HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 19:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


stock: ” Ima li itko na ovom forumu tko je po polugodišnjim rezultatima za 2007. godinu izvukao koliki su na cijeni od 320 kuna P/E; P/S; P/BV (ttm). Volio bih da se takvi jave pa da malo prodiskutiramo o tim podacima i pokušamo dokučiti podržavaju li takvi izračuni s uračunatom premijom zbog psiholoških efekata tržišnu cijenu od 550 ili 650 kuna?! ” Evo , uz cijenu od 320 kn..,ttm P/E=10,69 P/S=2,84 P/BV=1,89 Nema osnove da se trži na cijenama> 500 kn, ali kod nas se ništa ne zna…

Kolege, ja bih ovu diskusiju ostavio za poslije 01.10. Bit ćelakše neke stvari kalkulirati (odaziv + dodatne dionice – ako ih bude). Imat ćemo 3 dana od 02. do 05.10. za procjene. A i bit će bolji efekt. [smiley2]

Imao sam, imam, ili ću imati dionice o kojima pišem.

stock:

Ima li itko na ovom forumu tko je po polugodišnjim rezultatima za 2007. godinu izvukao koliki su na cijeni od 320 kuna P/E; P/S; P/BV (ttm).

Volio bih da se takvi jave pa da malo prodiskutiramo o tim podacima i pokušamo dokučiti podržavaju li takvi izračuni s uračunatom premijom zbog psiholoških efekata tržišnu cijenu od 550 ili 650 kuna?!

Evo , uz cijenu od 320 kn..,ttm

P/E=10,69
P/S=2,84
P/BV=1,89

Nema osnove da se trži na cijenama> 500 kn, ali kod nas se ništa ne zna…

Pa dobro onda koliko je moguća vrijednost dionice za cca. mjesec dana kad se cijena iste bude stabilizirala?

na 4300 sve prodajem...

Evo za 500

EV/EBITDA P/E BVPS P/B
8.7 19.9 170.0 2.9 .

Nije puno (kao MGMA) ali ipak nesto vise od regiona.
PO meni moze ici po 450.

Ako bi fondovi dobili po povlastenoj 3-5% moglo bi biti jedan dan i po 500 ali toliko ne vrijedi.
Nema smisla imati najskuplji telekom u regiji.
A opet, netko mora imati najskuplje pokazatelje.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

S tim da je P/E od 10,69 ispod visegodisnjeg prosjeka zbog one-off ukljucenja HT Mostar.
Vidi prilog.

Moze li se doci na salter SDA sa vec potpisanim ugovorima i osobnim iskaznicama ali bez osoba (roditelja) i ugovorit E-TRADE umjesto njih???
Hvala

Možeš, ako su ugovore potpisali kod javnog bilježnika, koji je to i ovjerio svojim potpisom.
Onda ti više i ne trebaju ni dotične osobe, niti njihove osobne.
A onda više i ne moraš osobno ići u SDA, možeš poslati i poštom.
Biraj.

Bolje biti dobro obješen, nego loše oženjen...[color=black][/color][color=black][/color]


Evo za 500

EV/EBITDA P/E BVPS P/B
8.7 19.9 170.0 2.9 .

Nije puno (kao MGMA) ali ipak nesto vise od regiona.
PO meni moze ici po 450.

Ako bi fondovi dobili po povlastenoj 3-5% moglo bi biti jedan dan i po 500 ali toliko ne vrijedi.
Nema smisla imati najskuplji telekom u regiji.
A opet, netko mora imati najskuplje pokazatelje.


ž

Ja bi bio zadovoljan i sa 450 kn …..

na 4300 sve prodajem...

Eto dobo kaže jedan kolega sa susjenog foruma, a ja se slažem:

Ako HT bude max. 250 kuna, glasam za njih.
Inače, no soup for you.


Evo za 500 EV/EBITDA P/E BVPS P/B 8.7 19.9 170.0 2.9 . Nije puno (kao MGMA) ali ipak nesto vise od regiona. PO meni moze ici po 450. Ako bi fondovi dobili po povlastenoj 3-5% moglo bi biti jedan dan i po 500 ali toliko ne vrijedi. Nema smisla imati najskuplji telekom u regiji. A opet, netko mora imati najskuplje pokazatelje.

Blueman,

kako si računao EV/EBITDA i P/E.

Po meni npr. EV/EBITDA :

EV = MCAP + DUG – CASH
MCAP = 81,89 mil. dionica x 500 Kn = 40.945 Mil Kn
DUG = 0
CASH = 2.741 Mil Kn
EBITDA = 1.974 + 3.577 Mil Kn
Ispada:
EV = 38.204 Mil Kn
tj.

EV/EBITDA = 6.9
[smiley8]

Dexter


guster: ” upravo sam primio obvjest sda o o općim podacima investitora i pinu. dionice sam kupio u ponedjeljak ” dal’ si se zapisao za dionice u pon. ili si ih tada i platio…?

u ponedjeljak sam se zapisao, a tek juče sam izvršio uplatu i to preko e bankarstva, tako da je očito da nema veze da li jesi ili nisi platio svejedno ti je otvoren račun vrijednosnica pri sda


Evo za 500 EV/EBITDA P/E BVPS P/B 8.7 19.9 170.0 2.9 . Nije puno (kao MGMA) ali ipak nesto vise od regiona. PO meni moze ici po 450. Ako bi fondovi dobili po povlastenoj 3-5% moglo bi biti jedan dan i po 500 ali toliko ne vrijedi. Nema smisla imati najskuplji telekom u regiji. A opet, netko mora imati najskuplje pokazatelje.

Blueman,

kako si računao EV/EBITDA i P/E.

Po meni npr. EV/EBITDA :

EV = MCAP + DUG – CASH
MCAP = 81,89 mil. dionica x 500 Kn = 40.945 Mil Kn
DUG = 0
CASH = 2.741 Mil Kn
EBITDA = 1.974
Ispada:
EV = 38.204 Mil Kn
tj.

EV/EBITDA = 19.35
[smiley8]

Nešto sam zabrljao? [smiley6]

Dexter


blueman: ” Evo za 500 EV/EBITDA P/E BVPS P/B 8.7 19.9 170.0 2.9 . Nije puno (kao MGMA) ali ipak nesto vise od regiona. PO meni moze ici po 450. Ako bi fondovi dobili po povlastenoj 3-5% moglo bi biti jedan dan i po 500 ali toliko ne vrijedi. Nema smisla imati najskuplji telekom u regiji. A opet, netko mora imati najskuplje pokazatelje. ” Blueman, kako si računao EV/EBITDA i P/E. Po meni npr. EV/EBITDA : EV = MCAP + DUG – CASH MCAP = 81,89 mil. dionica x 500 Kn = 40.945 Mil Kn DUG = 0 CASH = 2.741 Mil Kn EBITDA = 1.974 Ispada: EV = 38.204 Mil Kn tj. EV/EBITDA = 19.35 [smiley8] Nešto sam zabrljao? [smiley6]

na dobit moraš dodati amortizaciju…

New Report

Close