HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 04:06
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,36
124.716
3,527
35,20
35,40
0,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ovo lijepo vuce zadnjih par dana.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Pa i vrijeme mu je nakon divke.

Opa 160..

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!




Sto mislite kako ce se HT snaci s novom konkurencijom?

Odlicno. Kao i do sada. HT je odgovorio svim izazovima konkurencije i liberalizacije trzista na efikasan nacin
[/quote]

jer je startao s monopolističke pozicije….vidjet ćemo što će biti u budućnosti?
[/quote]

Pa nitko nije smetao konkurenciji da npr. uloži 850 000 000,00 dolara koliko je sadašnji vlasnik platio 35% HT-a 1999… Svi bi rušili monopolistu samo nitko ne bi uložio novce …





Sto mislite kako ce se HT snaci s novom konkurencijom?

Odlicno. Kao i do sada. HT je odgovorio svim izazovima konkurencije i liberalizacije trzista na efikasan nacin
[/quote]

jer je startao s monopolističke pozicije….vidjet ćemo što će biti u budućnosti?
[/quote]

Pa nitko nije smetao konkurenciji da npr. uloži 850 000 000,00 dolara koliko je sadašnji vlasnik platio 35% HT-a 1999… Svi bi rušili monopolistu samo nitko ne bi uložio novce …

[/quote]

za 51% iskesirali su preko 190 kn/dionica

https://m.vecernji.hr/techsci/evo-do-kad-ce-najkasnije-gra-ani-trebati-nabaviti-dvb-t2-hevc-prijamnik-1328314

Posto se radi o internetu, koliki dio kolača ovdje može biti HT ov ??

E sada, zanima me gdje je nestalo tih 850 milijuna dolara ?
Infrastrukturu ht su grafile prijašnje generacije.
Moji roditelji.
Hoćeš telefon ?
Protuvrijednost cca tisuću maraka njemačkih je trebalo platiti za imati telefonsku liniju u kući. Doba crno bijele televizije.
Gdje su pare ?


E sada, zanima me gdje je nestalo tih 850 milijuna dolara ?
Infrastrukturu ht su grafile prijašnje generacije.
Moji roditelji.
Hoćeš telefon ?
Protuvrijednost cca tisuću maraka njemačkih je trebalo platiti za imati telefonsku liniju u kući. Doba crno bijele televizije.
Gdje su pare ?

Koliko ja shvacam DT je kupio vecinski paket od RH, tako da su te pare isle drzavi.
Pare su u povlastenim mirovinama, braniteljima, todoricima i ostalom sljamu…

Rastimo zajedno...

za info

DT je platio svojih 51%, sto u $, sto u eurima u 2 navrata, preračunato u kn cca 191 kn/dionica


za info

DT je platio svojih 51%, sto u $, sto u eurima u 2 navrata, preračunato u kn cca 191 kn/dionica

pa kad od toga odbiješ dividende, koliko je realno platio po dionici?



za info

DT je platio svojih 51%, sto u $, sto u eurima u 2 navrata, preračunato u kn cca 191 kn/dionica

pa kad od toga odbiješ dividende, koliko je realno platio po dionici?
[/quote]

Pa valjda je DT ulozio da nesto zaradi, ili misliš da su zamrznuli pare na 20 god beskamatno.
ili još bolje da su poklonili 1,25 miilijardi eur-a drzavi rvatskoj

Eto razmisli:
ulozis sada u HT i uz pretpostavku (160 kn) da ces 5-10 god izvlacit 10 kn (ili 8,5) po dionici racunaj jeli to racionalno. Koliko ce vrijediti HT za 10 god ?, koja je vjerojatnost stecaja ili preprodaje po nižoj cijeni? Ulog u HT treba nesto veci broj 0 na računu ili
u suprotnom imas OPTE, DLKV, INGR, PTKM, DDJH, ULJN i sl, pa razmišljaj hoce li to u 10 god u nista ili u nesto.

Ove dnevne trgovine hoce 50% gore ili dole je uglavnom zanemariva zarada s obzirom na promet i broj sudionika u tom prometu.

Naravno uvjek može bolje, ali generala poslje bitke uvijek na lopate

Dakle realno je DT platio HT 190 kn/dionici, i u ovih 20 godina je izvukao recimo 120 kn dividendi, gotovo kao i svaki mali dionicar.

New Report

Close