosti kredita pa da i ja bacim računicu…

uzmem najskuplji kredit za HT (POBA)
– naknada 2,5 % = 950 kn
– interkalarna kamata = 100kn
– naknada za transakciju = 50kn
– javni bilježnik = 150kn
– prijevremena otplata = 760kn
– kamata za prvi mjesec = 320kn
– prodaja dionica preko POBA brokera = 370kn

sve je cca ukupno 2700 kn!!

neka je cijena 320kn i neka se paket smanji na 27000kn dovoljno je da dionica naraste za 10% u prvih mjesec dana da bi bili na nuli!!! znači cijena 352kn… sve iznad je profit

naravno, očekujem da će biti bolji scenario nego moj prikazan – samo volim racunati s relativno losim scenarijima…

meni dovoljno da sve pakete uzmem na kredit

[smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti

Ljudi,ajmo nagradni kviz!Tko pogodi početnu cijenu dionice koju odredi Vlada dobije javnu pohvalu od svih nas na Forumu.Ja prva prognoziram cijenu 299 kuna.Sta vi predviđate?[smiley11]


fazan: ” Koliko mi se čini to je dividenda za 2005. Nije predujam! Ili sam krivo shvatio? ” 07.09.2007. 14:31 Potvrđena isplata 2,41 mlrd kuna dividende T-HT-a Glavna skupština T-HT-a održana u četvrtak potvrdila je [color=blue]isplatu 2,41 mlrd kuna dividende iz zadržane dobiti ostvarene u proteklim poslovnim godinama[/color], priopćeno je u petak iz T-HT-a. Dividenda će biti isplaćena sadašnjim dioničarima najkasnije do 15. rujna razmjerno njihovim udjelima u temeljnom kapitalu društva, navodi se u priopćenju, što znači da će Deutsche Telekom dobiti 1,23 mlrd kuna, državi će pripasti 1,01 mlrd kuna, dok će Fond hrvatskih branitelja

Htjedoh reći, da se dobit za sljedeću godinu već akumulirala (vidi 1H), tako da će biti izdašne dividende i u 2007. Tamo negdje travanj – svibanj.

I love the Smell of Profits in the Morning


ŠPANCIR: ” Malo matematike. Konačno znamo da nam ide 25 %. Isto tako vidi se – ako je do danas i bilo nedoumica – da će odziv biti sigurno viši od 150.000. Prilažem izračun veličine paketa , broja dionica u njemu i potencijalne zarade pri izlazu od 350 i 400 kn u tri karakteristične cijene unutar ulaznog raspona cijene , a za odziv od 150 – 300 Kt. Ako cijena bude u gornjem dijelu raspona , a uz gotovo sigurno rezanje , apsolutna zarada za one koji su ušli u kredite bit’ će vrlo mršava ili nikakva. Zbog toga , a i zbog činjenice da je lova za penzionere ,rodilje ,tunele,poslovne zone…..već spremljena nadam se da će DrIvo kao pravi demokršćanin dobiti “glas odozgo” i odrediti cijenu u donjem dijelu raspona , jer bi tada (potencijalna) zarada bila ipak dovoljna za pokriće troškova kredita. ” Gdje ti je nagradnih 10% dionica u racunici ?

Stavit’ ću ako mi ti kažeš kolika će biti cijena za godinu dana.
Efekt = 10 % dionica x cijena po dionici

285

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Da li se 3% za stabilizaciju oduzima od građana ili od fondovskog udjela?

To blueman

Trzni mi mail na PM, poslao bih ti nešto …


quark: ” fazan: ” Koliko mi se čini to je dividenda za 2005. Nije predujam! Ili sam krivo shvatio? ” 07.09.2007. 14:31 Potvrđena isplata 2,41 mlrd kuna dividende T-HT-a Glavna skupština T-HT-a održana u četvrtak potvrdila je [color=blue]isplatu 2,41 mlrd kuna dividende iz zadržane dobiti ostvarene u proteklim poslovnim godinama[/color], priopćeno je u petak iz T-HT-a. Dividenda će biti isplaćena sadašnjim dioničarima najkasnije do 15. rujna razmjerno njihovim udjelima u temeljnom kapitalu društva, navodi se u priopćenju, što znači da će Deutsche Telekom dobiti 1,23 mlrd kuna, državi će pripasti 1,01 mlrd kuna, dok će Fond hrvatskih branitelja ” Htjedoh reći, da se dobit za sljedeću godinu već akumulirala (vidi 1H), tako da će biti izdašne dividende i u 2007. Tamo negdje travanj – svibanj.

ispravak 2008.

I love the Smell of Profits in the Morning


…i neka se paket smanji na 27000kn ….

…moja su očekivanja da će ga smanjiti na 20.000. Sve iznad za mene je premija.


Htjedoh reći, da se dobit za sljedeću godinu već akumulirala (vidi 1H), tako da će biti izdašne dividende i u 2007. Tamo negdje travanj – svibanj.

Akumulira se i do kraja godine će opet biti oko 2 mlrd. S obzirom da TK sektor dobit uglavnom raspoređuje u dividendu, za očekivati je da će i T-HT za 2007.g isplatiti lijepu dividendu.

Pozdrav

288,50

Što leži ne bježi


Ehrhardt: IPO HT-a je poklon Vlade ljudima Bojan Bajgorić Šantić bojan.santic@business.hr 24.09.2007 14:37 Pročitaj komentare(0) “IPO HT-a je poklon Vlade ljudima”, komentirao je prodaju Telekoma dr. Jens Ehrhardt, koji je na pressicu Hrvatske poštanske banke došao zbog predstavljanja investicijskog fonda te banke. “Cijena je vrlo niska”, dodao je Ehrhardt u kraćem komentaru IPO-a koji su zatražili novinari, ne davši pritom do znanja naslućuje li točni iznos cijene ili komentira raspon cijene između 245 i 320 kuna.

meni se čini da taj Erhardt aludira na cijenu od 320 kao jako nisku…mogao bi taj malo i zavezati gubicu, ovakvo komentiranje bi HANFA trebala sankcionirati…[smiley2]

CIJENA JE PREVELIKA…napuhana, neodrživa…svi ćemo zgubiti lovu i onda na prosjački štap…ni za telefon nam više neće ostati…

New Report

Close