HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.10.2024. u 16:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,24
111.817
3,364
33,20
33,30
0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Često se postavlja pitanje tko če kupiti dionice HT_a po 400 i više kuna , pa naravno da će kupiti fondovi, neče plačati sa svojim parama, nego opet sa našim tj. sa parama ulagača, a ako i preplate nikom ništa, ulagači će imati manju zaradu ili je neće imati, pa eto kupite dionice dok je još vrijeme .



– ne znam samo što se čeka s prodajom željeznice i brodogradnje, pa dokle će te gubitke financirati porezni obveznici.

-kolegice ivana
-ceka se kupac
-po domace: veca budala

Pozdrav!

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


edo: ” veki_ds: ” a odakle ti to edo? ” Pa stavi na papir sve dosadašnje računice uporedi to sa svim telekomunikacijskim tvrtkama u okruženju i na to dodaj psajko-faktor-HR-euforije(10-20%) i znaćeš otkud mi to!!! ” par excelance SLO telecom [smiley1]

SLO telecom nema 51 % vlasništva kao kod nas DT, pa je u cijenu več uračunat moguče preuzimanje.!

Gospodo, Pliva upropaštena i onda ( kao ) prodata!?
Pogledajte koliko vrijede Slovenske farmaceutske firme koje nisu bile do koljena Plivi!
Budimo croaktivni, izvorno hrvatsko![smiley13]


quote=Valter] edo: ” NE PRODAVAJTE HT ISPOD 500 KN, NEMOJTE SE ZADOVOLJIT SA MANJOM CIJENOM , KAJAT ĆE TE SE!!!! ” Hi, hi, 500, da je Hackela tu sa nama on bi sigurno rekao 600-700 ovako samo 500. Šteta da ga nema više pa da podijeli ovu euforiju sa svekolikim pučanstvom, penzićima, studentima, kumicama s placa, kladioničarima iz birca i ostalim likovima iz bajke koji su namirisali brzu i laku zaradu. Nitko od njih ne razmišlja o gubitku. Svi se vide kao potencijalni pobjednici, bogati građani. Uopće se ne pitaju a tko će kupiti moju dionicu po 500 ili 600 kn. Da li to vrijedi zaista toliko. Da li fundamenti, poslovanje i budući razvoj ogvovaraju toj cijeni ili… Opet hi, hi…koga je to briga, važno je da mi zaradimo a za ostalo nas zaboli ona stvar, jel da. Ma sve to treba rasprodati Švabama, Amerima, Englezima, neka nas muzu lagano kroz godine koje dolaze. Vi i ja možda to nećemo osjetiti ali naša djeca sigurno hoće. Svi ćemo nešto zaraditi i kao fol biti sretni i zadovolji ali na duge staze gubimo. Raja to ne kuži. Hebi ga, Štef hoće novu Hondu, pa mora prodati svoje dijonice, zaboli ga patka tko je vlasnik Ht i kolika će dobit ostati u Našoj Lipoj za 5 – 10 godina. Kroz sve ove godine od Tesle i Šveda, sada Ericssona, preko ostalih privatizacija, Plive i Amera, izmuzli su ovu državu maksimalno. To će se desiti i sa HT-om. Vi kolegice / kolega možete polako zaboravljati na tu dividendu. Dat će vama Švabo dividendu u obliku računa za plaćanje Ht usluga pa se možete lipo slikat sa njom. Prodajte vi samo prodajte.
sta ti sugeriras da ostavimo u nasljedstvo djeci dionice ht-a? sto se tice raje,raje ima sve vise ali varas ako mislis da kumice studenti i birtijasi ne znaju tehnicku i fundamentalnu analizu,imaju viska vremena citaju knjige…. nisu findamenti visa matematika. Kupovat ce fondovi i po 500 jer gledaju dugorocnu isplativost.
[/quote]
Ova zadnja rečenica kolega Petar D je više nego dobra![smiley2]

tenkista:

Jer se trebaju opunomoćitelji bojati kakvog poreza na dionice ili dividendu ili kakve “štete” na plaći, dječji dodatak i slično? Moj se jedan boji a ja mu kažem da nema zašto. potvrdite mi to. Hvala!

Ma kakve su ovo gluposti? (bez uvrede). Pa punomoć se daje isključivo na upis i uplatu sredstava za račun i korist onog koji punomoć daje. Ta sredstva nemaju nikakve veza sa opunomoćenikom i dionice su jedino i isključivo vlasništvo onoga koji punomoć daje. Prema tome, kakve to veze imna sa primanjima opunomoćenika.

