HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 08:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,25
7.192
204
35,20
35,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Upravo mi danas doslo rijesenje za placanje poreza na darovane dionice. Brat koji zivi samnom mi je darovao. Zna li itko od kad je to oporezivo????

https://gov.hr/moja-uprava/financije-i-porezi/porezi-i-prijava-poreza/porez-na-nasljedstva-i-darove/426



Upravo mi danas doslo rijesenje za placanje poreza na darovane dionice. Brat koji zivi samnom mi je darovao. Zna li itko od kad je to oporezivo????

https://gov.hr/moja-uprava/financije-i-porezi/porezi-i-prijava-poreza/porez-na-nasljedstva-i-darove/426
[/quote]

Ma odlicno. Moze li se darovni ugovor ponistiti?

Ovisi sto ste naveli u ugovoru. Zna se cesto navesti odredba kojom se stranke odricu prava pobijanja ili raskida ugovora osim u slucaju grube nezahvalnosti obdarenika.

Problem je sto nisam siguran sto je s poreznom obvezom koja je vec nastala sklapanjem ugovora (jb je to po sluzbenoj duznosti proslijedio poreznoj). Postoje situacije u kojima ona ostaje na snazi unatoc raskidu pravnog posla kojom je nastala. To je prije pitanje za knjigovodju nego odvjetnika, pa mozda bolje da netko drugi odgovori.

Hvala na odgovoru.
Ma nisu mi jasne ove promjene zakona svako malo.
Kad sam zadnji puta gledao, bilo je neoporezivo za clanove zajednickog kucanstva

U pravu ste, tako je bilo ranije. Vise se oporezivanje ne temelji na Zakonu o financiranju jed. lok. i podr. samouprave nego novim Zakonom o lokalnim porezima. To se zbilo pocetkom 2017. god. Od tad je ukinuta ta kategorija s bracom i zajednicim kucanstvom.

Upravo ono što sam pričao…nakon xy godina pada, napokon su preokrenuli poslovanje….to je sada i potvrđeno sa drugim kvartalom u nizu…EBITDA bolesnih >40%….Vip posustaje sa agresivnošću….sve ukazuje samo na jedno

Da, dionica će pasti. Tako to ide na ZSE.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

Imam nešto ht-a i trebao bi ih se riješit zbog potrebe za kešom….prodati ili pričekati još malo?
Molim samo iskrene savjete 🙂


Upravo ono što sam pričao…nakon xy godina pada, napokon su preokrenuli poslovanje….to je sada i potvrđeno sa drugim kvartalom u nizu…EBITDA bolesnih >40%….Vip posustaje sa agresivnošću….sve ukazuje samo na jedno

Već će novce, dobit, potrošiti na kupnju obveznica DTa ili njenih izvedenica u Nizozemskoj, a vama zacementiranu dividendu od 7 Kn. Kažu : za koga je, dobro je !

Inače kako je to VIP posustao ? VIP i ostali rade u okviru rekete HTa koji država omogućava kroz interkonekciju, a koji svi HTu plaćaju. Nema tu konkurencije niti odskakanja niti ulaganja dokle je tako .
I dalje smo najskuplji i najsporiji internet u EU i dokle se ne nađe Vlada koja će reći dosta, nema promjena.


Upravo ono što sam pričao…nakon xy godina pada, napokon su preokrenuli poslovanje….to je sada i potvrđeno sa drugim kvartalom u nizu…EBITDA bolesnih >40%….Vip posustaje sa agresivnošću….sve ukazuje samo na jedno

Da nesto su napravili, vidjet cemo do kraja godine

Ebitda je super, samo kad amortizacija ne bi bila tolka. Tako je to kod telekoma, brzo zastarijeva tehnologija.


Imam nešto ht-a i trebao bi ih se riješit zbog potrebe za kešom….prodati ili pričekati još malo?
Molim samo iskrene savjete 🙂

Moje misljenje je da ce se cijena vrtiti tu negdje plus minus 10 kn, a divka je 6 kn zagarantirano. Tesko ce to opet preko 200kn, mozda na neku opaku euforiju zbog dizanja rejtinga ili tako nekako…Pricekajte par dana da vidite dokle ce ovaj put porasti zbog objave rezultata, ali najbolje da sami vagnete…

New Report

Close