HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 00:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Jel se to povećanje od samo 2 % za građane a 7,5 % što se ostavlja za fondove krši sa Prospektom, gdje izričito stoji da građani imaju prvenstvo upisa pred fondovima ?
Da li se to krši sa Prospektom, bez obzira što je dobro za nas ?

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Tocno tako.

Nakon milijun losih stvari u vezi ovog IPO, napokon nesto dobro.

To posejdon i ASD.
To i govorim, ovako fundovi mogu kucati vise cijene jer bi im prosjek od 380 takodjer bio nizi od FV.
E sada treba izracunati po koliko ce ulaziti na sekundarnome.
Sto vise dobiju na primarnome skuplje ce platiti na sekundarnome.

A cash mogu vrlo lagano stvoriti samo ce si promijeniti strukturu portfelja ap ako imaju neki risk management mozda nece sve proci.
(ne radim u fondovima, samo razmisljam).

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Sa 8. mjesecom fondovi u RH (mjesoviti + dionicki koji bi kucali u THT), imaju 1 milijardu caha i 4 milijarde depozita koje mogu razrociti tj okrenuti repo na njima za cash. Ima se casha, i mislim da nije tako crna vijest jer im se isplati skupo kupavati na burzi zbog prosjeka.

Da, naročito s obzirom na ovo što je istaknuo kolega ASD, a to je očekivana dividenda.
To je fondovima najinteresantnije.
Osobno mislim da HT više neća tako brzo isplaćivati dividendu kao što je bila ova zadnja od 29 kn (ili tako nekako). Po meni, dividenda će biti znatno manja.
Ovom izvanrednom dividendom je Vlada kupima mir sa DT-om. A i u proračun je kapnula lova!

La vita e bella!

Ma nije crna, ako znaš da će po dogovoru fondovi držati cijenu u plusu do izbora.
Ali da im nije učinio ovu uslugu kupovali bi po 500 kuna u milijardama, mjesecima.
Ovako zaboravi ovu razinu.


Ma nije crna, ako znaš da će po dogovoru fondovi držati cijenu u plusu do izbora. Ali da im nije učinio ovu uslugu kupovali bi po 500 kuna u milijardama, mjesecima. Ovako zaboravi ovu razinu.

Nisam siguran.
Nisu fondovi glupi, ovako im se vise isplati ici na 500, jer sam dokazao kako lagano mogu doci do casha.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


pitanje: ” Je li mi netko može odgovoriti; ako dam ponudu npr. 280 kn. koja recimo bude niža od vladine prodajne npr. 300 kn. Hoću li ipak dobiti paket po toj višoj cijeni, ili neću dobiti ništa? Hvala ” Ako izvršiš upis za IPO dobiti ćeš po cijeni koju je vlada usvojila……….. pozdrav[smiley2]

Hvala[smiley2]

Stock;
Ne bi fondovi nikada kupovali po 500.

Posejdone,
buduce dividende ce biti 50-100% neto dobiti; recimo 75%. To je oko milijardu i pol, odnosno 18KN po dionici, odnosno 5% dividend yield na 400KN.

I meni se čini da što više fondovi dobe u primarnoj ponudi, više će biti spremni platiti u sekundarnoj.
Upravo zbog nižeg prosjeka koji će imati, a i za fondove i za građane je dobro da ciejna bude recimo 500, a ne 400 na sekundarnom tržištu.
Nekak mi se čini da je SAnader sve već dogovorio, naravno ne konkretno, ali znaju se polazne pretpostavke , kada izađe na burzu. Više je bolje.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


I meni se čini da što više fondovi dobe u primarnoj ponudi, više će biti spremni platiti u sekundarnoj. Upravo zbog nižeg prosjeka koji će imati, a i za fondove i za građane je dobro da ciejna bude recimo 500, a ne 400 na sekundarnom tržištu. Nekak mi se čini da je SAnader sve već dogovorio, naravno ne konkretno, ali znaju se polazne pretpostavke , kada izađe na burzu. Više je bolje.

A jel???
[smiley2][smiley2][smiley2]

La vita e bella!

kakva nam je drzava sigurno ce biti usmeni dogovor s fondovima na kojim razinama se ocekuje da dokupljuju na burzi… koliko je to saznati cemo na listanju… mirovinci ce dokupljivat a otvoreni ce nastojati spustiti cijenu što je moguće niže da ne ulaze visoko…
neke spekulacije oko kretanja cijena su neutemeljene jer kad stampedo krene neće biti važni DTK, dividende i sl. već želja za brzom zaradom, pogledajte redove jel ti ljudi misle o fundamentalnoj analizi i uspoređivanju s telekomima u regiji, nebi rekel više da za 5599 kn mogu kupiti lepega televizora i još 1299 kucno kino ili prilicu suđa ženi…. super za malo čekanja u redu…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Ovim cinom drzava se potpuno rijesila vlasnistva nad t-ht….naime tih 2,5% ce podjeliti nakon godine dana i drzava sa vlasnistvom t-ht nema vise nista
Mozemo li ovo sada vec gledati i kao ‘malu skolu navlacenja’…..naime svi su pozitivno gledali i na neki nacin ipak ljude ohrabrili na kupovinu i sad pod krinkom ‘spasavanja’ odlucili sve prodati.
Tocno je da su na neki nacin mozda sprijecili velike pocetne dnevne oscilacije……utjecaj spekulanata……nahranjene fondove…..ali ….ali uvijek ostaje

svi smo mi Crobex

New Report

Close