HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:08
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
31,72
19.474
614
31,70
31,80
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


ljudi moji za sada je 400000 upisanih ponuda pa ko voli nek izvoli[smiley8]

napisao si četristotisuča. Možda si mislio jednu nulu manje?[smiley6]

S obzirom na profil ljudi u redovima za upis ja oblačim stari kožnjak, svileno donji dio trenerke i špic-papak cipele.
Da se uklopim.
Možda jedino kombinacija sa svinjarama (gumene čizme za kolinje) i zenga prsluk.
Ne mogu ovo više gledat svako jutro.
Ne mogu.
Mislim da ću odustati, nije ovo vrijedno nikakvog novca.
Užas.

lanica:

ljudi moji za sada je 400000 upisanih ponuda pa ko voli nek izvoli[smiley8]

napisao si četristotisuča. Možda si mislio jednu nulu manje?[smiley6]


nisam

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Odustao od tri pakete i ostao na dva.
Biti će dovoljno.
I mene nerviraju ove gužve.[smiley5]


t_soprano: ” danas sam bio u fini u vukovarskoj 45 min cekao..a 7 šaltera otvoreno, katatrofa!!, frend danas u erste u ilici 2,5 h čekao…a mislio sam da je prvi dan najveća gužva..katastrofa biće 500.000 ljudi na ovom ipo-u!! ” misliš da ljudi imaju toliko novaca???

Ja vjerujem da ljudi ipak imaju novaca, bilo casha bilo preko kredita. Ne bih baš rekao 500 000, ali recimo 300 000 bez problema.
Sjećam se kako sam, prije nekih dva mjeseca, kad je išao IPO Magme, i kad je potražnja 5-6 puta nadmašila broj ponuđenih dionica, na ovom forumu izrazio očekivanje da će i kod T-HT-a biti slična situacija, odnosno da će biti više potražnje nego ponuđenih dionica. Nekoliko iskusnih forumaša mi se smijalo riječima: “Pa zar ti doista misliš da je moguće progutati 5 milijardi kuna?”
Danas se pokazuje da sam ipak bio u pravu. A znate li zašto? Zato što se ja, za razliku od velikog broja forumaša koji su godinama na burzi, krećem upravo među onim tzv. “smrtnicima”, tetama sa tržnice, šljakerima, nezainteresiranim službenicima i sl. Po njihovoj reakciji se dao naslutiti ogroman interes za T-HT. Nitko od njih nije ni na kraj pameti pomišljao na INU. Na T-HT idu svi.
Evo primjera: moja sestra se bavi veleprodajom povrća – uzela i ona i muž i kćer i razmišljaju o još jednom paketu; imam dvije svastike, jedna vojno lice, druga službenica – svaka uzela po paket na kredit; susjed policajac uzeo po paket za sebe, ženu, troje djece i punca; kolegica s posla (prodavačica u knjižari) uzela po paket za sebe, muža i svekrvu…
Mogu ovako do preksutra nabrajati. U tom “stvarnom svijetu”, svijetu domaćica, vozača, radnika i drugih porast interesa nije dvostruk, trostruk, nego desetorostuk ili tridesetorostruk. Nitko od gore navedenih nije kupovao dionice INE, a T-HT kupuju odreda.
Među ljudima koji su redovito na burzi, i ljudima oko njih, interes je možda dvostruk u odnosu na INU, ali se projekcije ne smiju praviti na temelju njihovog interesa, nego sveukupnog pučanstva, kako sam već opisao.
Stoga me ne bi čudilo da i pola milijuna ljudi upiše dionice. Odakle novac? Bog zna. Od čega mi živimo zadnjih 17 godina? I to samo Bog zna, pa ipak živimo. Čudna smo mi sorta.

[i]"Čovjek - to je naše najveće blago"[/i] Ljudožder

Da, ali žalostan je narod koji kupuje dijonice, samo zato što nisu kupili onu dijonicu prije, a čuli su da je narasla. Ali, takvi smo, o posljedicama ćemo razmišljati sutra. Ne kažem da će biti posljedica, ali tako se razmišlja.

Velika većina koja se sada uključuju u IPO, a nije realizirala ili podnijela zahtjev za kreditima te ako nemaju gotovinu neće moći uplatiti na vrijeme a samim tim i ponuda im nevrijedni.

Banke ne mogu odraditi sve zahtjeve i mislim da je danas zadnji dan za zaprimanje u PBZu. Ako je tako i u drugim bankama biti će puno nevažećih ponuda.

Ako će većina banaka tako postupiti, od sljedećeg tjedna samo oni s gotovino mogu pravovaljano upisati/uplatiti.

Ili neće uplatiti puni iznos ili će im zbog nerealiziranog kredita/zaduženja ponuda biti nevažeća(nije iznos kao na ponudi).

samim tim dovoljno:
20%dionica 275kn 118.523 punih paketa po 38000
25%dionica 260kn! 140.073 punih paketa po 38000

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

meni dr.ivo drag ali ova njegova najava da će pustiti još “par” posto HTa…nekako mi se čini da to nije za našu dobrobit nego za fondove….vidim da su fondovi ipak čudno mirni dok im izmiće hrpa dionica…

Evo jedno pitanje na koje sam pokušao dobiti odgovor na besplatnom broju za informacije 0800 5155 ,ali su rekli da “još nemaju spoznaje o tome”…

Osoba kupi paket u max iznosu (38.000,00 kn) po povlaštenim uvjetima i nakon par dana odluči dati 2. ponudu na xx kn na svoje ime i na tu drugu ponudu osoba nebi ostvarivala nikakve pogodnosti. Mene zanima što bi se događalo u slučaju da se dogodi scenarij u kojem bi se paketi proporcionalno rezali tj. prvi paket po povlaštenim uvjetima bi se proporcionalno smanjio. Što bi se dogodilo sa drugim paketom na koji nebi osoba ostvarivala nikakve pogodnosti? Dali bi se i taj paket proporcionalno smanjivao ili bi puni iznos bio vraćen na tekući račun???

Molio bi odgovor jer mi je ovo vrlo bitno…

ja i nisam vidio baš neke gužve a u mome okruženju i ne znam baš previše ljudi koji su kupili dionice. pouzdano znam da dobar dio kupaca ne kupuje pune iznose već u rasponu os 1000 do 10000 kn.
doduše vidio sam poprilične gužve u bankama koje nude kredite za kupnju dionica. naravno ni tu se ne zna kolike su kredite ti ljudi uzimali

“Evo novosti za one sa punomoćima za isplatu na drugi račun.
Dokumenti u privitku:
HTObavijest.jpg (283,28 KB, pregledano: 262x)”

Pa nalogodavac sam valjda ja (opunomoćenik), po tome bi lova od prodaje dionica trebala ići na moj račun.[smiley3]


meni dr.ivo drag ali ova njegova najava da će pustiti još “par” posto HTa…nekako mi se čini da to nije za našu dobrobit nego za fondove….vidim da su fondovi ipak čudno mirni dok im izmiće hrpa dionica…

ja čak sumnjm u to otpuštanje par postotaka dionica, i milim da odaziv i nije bog zna neki pa se ivek boji da će većina ipo-a završit u rukama raznoraznih institucija. te institucije dakle neće kupovati prilikom izlistavanja na burzi što bi značilo da ih nećemo imati kome prodati, bar ne u prvim danima ili prvim mjesecima trgovanja. zbog toga su počeli pričati o enormnoj navaliji na ovaj ipo nebi li građane potaknuli da kupuju.
ček su se juče. usput imam pitanje. koliko vlada uopće ima tih dionica? 49% ?

New Report

Close