HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 01:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
54.872
1,701
32,20
32,30
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Evo jedno pitanje na koje sam pokušao dobiti odgovor na besplatnom broju za informacije 0800 5155 ,ali su rekli da “još nemaju spoznaje o tome”… Osoba kupi paket u max iznosu (38.000,00 kn) po povlaštenim uvjetima i nakon par dana odluči dati 2. ponudu na xx kn na svoje ime i na tu drugu ponudu osoba nebi ostvarivala nikakve pogodnosti. Mene zanima što bi se događalo u slučaju da se dogodi scenarij u kojem bi se paketi proporcionalno rezali tj. prvi paket po povlaštenim uvjetima bi se proporcionalno smanjio. Što bi se dogodilo sa drugim paketom na koji nebi osoba ostvarivala nikakve pogodnosti? Dali bi se i taj paket proporcionalno smanjivao ili bi puni iznos bio vraćen na tekući račun??? Molio bi odgovor jer mi je ovo vrlo bitno…

Pa pretpostavljam da bi se nepovlaštena ponuda u cijelosti vratila. Naime, čim počme rezanje povlaštenih ponuda to znači da je prodana komplatena ponuđena masa dionica i IPO je završen. Ne znam jedino što je sa institucionalnim investitorima i je li Vlada ipak predvidjela neki postotak samo za njih. Pošto toga nema u prospektu mislim da će im ostati što pritekne, to jest – ništa.

[i]"Čovjek - to je naše najveće blago"[/i] Ljudožder

Ajoj, iz vaših postova se može zaključiti da je u Fini i Erste premašena brojka od 30t, dakle ukupno preko 60t i još HPB u samo dva dana. Ako dobijemo pola paketa budemo sretni, a mslim da ćemo proći ko na IPO-u Magme 10t

Ovo je moj post od utorka navečer, bilo bi dobro da kolege koji danas uplate paket da nam postaju brojeve da možemo znati koliko je ljudi uplatilo, i dalje mislim da će nam rezati pakete iz razloga što sada uplačuju oni koji se boje da će ostat bez dionica ko nekad bez kave, a idući tjedan će uplačivati oni koji znaju i kalkuliraju.


vedric: ” dal je ev/ebitda na ht uistinu 28 to mi zvuči dosta nerealno…ima tko kakve fundamente ” Nije, krivo sam postao, +/- sam zeznuo sa amortizacijom. Evo ide opet. Price EV/EBITDA P/E BVPS P/B THT 450 9.0 17.9 170.0 2.6 MAGYAR TELEKOM 978.0 4.8 13.5 505.7 1.9 TELEKOM SLOVENIJE 110,155.3 10.4 28.9 36,440.0 3.0 CESKY TELEKOM 556.5 6.6 22.2 266.8 2.1
beholder, 21.09.2007. u 10:50

drži vodu i čini mi se kao realna procjena…nego jesi li siguran da si dobro izračunao EV/EBITDA, čini mi se malo visok?


guster: ” ja i nisam vidio baš neke gužve a u mome okruženju i ne znam baš previše ljudi koji su kupili dionice. pouzdano znam da dobar dio kupaca ne kupuje pune iznose već u rasponu os 1000 do 10000 kn. doduše vidio sam poprilične gužve u bankama koje nude kredite za kupnju dionica. naravno ni tu se ne zna kolike su kredite ti ljudi uzimali ” puno pozdrava kolegi s Palagruže….. ili Golog otoka……

pa nisam baš s navedenih otoka samo mi se čini da se previše špekulira o broju ponuda a posebno zato jer su prije ponude govorili da s takvim podacima neće izlazit u javnost

EBITDA oko 4 milijarde KN
EV=MCAP+DUG-CASH.
Duga nema.

Za cash sam uzeo samo cash+depozite do 3 mjeseca. koji su 1.25 milijardi.
Mogli bi uzeti i orocene depozite i udjele u fondovima (isto je cash) koji su veliki; oko 4.28 milijardi.

Ako tako stavim onda je EV/EBITDA 7.7.
Sasvim OK

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

upravo sam primio obvjest sda o o općim podacima investitora i pinu. dionice sam kupio u ponedjeljak

Kod HT-a je EV jako nezgodna stavka.

