HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
31,72
19.474
614
31,70
31,80
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


. dakle bit će još bar 2% više HTa, pa se veseli narode. [smiley1]

Bit će “vina za sve”, udri narode dr.Sanader i HADEZE časti!!!![smiley2][smiley2][smiley2]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

Šteta što izbori nisu svake godine! [smiley1]

La vita e bella!


rogi: ”
Zašto mislite mladi kolega da je isplativo prvog dana prodati dionicu
HT-a i da većina tako misli. Mislite da nema protora za dodatni rast,
misim da ste u krivu. Pogledajte malo ovo i proučite. ”
meni ovaj .pdf trokira,nikako da ga normalno pogledam. Isprintao sam 3
strane,ali izlaze prorjeđeni podaci. Možeš nabaciti nešto bolju verziju?

To je jedina koju imam, nažalost.

Evo novosti za one sa punomoćima za isplatu na drugi račun.

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.

Da, ali pokvaren smo mi narod. Uzmemo lovicu i opet, ko zna za koga ćemo glasat?[smiley2]

dal je ev/ebitda na ht uistinu 28 to mi zvuči dosta nerealno…ima tko kakve fundamente

Evo novosti za one sa punomoćima za isplatu na drugi račun.


ja jedino naslov vidim ovdje[smiley4]

Poruka brokerima, nećete dobiti moj HT nikada, možda od mojih unuka

Samo da pitam, ako na ponudi pod “Račun investitora u SDA” nista ne pise, a ja vec imam racun u SDA, hoce li biti problema sa time, da li je tu trebalo nesto pisati?

Hvala

Kreditiranje kupnje T-HT-ovih dionica
Odobrava se najmanje 30 tisuća kredita

Petnaestak hrvatskih banaka, odnosno gotovo svaka druga, trenutačno odobrava građanima posebne (ili neke druge nenamjenske) kredite za kupnju paketa T-HT-ovih dionica, i to do 38 tisuća kuna. Bankari očekuju da će do kraja upisa dionica, zaključno s 27. rujna u ponoć, građanima ukupno odobriti najmanje 30 tisuća kredita

Spomenuta se neslužbena procjena bankara temelji na barem dvije činjenice koje se u novije vrijeme često naglašavaju. Prva je da prema najnovijem iskazanom interesu treba očekivati da se u nastavak privatizacije Hrvatskog telekoma uključi 150-ak tisuća hrvatskih građana, dok će se prema drugoj procjeni najvjerojatnije svaki peti građanin, bude li želio postati vlasnikom paketa dionica po povlaštenim uvjetima, opredijeliti i za podizanje bankarskog kredita.

Podsjetimo da uz najveće banke, Zagrebačku i Privrednu, takav i sličan namjenski kredit ‘težak’ do 38.000 kuna nude i Raiffeisenbank, Hrvatska poštanska banka, SG Splitska, zatim Podravska, Slatinska, Partner, Imex, Centar, Vaba banka i dr. Iako su građani i u prva tri dana upisa dionica pokazali znatno zanimanje za kredite, stječe se dojam da se većina ipak opredijelila za kupnju dionica gotovinom. Zato je još nezahvalnije davati konačne procjene o tome koliko ih na kraju ući u kreditni aranžman.

Nešto više svjetla na mogući broj kredita koje bi naši građani mogli podići u bankama daju i procjene iz varaždinske Vabe. Naime, ta je mala banka, primjerice, za kupnju Ininih dionica odobrila 155 kreditnih paketa, a u slučaju T-HT-a očekuju, na osnovi i dosad pokazanog interesa, odobrenje najmanje tisuću kredita. Drugim riječima, procjenjuju da će odobriti bar šest puta više kredita nego što su građani od njih tražili za kupnju Ininih dionica. Ako, pak, tu Vabinu procjenu uzmemo kao mogući polazni ključ ukupnog rasta kreditiranja (podsjetimo i da je za kupnju Ininih dionica podignuto ukupno ne više od 5.000 kredita, ponovno dolazimo do podatka da bi naše banke mogle građanima za kupnju dionica T-HT-a odobriti ukupno gotovo 30 tisuća kredita.