U pitanju su primanja opunomoćitelja prijatelju!


*bingo*: ” syeku1: ” Da li je dozvoljeno vršiti uplate paketa za više raznh osoba putem svog on.line bankarstva budući se tada moje ime pojavljuje kao ime uplatitelja ili ne. Znam da je bila neka debata oko toga ali ne znam da li se došlo do nekog usuglašavanja mišljenja. Hvala unaprijed na odgovoru. Kratko i jasno “možeš” , tvoje ime se pojavljuje kao nalogodavac, što nije bitno, a bitno je ime na koga uplaćuješ tj. “platitelj”, te ostale stvari poziv na broj itd…. ” Niste mu osnovno npomenuli: ako uplati ponudu koja glasi na ime “prijatelja”svojim novcima, piše se samo kao nalogodavac ali nisu dionice njegove već onoga na čije ime glasi ponuda koju je uplatio! [smiley8]

Naravno, to se podrazumjeva, da dionice glase na ime onoga koji je radio ponudu. Ti si u ovom slučaju samo “npr. pošta” koja radi transakciju!

14.04.2008.


A jel ti znaš curo kako smo mi to sve jeftino prodali. ne mislim na Plivu nju smo dobro utopili, ali recimo pbz je prodan za kikiriki 90 milja evra, ao eriksonu da i ne govorim najbolje bi bilo da prodamo naše političare za kikiriki tad bi nas možda krenulo[smiley6]

– previše se je skrenulo s teme HT.
– još nisam dobila pravi odgovor s st. 361 ovoe teme, ili se i svi Vi slažete s mojom procijenom 12kn.

– ja ništa nisam jeftino prodala, a dosta toga sam jeftino kupila.
– pbz za 90 miliona eura, pa to je odlična prodaja jer vjerojatno “naše ” banke tada nisu puno vrijedile, netko ih je ipak svojom nesposobnošću uništio.
– sada je tu drugi vlasnik koji zna raditi i zato to vrijedi, isto važi i za Erikson.
– a tko brani ovoj državi otvoriti novu banku preko koje će ići sva državna sretstva, porezi, plaće, mirovine, pa i ove privatizacije.
– naši političari su jako dobri, nemojte zaboraviti kako ste ih uvijek Vi birali.
Pozdrav !

Ivana7,zar mi nemamo nasu banku tj.HPB zar preko nje ne mogu ici sve transakcije ili je nesto drugo u pitanju???[smiley1]

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA


Ivana7,zar mi nemamo nasu banku tj.HPB zar preko nje ne mogu ici sve transakcije ili je nesto drugo u pitanju???[smiley1]

– da tu je svakako nešto drugo u pitanju, mislim kako joj je ime provizija.
– ne postoje tu Vaše ili naše banke ili firme.
– sve te banke, pa i Erikson i Pliva su “naše” , plaćaju poreze u hrvatskoj i pretežno zapošljavaju našu radnu snagu.
– je li stvarno misliš kako su sve Todorićeve firme naše ili njegove ?
– po meni su njegove, ali to je stvarno relativan pojam.
– a i “naša” HPB će morati biti prodana, pa kako ti misliš penzićima dijeliti mirovine.
– možemo ovako do sutra, ali debelo smo skrenuli s teme.

– moje pitanje je i dalje isto, još nemam odgovora.
– HT će biti dividendna dionica.
– kolika će biti ta dividenda po Vašim izračunima.
Pozdrav !

a tko brani ovoj državi otvoriti novu banku preko koje će ići sva državna sretstva, porezi, plaće, mirovine, pa i ove privatizacije
-Ivana7,na ovaj se dio odnosi moje pitanje,iako na isto mislimo ali kakva je razlika otvoriti novu banku kad imamo postojecu banku koja moze to sve odraditi kao i (Nova) banka
– i da otvorimo novu banku po vasemu i ona ce biti prodana,pa Vas molim da pojasnite sta ste htjeli reci sa gore navedenim.

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA


i da otvorimo novu banku po vasemu i ona ce biti prodana,pa Vas molim da pojasnite sta ste htjeli reci sa gore navedenim.

– s ovakvim tipom diskusije samo zatrpavamo ovu temu.
– to što vi pitate to je već politika, a moj odgovor je u cijelom prethodnom postu.
– nama je tu ipak najbitnija zarada od dobrog ulaganja.
– a za dobru zaradu trebamo malo tu i popričati i izmjeniti informacije.

– moje pitanje i dalje, buduća dividenda HT ?
Pozdrav !

New Report

Close