HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 02:48
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

2 milijarde kuna je više od polovice love koju mogu staviti u jednu dionicu s obzirom s koliko love barataju

Meni je već s njegovom najavom povećanja IPO-a bilo jasno da on ne brine za građane, već da su ga fondovi stisli upozorenjem da nisu zadovoljni i rušenjem cijena na tržištu kapitala. Ovakvom današnjom odlukom vidim da sam bio u pravu.

Za građane je povečano samo za 2 %, a ostatak za fondove?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Za građane je povečano samo za 2 %, a ostatak za fondove?

To je da ne bi mogla cijena pasti…………[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Jao, što se svi prave pametni, pa da ne ispadnu glupi kod sudjelovanja u IPO-u, ako cijena padne, oni će nadokupiti. Nadokupiti ćete vi da nekažem šta, kad ste svu lovu ulupali u HT (čast izuzecima).

Svaka cast stari kad ti znas s koliko love ko raspolaze.Samo me zanima jel imas staklenu kuglu ili to gledas preko satelita!
Kad vec sve znas pa cak i koliko mi je financiski budžet onda mi reci po koliko ce vlada dat dionicu grašanima tak da nemoram vise cekati!
Hvala unaprijed![smiley2]

ko te ima taj te nema

šta sam rekao prije par dana, doktor bez doktorata će se sto puta promjeniti do izbora a posloije izbora tisuću puta, živi bili pa vidjeli.[smiley1]

dan je pametniji od noći

Lopina teška. Ovo nije tržište. U Kini je tržište transparentnije.
Da te sada vidimo SAMODOLE!!!


Lopina teška. Ovo nije tržište. U Kini je tržište transparentnije.
Da te sada vidimo SAMODOLE!!!

o čemu ti, sve oni skupa rade…..cilj je pobjedit na izborima[smiley1]

dan je pametniji od noći

To Blueman:

Vlada povecava za 2 milijarde. Imovina MIF-ova oko 17 milijardi. 10% moze ici u blue-chip. Oni imaju milijardu i 600 milijuna u fotovini. He, he, zgodna slucajnost.

Fair vrijednost cca 400KN. Mirovinci (i djelomicno OIF) kupuju dio po 300 na IPO, zauzvrat dizu dionicu preko 400 nakon IPO do izbora. Ruka ruku mije. MIrovinci ionako investiraju radi buduce dividende; njima je i 8% godisnje dobar prinos.

U svakom slucaju, mislim da je Vlada spasila ovaj IPO od propasti.


Za građane je povečano samo za 2 %, a ostatak za fondove?

OK!
Nisam gledao TV pa nisam znao za tu raspodjelu.
Onda ostaju brojevi paketa iz moje prethodne tablice.

To: blueman

Da, čini mi se razložna logika.
Sada treba vidjeti koliko su fondovi (svaki u odnosu na vlastiti udio koji će HT imati u njihovom portfelju) spremni kupovati na sekundarnom tržištu jer im svaka takva kupnja povećava ulaznu cijenu.

La vita e bella!

Sa 8. mjesecom fondovi u RH (mjesoviti + dionicki koji bi kucali u THT), imaju 1 milijardu caha i 4 milijarde depozita koje mogu razrociti tj okrenuti repo na njima za cash.

Ima se casha, i mislim da nije tako crna vijest jer im se isplati skupo kupavati na burzi zbog prosjeka.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Sa 8. mjesecom fondovi u RH (mjesoviti + dionicki koji bi kucali u THT), imaju 1 milijardu caha i 4 milijarde depozita koje mogu razrociti tj okrenuti repo na njima za cash. Ima se casha, i mislim da nije tako crna vijest jer im se isplati skupo kupavati na burzi zbog prosjeka.

Pa zato je i vlada dala fondovima da mogu dizati cijenu[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close