HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



na moj ulaz dividenda 6.6%, kud ces bolje

A porez+prirez. Si to ukalkuliro?
[/quote]

6.6% bruto

axelrod@
Slow and steady wins the race +
Be patient the best things happen unexpectedly
nije li se potvrdilo i ovdje u petak?
nisam baš u četvrtak stekao dojam da se je očekivalo a opet kada se prespava pa i nije uopće bilo neko iznenađenje zar ne?ok neke je kopkalo ali mali volumen sve govori zar ne?
tako je to u životu ali i na marketu.
strpljivi često dočekaju ako si tako izaberu a rokove je uvijek nezahvalo prognozirati.
takav dan je izgledan u nekoj budućnosti a dalje od toga bi bilo…
ako bi već ulazili u takve stvari bilo bi realnije očekivati neko vrijeme pretovar na ovim razinama kako bi oni koji žele dobili što si žele.
nakon te faze + neko nova znač mat činjenica bi mogli….
nema na marketu po naruđbi već samo po strpljenju 🙂
p.s.
mene nebi iznenadio ni pokušaj spuštanja kako bi nižim razinama skupilo ono što se nije?možda vječiti spavači u fotoljicama?
i to bi mogla biti jedna potencijalno dobra prilika za možebitno razmotriti?
be prepared, son. That’s my motto. be prepared.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Evo nakon dugo godina od danas imam 150kom HT po cijeni 159kn. Osim dividende okidač mi je ev/ebitda. Dok fondovi ucjenjuju sa NO meni se ovo čini kao sasvm dobra prilika. Strašno je da buduće mirovine ovo ignoriraju kao i Adrs, a lupaju milijarde u gubitaše i obveznice, i još se hvale. Po toj logici najbolje je kupovati obveznice BRICS.
Ako ht padne kunu, dvi kupit ću još.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

ante909@
ima tu još nemalo bijelih miševa od kojih će se barem poneki realizirati + solidna divka,ne ako uspoređujemo sa pvcm ali za hr prilike…:)
nudilo se početkom godine i ispod 150 a nije ni ovo loše već danas imajući u vidu divku.
2,5 mlrd kn leži u zadržanoj dobiti a strpljivi često naplate…..
možda griješim,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

u petak nakon objave FI i divke od >6% na ht prošlo 19.376kom = 3,1 milkn
mirovinci su kupili 0(nula)
a zašto bi kada je očito njihov cilj da prinosu budu što manji zar ne?
možete li zamisliti ako imate prinos 1% koliko vam taj niski prinos prosjekom pokvari ovakva investicija gdje je samo divka >6% a o rastu cijene od 9% od početka godine da ne…
poslije treba puno muke,znoja i tuđih para da se taj prosjek sruši.
superhik investiranje na djelu.
da nisu neki novi ugovori o bonusima gdje je bonus veći što je prinos manji?
a kažu stari ljudi da nije zlato sve što sija?
:))
piratski pozdrav

p.s.
ako i bez njih ovako cijena ide gore pa di će nam biti kraj ako/kada evolucija stigne u ove brdovite krajeve?
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Možda su se privatni investitori malo i zaletili s dizanjem iznad 160. Budući da je bila na 153, to je rast cijene od preko 7 kn, a dividenda je veća tek 3 kn, jer se 7 kn očekivalo. Tako da tih 3 kn nije nešto preznačajno.

@ forumas

Mozda bolje da gledate dividend yield.
Jos uvijek je 6.25%

U.S. 2 Year Treasury 2.5%
U.S. 10 Year Treasury 2.65%

Dakle div. prinos ht-a je bomba!

zanimljivo da se uvijek nađe taj jedan mali, sićušni ulagač, koji desetljeće sakuplja dividendu i onda bubne baš danas svojih 69 komada po najnižoj cijeni 159 kn, iako je prije toga imao na 1000e na bidu do 160,50 , stvarno je taj mali ulagač pravi provokator, samo smeta velikima

Taj mali ulagač je došao u banku u kojoj ima tekući i rekao službenici da želi prodat svoje dionice. I ona mu je prodala po bidu onakvom kakvog je u tom trenutku zatekla. Dotični vjerojatno ni ne zna da postoji ask niti mu je ko išta pojasnio.

tih 10 kn je čisto, odnosno netto, tj. već je plaćen porez i prirez na to?

New Report

Close