HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 00:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Treba čekati da ova ludnica prođe. Ja ću čekati godinu dana, uzeti jednu dividendu i 10% od države i tek onda početi razmišljati o prodaji. Do tada, vi se slobodno liparite na asku.[smiley2] Pozdrav

a kolika je dividenda bila ove god,znam da je iznos bio nekih 2.6milijardi kn,al koliko je u postotku zna li tko>?

Pa ako vladi ostaje 2.5%, a dijele 25% (građanima) onda ne znam zašto sada oduzimate 25%-2.5%!?

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

Na zadnje je rečeno da se cijena formira 1.10. kao i upis dionica u SDA. Je li to još uvijek stoji ili što!??
Brokera ja puno premalo da se sve odvija 5.10. -mislim na one koji planiraju taj dan trgovati.

Teško onome koji gleda, a ne vidi.


Malo matematike.

Konačno znamo da nam ide 25 %.
Isto tako vidi se – ako je do danas i bilo nedoumica – da će odziv biti sigurno viši od 150.000.
Prilažem izračun veličine paketa , broja dionica u njemu i potencijalne zarade pri izlazu od 350 i 400 kn u tri karakteristične cijene unutar ulaznog raspona cijene , a za odziv od 150 – 300 Kt.

Ako cijena bude u gornjem dijelu raspona , a uz gotovo sigurno rezanje , apsolutna zarada za one koji su ušli u kredite bit’ će vrlo mršava ili nikakva.

Zbog toga , a i zbog činjenice da je lova za penzionere ,rodilje ,tunele,poslovne zone…..već spremljena nadam se da će DrIvo kao pravi demokršćanin dobiti “glas odozgo” i odrediti cijenu u donjem dijelu raspona , jer bi tada (potencijalna) zarada bila ipak dovoljna za pokriće troškova kredita.

Gdje ti je nagradnih 10% dionica u racunici ?


Pa ako vladi ostaje 2.5%, a dijele 25% (građanima) onda ne znam zašto sada oduzimate 25%-2.5%!?

U tih 25% bi trebalo biti i 10% nagradnih dionica koje ce strpljivo cekati godinu dana svoje vlasnike.

Što ako počne kupovati DT, da bi dobio apsolutno večinu sa kontrolom dionica 75%+1.Dali je moguče to?[smiley9]


Malo matematike.

Konačno znamo da nam ide 25 %.
Isto tako vidi se – ako je do danas i bilo nedoumica – da će odziv biti sigurno viši od 150.000.
Prilažem izračun veličine paketa , broja dionica u njemu i potencijalne zarade pri izlazu od 350 i 400 kn u tri karakteristične cijene unutar ulaznog raspona cijene , a za odziv od 150 – 300 Kt.

Ako cijena bude u gornjem dijelu raspona , a uz gotovo sigurno rezanje , apsolutna zarada za one koji su ušli u kredite bit’ će vrlo mršava ili nikakva.

Zbog toga , a i zbog činjenice da je lova za penzionere ,rodilje ,tunele,poslovne zone…..već spremljena nadam se da će DrIvo kao pravi demokršćanin dobiti “glas odozgo” i odrediti cijenu u donjem dijelu raspona , jer bi tada (potencijalna) zarada bila ipak dovoljna za pokriće troškova kredita.


Zgodna kalkulacija, hvala što si je postavio. Mada neće svi uplatiti 38.000. Danas je moja žene podnijela ponudu i ispred nje su ljudi uplaćivali po 10.000 KN. Isto se nadam da će dr. Ivo staviti cijenu tako da zarade i oni koji su digli kredit. Jer ako ovaj IPO ne donese zaradu malim ulagačima odoše izbori k vragu.


Na zadnje je rečeno da se cijena formira 1.10. kao i upis dionica u SDA. Je li to još uvijek stoji ili što!??
Brokera ja puno premalo da se sve odvija 5.10. -mislim na one koji planiraju taj dan trgovati.

Moglo bi biti gadno prvih dana. Burza se maksimalno pripremila ali do njihovih mogućnosti. Bivša Varaždinska burza će raditi samo transakcije T-HT-a i mogu obraditi 8000 transakcija dnevno. Sa Magmom je bilo 2600 transkacija prvi dan.


vorda: ” Treba čekati da ova ludnica prođe. Ja ću čekati godinu dana, uzeti jednu dividendu i 10% od države i tek onda početi razmišljati o prodaji. Do tada, vi se slobodno liparite na asku.[smiley2] Pozdrav ” a kolika je dividenda bila ove god,znam da je iznos bio nekih 2.6milijardi kn,al koliko je u postotku zna li tko>?

Zna li netko kolliko je to kn. dividende po dionici?

Za ove što pitaju za dividendu. Dioničarima je isplaćeno 10% debele krave. Ostala kost i koža. Sada je opet trebamo gojiti godinu dana da se malo udeblja. Zato zovi, samo zovi… s posebno one 060 brojeve. To je kravi desert i ide ravno u masno tkivo.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Za ove što pitaju za dividendu. Dioničarima je isplaćeno 10% debele krave. Ostala kost i koža. Sada je opet trebamo gojiti godinu dana da se malo udeblja. Zato zovi, samo zovi… s posebno one 060 brojeve. To je kravi desert i ide ravno u masno tkivo.

Koliko mi se čini to je dividenda za 2005. Nije predujam! Ili sam krivo shvatio?

I love the Smell of Profits in the Morning


njofra: ” vorda: ” Treba čekati da ova ludnica prođe. Ja ću čekati godinu dana, uzeti jednu dividendu i 10% od države i tek onda početi razmišljati o prodaji. Do tada, vi se slobodno liparite na asku.[smiley2] Pozdrav ” a kolika je dividenda bila ove god,znam da je iznos bio nekih 2.6milijardi kn,al koliko je u postotku zna li tko>? ” Zna li netko kolliko je to kn. dividende po dionici?

Dionica je ukupno 81.888.535 .
Tih 2,6 milijardi je, koliko sam shvatio bila zadržana dobit iz nekoliko prošlih godina.
Znaći ono što nije bilo isplaćeno za dividendu do sada.

New Report

Close