HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 00:59
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
54.872
1,701
32,20
32,30
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ako je bude, radi se o datumu 12.05.2020.

A zašto ne bi bilo dividende?

Kompaniji dospjeva cca 140 milijuna eura za manje od mjesec dana, pa će nakon toga imati oko 500 milijuna eura gotovine.

Gdje je problem da se isplati cca 80-85 milijuna eura dividende?

one: jos kad proda Optimu…12 mil.dion  i tu je barem 1.4 do 1.5 eura po dionici ispada   15 mil,eura…

AKO i KADA proda optimu jer

-ako sutra i dođu ponude, to je tek prvi krug i onda koga prihvate u prvom krugu zovu ga u drugi da dade konačnu ponudu koja međutim može i ne mora biti prihvaćena

-ako ponuda u drugom krugu bude prihvaćena, do tada i spalte proći će  mjeseci

na dugom je to štapu još uvijek

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/telekomi-biljeze-snazan-rast-prometa-kapacitet-su-im-dovoljni-iz-ht-a-porucuju-vise-koristite-fiksni-telefon-i-fiksni-pristup-internetu-20200319

ljudi su u karanteni i normalno je da više telefoniraju.kafići su zatvoreni i uobičajena mjesta/špice su prazne a agencije/turizam će kada prestane karantena doživjeti boom jer ljudi će biti željni života i zavladat će oslobađajuća euforija i navala na kafiće/agencije za put prema moru

prijatelju plavi01

svaka čast na optimizmu, uvijek si optimist..tako i treba..

 

ali realno, čak i HT će imati ogromnih problema, jako puno malih gospodarstvenika će propasti te samim time će HT ostati bez dobrog dijela prihoda.

svi živimo od zajedničkog gospodarstva, svi smo ovisni koliko god mislili da nismo.

za sada se HT dobro držao ali kako se reperkusije nove krize tek budu otkrivale cijena dionice će padati.

Očekujem je čak do 120 kn.

 

poštovani

sve što ste napisali stoji,kina je riješila problem,problem će riješiti i ostatak svijeta

dignut ću beskamatni kredit za kupnju ht po 120 kn i valamara po 10 kn ili koliko već bude

vjerujem da AZ/banke ne će dozvoliti da valamar ode u stečaj.

hrvati se nisu dali ni 90-tih a turizam je zbrinuo sve izbjeglice.Vrijeme je da mu država to vrati.

bilo bi dobro kad bi se znalo zašto je plinio prodao 800 000 komada

 

Program otkupa dionica i poništenje istih bez mijenjanja temeljnog kapitala je skroz u redu za dioničare.

Uklonjeno ograničenje kupovine za marketmakera je rezultat brzog povratka gubitka zbog svega.

Divka oko 5% za 6 tjedana.

Novca im ne fali, meni je to dovoljno i zauzeo sam poziciju.

https://www.t.ht.hr/odnosi-s-investitorima/vijesti-za-investitore/5040/HT-mijenja-odredbe-Programa-kupnje-vlastitih-dionica.html

pišem samo na dionicama koje držim..

Tomcat, 18.03.2020. u 07:42

Ako je bude, radi se o datumu 12.05.2020.

Kolega Tomcat, gdje ste našli taj datum, jer gledam na kalendaru dividendi, zadnji termin za  kupnju HT-ovih dionica, a da ima pravo na dividendu je 5.5.2020, pa da budemo precizni..

https://www.mojedionice.com/fund/KalendarDividendi.aspx

pišem samo na dionicama koje držim..

ivan0003, 20.03.2020. u 13:45





Tomcat, 18.03.2020. u 07:42



 

Ako je bude, radi se o datumu 12.05.2020.

 



 

Kolega Tomcat, gdje ste našli taj datum, jer gledam na kalendaru dividendi, zadnji termin za  kupnju HT-ovih dionica, a da ima pravo na dividendu je 5.5.2020, pa da budemo precizni..

https://www.mojedionice.com/fund/KalendarDividendi.aspx

Ma da, moja greška. Pomiješao sam dan isplate 18.05.2020. sa zadnjim danom za stjecanje dividente. Točno, 05.05. je zadnji dan.

Invest, 19.03.2020. u 10:16

prijatelju plavi01

svaka čast na optimizmu, uvijek si optimist..tako i treba..

 

ali realno, čak i HT će imati ogromnih problema, jako puno malih gospodarstvenika će propasti te samim time će HT ostati bez dobrog dijela prihoda.

svi živimo od zajedničkog gospodarstva, svi smo ovisni koliko god mislili da nismo.

za sada se HT dobro držao ali kako se reperkusije nove krize tek budu otkrivale cijena dionice će padati.

Očekujem je čak do 120 kn.

i ja sam realist i uvijek optimist ali pobijedit će pragmatizam a na burzi samo malo njih 2% zarađuje.ciklusi se mjenjaju a sva jaja nisu u jednoj košari.

portfelj kune/devize/nekretnine/dionice/gemišt jer za život mora uvijek biti.

želim svima da pobjede koronu i da naša djeca imaju za dobar život.

 

Navodno i HT odustaje od isplate dividende? Zna netko nešto više?

New Report

Close