Nema duga, a ima hrpetinu kesa. Nisam siguran da je to bas najbolji pokazatelj.

Ono sto fondovi racunaku (inv i mirovinski) je dividend yield i na osnovi toga procjenjuju koliko ce platiti.

Dakle, oko 75% dobiti ide u buduce dividende, plus dio ogromne kolicine kesa koji im je na raspolaganju, a nije potreban za CAPEX i M&A (jer to ide preko Madzara).

Sve u svemu, preko 400 tesko da ce veliki fondovi placati.


Kod HT-a je EV jako nezgodna stavka. Nema duga, a ima hrpetinu kesa. Nisam siguran da je to bas najbolji pokazatelj. Ono sto fondovi racunaku (inv i mirovinski) je dividend yield i na osnovi toga procjenjuju koliko ce platiti. Dakle, oko 75% dobiti ide u buduce dividende, plus dio ogromne kolicine kesa koji im je na raspolaganju, a nije potreban za CAPEX i M&A (jer to ide preko Madzara). Sve u svemu, preko 400 tesko da ce veliki fondovi placati.
beholder, 21.09.2007. u 11:11

kod čeha je maksimalni godišnji yield po ovim pokazateljima manji od 5%, za slovenski se ne isplati ni računati…samo bi mađari mogli imati veći dividenda prinos…ovako procjena statička po gore navedenim brojkicama…po mojoj računici, investitori bi ga mogli dovesti do nekih 430, a onda će tržište još jedno +10% dići cijenu na temelju investitorske groznice…psihologija je čudna stvar, radili su puno istraživanja s time i uvijek su naučnici bili u čudu s dobivenim rezultatima…izgleda da nismo tak racionalni koliko si to utvaramo…


Moze jedno glupo pitanje.
Preko e-zabe nema veze ako ja placam za vise osoba jer se ne matchira racun platitelja sa ponude i moj koji uplacujem.
Mislim, znam da je broj tekuceg na ponudi samo ako se vracaju sredstva;

dakle mogu preko e-bankinga platiti za punicu i punca.
Da mi Sam O’ Dole neku glupost ne napravi…

Provjerio sam telefonski i na salteru prilikom podnosenja ponude. Sa jednog tekuceg racuna moguce je uplatit vise ponuda, vazno je da se upisu ispravni podaci (poziv na broj itd..) koje dobijes kao primjer uplatnice kad podneses ponudu.
Takodjer za povrat sredstva u ponudi moze se stavit bilo koji racun, nije potrebno da racun glasi na osobu koja podnosi ponudu.
Tako sam ja ispunio i uplatio 3 ponude.
Btw kod e-zaba it automatski prilikom ispunjavanja uplatnice ispise ime,prezime, adresu vlasnika tekuceg racuna, tako da to ne zaboravis promjenit kad budes ispunjavao za punca:) iako mozda nije ni vazno jer se ponude i uplate povezuju preko poziva na broj gdje pises jmbg+par brojeva.

Pozdrav, nadam se da sam pomogao [smiley2]

Da, naravno da je moguce da ce dionica na racun psihologije rasti na 450 ili vise, ali je isto tako moguce da i rast bude puno manji, ukoliko dode do prevelikog pritiska na prodaji u prvim danima/tjednima. Mislim da 450 nije dugorocno odrziva cijena.

Fondovi nemaju previse interesa preplacivati jer ne mogu uprosjecivati cijenu obzirom da ne mogu dobiti nista po povlastenoj cijeni. Dugorocna perspektiva HT-a je stagnacija ili rast od 3-4%.

Svi misle da ce puno i lagano zaraditi… a to cesto ne zavrsi dobro.

U svakom slucaju, biti ce zanimljivo.


upravo sam primio obvjest sda o o općim podacima investitora i pinu. dionice sam kupio u ponedjeljak

dal’ si se zapisao za dionice u pon. ili si ih tada i platio…?

Ja sam ponudu predala u ponedjeljak, platila u srijedu navačer, još ništa od SDA: Jel netko zna kakvo je stanje u SDA što se tiče e- registracije pošto se treba doći osobno? Možda i tu proguram trudnički trbuh 🙂

New Report

Close