HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,36
124.716
3,527
35,20
35,40
0,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



OMF-ovi su zadnju kupnju imali polovinom 2. mjeseca. Zašto?

jer oni vole kupovati jeftino….tada je cijena bila 152-154 kn….nakon 15.02. cijena je otišla preko 160 kn


Ja upravo suprotno od tada kupujem.

tko je onda napravio pametnije?
[/quote]

Nije istina da vole kupovati jeftino, dokaz su dlkv, ptkm, lkpc itd. Najbolji dokaz da ne vole kupovati jeftino je taj što ne kupuju ht na 161-162kn uz dividendu od 10kn + blizu 1%vl dionica koje će se poništiti. To što su kupovali na nekoj nižoj vrijednosti ne znači ništa jer nama logike da ne kupuju svaki dan ovakav prinos. Pogotovo što je likvidnost zadovoljavajuća. Omf-ovi nisu trejderi i nebi trebali prodavati ht nego kupovati dok je potcijenjeno i ima kontinuirano dobar prinos.
Luku Ploče su nakupovali po 850kn ali na 350-400 nisu, dijelom zato jer je ppd zvrcnuo.

Omf-ovi ne podliježu nikakvoj odgovornosti što je u ovakvoj državi otvoreni poziv na k….nal.

Kupili su oni i Ledo i svašta još ali ti to naravno znaš. Ono što ne znaš je što sam ja kupio, a reći ću ti da dlkv, ptkm, nexe i takva smeća nisam.

Dakle jasno je tko je kupovao mudrije, jedino je razlika što sam ja kupovao vlastitim novcem.

Kad se pogleda koliko je budućih mirovina u ht-u shvatiš gdje živimo. I onda su nam stranci krivi što kupuju vrhnje po hr.

Možda da kupe još hr obveznica dok svijet ne skuži. Jadna nam majka.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


Hoce li cijena pasti za iznos dividende? Danas je zadnji dan trgovine s pravom na dividendu

i mene zanima hoće li danas na otvaranju najbrži prst, uz ostvareno pravo na dividendu, uspjeti i prodati dionice po 160 kn pa dobiti i jedno i drugo??…to bi bilo genijalno i za skinuti kapu 🙂

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Hoce li cijena pasti za iznos dividende? Danas je zadnji dan trgovine s pravom na dividendu

i mene zanima hoće li danas na otvaranju najbrži prst, uz ostvareno pravo na dividendu, uspjeti i prodati dionice po 160 kn pa dobiti i jedno i drugo??…to bi bilo genijalno i za skinuti kapu 🙂
[/quote]
Najbrži past nije uspio…Interesantno bi bilo saznati tko su prodavaci danas i po kojoj cijeni su su kupovali

Ne znam tko su prodavači, ali meni je danas ulaz bio u ovu dionicu prvi puta sve po 153.

Dividenda ce sljedece godine biti sigurno veca.Na trenutnu cijenu to bi bilo 10ak postotaka prinosa.



Dividenda ce sljedece godine biti sigurno veca.Na trenutnu cijenu to bi bilo 10ak postotaka prinosa.

Besramnog li drukanja, kako mozete ovako lagati i obmanjivati javnost? bit ce 10% kad cijena dode do 100kn ili niste valjda toliko naivni da mislite da ce dividenda biti 15kn? u svakom slucaju jadan pokusaj navlacenja
[/quote]
Toliko sam naivan da duboko vjerujem da bi dividenda mogla biti 15 kn


Toliko sam naivan da duboko vjerujem da bi dividenda mogla biti 15 kn

Kad već duboko vjeruješ, onda u tišini dokupljuj da ne povisuješ cijenu dionice. I iduće godine si bogat.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwji1q_iraziAhWFblAKHUGdB0IQFjAAegQIBRAB&url=https%3A%2F%2Fwww.tportal.hr%2Fbiznis%2Fclanak%2Fod-srijede-znatno-nize-cijene-medunarodnih-poziva-u-fiksnoj-i-mobilnoj-telefoniji-20190513&usg=AOvVaw2TUI3dyZ1ilDdMVj8OgM0b



Toliko sam naivan da duboko vjerujem da bi dividenda mogla biti 15 kn

Kad već duboko vjeruješ, onda u tišini dokupljuj da ne povisuješ cijenu dionice. I iduće godine si bogat.
[/quote]
Vec sam dokupio koliko sam planirao! Sad mi je u interesu da raste

Prvi dio recenice je u kontradikciji sa drugim …..




Toliko sam naivan da duboko vjerujem da bi dividenda mogla biti 15 kn

Kad već duboko vjeruješ, onda u tišini dokupljuj da ne povisuješ cijenu dionice. I iduće godine si bogat.
[/quote]
Vec sam dokupio koliko sam planirao! Sad mi je u interesu da raste
[/quote]

Ništa od toga. Postoji jaki prodavač, mirovinci apstiniraju i da nema trezora cijena bi bila i niža.
Zašto je tomu tako i ja sam se pitao, i tu na ovom topiku pa evo:
1. politika DT-a (ne dijele dobit u interesu dioničara – beskamatni kredit matici, pretvaranje dobiti u temeljni kapital…)
2. dobit koja izgleda fantastična nakon prvog kvartala možda i nije takva (uporaba MRI-16 standarda ako se ne varam)
3. pad cijena razgovora i sms -a prema inozemstvu
4. jačanje konkurencije u fiksnoj telefoniji (ako A1 kupi Optimu), što znači rat cijenama i pad dobiti.

Dakle, do najave iduće dividenda ništa spektakularno. A ja čak očekujem da se iduće godine ova “navlakačka” dividenda od 10 kuna vrati na standardnih 6.

Budući su financijski prihodi zanemarivi u ukupnoj dobiti, kako vrednuješ novac koji ht ima i koji čini četvrtinu tržišne kapitalizacije.
Ni amortizacija nije baš mala.

Ovo gore što si nabrojao su stare vijesti. Ljudi gledaju ht isključivo kroz dividendu, a ne fundamente.

Tako su neke firme kao super kupnja, npr sapn (ne kažem ništa), a ht bez dividende bi kao bio loša kupnja iako bi došao na ev/ebitda – 2,5.

Treba uzeti u obzir i dug pojedine firme. Što se tiče konkurencije sve ih firme imaju.

plankovic..

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

New Report

Close