Neki, pak, oprezniji analitičari ovih dana procjenjuju i da bi konačni broj kredita, odnosno građana koji će za njima posegnuti, mogao biti i mnogo manji nego što navode navedene bankarske procjene. Takav bi se rasplet, kažu, mogao dogoditi, ako ni zbog čega drugoga, a ono zbog toga što ti bankarski krediti nisu jeftina roba, a još više zato što su građani ionako kreditno prezaduženi, o čemu govori i podatak iz sindikata da ih svakodnevno najmanje 220 tisuća odlazi u nedopušteni minus. (N. Prskalo)

Stagflacija je svemu kriva


uf vidim već par sati nema posta :). sudeći prema brojaču u FINAi/HPBu ja sa 4 ponude imam razliku od 84 broja u roku 80 sekundi. znači cca 1 osoba po sekundi. ja imao ponudu broj 681xxx danas 20.9. 11h a stari 26 sati prije ili 19.9. u 9h imao ponudu broj 650xxx u istoj poslovnici. To bi značilo razliku od cca 30.000 ljudi u HPB/FINAi u jednom danu što je u namanju ruku suludo (pogotovo s obzirom da su najveće gužve bile prva 2 dana), te tako s tim bilo kakvi izračuni o broju upisanih padaju u vodu. očito postoji rupa ili određeni algoritam (vrlo lako moguće da se “brojač” vrti i po noći tj. da je jedna od varijabli vrijeme) . ovo je samo dobra reklama za vladajuće, a ove brojače i prognoze komotno možete podijeliti sa 2 ili 3. ako se nekom da i ako čuva neka izvuče broj ponude kad je uzimao INA ako je uzeo zadnji ili u bar par zadnjih dana. a s druge strane ako je vjerovati brojaču onda je u FINAi/HPB upisano do danas naveče 100.000 i još bar 50.000 u erste dakle 150k. do kraja ćemo biti na 300k po tome. znači 7% nacije je upisalo HT i bez problema našlo 5 soma jura po glavi za IPO. to bi me učinilo vrlo sretnim jer smo očito izuzetno bogata nacija, a ljude koji govore da penzići nemaju para(jer ih je hrpa u redu) i da se gladuje ušutilo. jer uistinu bi bili zemlja općeg blagostanja. [smiley6] Pozdrav!

Ima smisla ako se broj ponude dohvaća na početku, prije početka unosa novih podataka za novu ponudu, što je kod ovakvih sustava uobičajno. U tom slučaju ako službenica ne pospremi ponudu iz bilo kojeg razloga broj ostane neiskorišten. Dakle, brojači su tu gdje jesu s time da ima odeđeni postotak rupa.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

bok kolege

nemam iskustva s uslugom “moj e racun” u sda, pa me zanima koliko se brzo registriraju dionice na brokere koristeci tu uslugu?? i da li da im zahtjev saljem preporuceno ili ne??

zahvaljujem

Drukčije rečeno, novac od prodaje T-HT-ovih dionica trebao je završiti u investicijama koje bi omogućile proizvodnju, i to onu za izvoz, koja jedina može uravnotežiti vanjsku razmjenu i (posredno, većim poreznim prihodima) državne financije. A tako i osigurati pristojne mirovine. Druga je zamka da će domaći investicijski, ali i mirovinski fondovi od građana kupovati dionice T-HT-a po višim cijenama. Uz ostale nepromijenjene uvjete to znači manji prinos, pa se može dogoditi da netko zaradi preprodajući dionice danas, a onda izgubi na budućim primanjima iz fondova, uključujući i mirovinske. Treća opasna poruka koja se šalje svodi se na zaključak da svi možemo zarađivati na državnim darovima i špekulacijama.

Lider press

Sa brojačima ili bez brojača biti će ili zarade ili gubitka kada karavana krene i toga moramo biti svjesni.
Evo kako to zombix vidi svojim očima.
Dijonice
[smiley2]

http://www.jutarnji.hr/kultura_i_zivot/hi-tech/clanak/art-2007,2,20,zombix_broadband,63350.jl

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.

New Report

Close