HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 01:09
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
54.872
1,701
32,20
32,30
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Što se opterećujete da li će ili neće biti.
Naravno da će biti, samo ima jedan problem, imat ćemo puno dioničara, preko 100.000. To baš i nije super. I većina misli prodati odmah, da ne kažem prvi dan. Da je tako, govore redovi ispred brokerskih kuća i SDA. Svi se pripremili za prodaju već od prvog dana.
Bit će pad sistema na većini brokerskih kuća, osim ako nisu nešto specijalno poduzeli.
[/quot)
Ma nece svi stici na red ako misle to prodati odmah.
Ipak treba nesto vremena dok se izabere i brok kuca ,pa punomoc ovjeri itd.
A da ne pricamo o ljudima koji dizu kredite , koliko ce to potrajati ?
Penzioneri ce najvjerovatnije cekati bonus dionice.
U svakom slucaju biti ce zanimljivo ,pogotovo brokerima [smiley2]

najvrednije stvari u životu su besplatne

Vjeruj mi da će biti velikih problema. Krediti mogu biti i gotovinski i nisu vezani za dionice što znači da su slobodne.


tKO JE TISKAO PROSPEKT?u NJEMU NIGDJE NE PIŠE,A TO JE PROTUZAKONITO!!

???

[color=blue]..... bolje biti malo glup nego malo pametan.....[/color]

Hvala Bogu da penzići nemaju pojma kako prodavati dionice, pa dok skuže već će proći vremena, a i svaki put kad objave statistike koliko ljudi ima internet i brzu vezu išokiram se malim brojakama.

može to ispasti i dobro
kad bi tehnički sve prolazilo, bila bi jako velika ponuda za prodaju, a to bi moguće jako spustili cijenu, pa opet nebi bilo neke trgovine
to to izađe na isto[smiley2]



Što se opterećujete da li će ili neće biti.
Naravno da će biti, samo ima jedan problem, imat ćemo puno dioničara, preko 100.000. To baš i nije super. I većina misli prodati odmah, da ne kažem prvi dan. Da je tako, govore redovi ispred brokerskih kuća i SDA. Svi se pripremili za prodaju već od prvog dana.
Bit će pad sistema na većini brokerskih kuća, osim ako nisu nešto specijalno poduzeli.
[/quot)
Ma nece svi stici na red ako misle to prodati odmah.
Ipak treba nesto vremena dok se izabere i brok kuca ,pa punomoc ovjeri itd.
A da ne pricamo o ljudima koji dizu kredite , koliko ce to potrajati ?
Penzioneri ce najvjerovatnije cekati bonus dionice.
U svakom slucaju biti ce zanimljivo ,pogotovo brokerima [smiley2]

Zašto mislite mladi kolega da je isplativo prvog dana prodati dionicu HT-a i da većina tako misli. Mislite da nema protora za dodatni rast, misim da ste u krivu.
Pogledajte malo ovo i proučite.

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.

Zašto mislite mladi kolega da je isplativo prvog dana prodati dionicu HT-a i da većina tako misli. Mislite da nema protora za dodatni rast, misim da ste u krivu.
Pogledajte malo ovo i proučite.


Mislim da se nismo razumjeli ,
AKO budem , prodavao prvi dan biti ce sitno i skupo pa ako prodje prodje, cisto da kupim ili dokupim neke od dionica , ako do tada ne odlete.
[smiley3]

najvrednije stvari u životu su besplatne


Zašto mislite mladi kolega da je isplativo prvog dana prodati dionicu HT-a i da većina tako misli. Mislite da nema protora za dodatni rast, misim da ste u krivu.
Pogledajte malo ovo i proučite.

prosjek je cca P/E 15 što će na HT dat 400 kn. a on će još dugo držat monopol tako da mislim da je sve ispod 400 kn prodavat pravi poklon fondovima.

osobno smatram da se naša vlada ponovo bavi politikanstvom izjavama tipa da je interes za kupnju dionica enorman. neposredno prije ipo-a rečeno je da se neće objavljivati podaci vezani uz interes građana za kupnju dionica, a danas svi trube o tome kako je čak 60000 građana dalo ponudu. postavlja se pitanje kolike su te ponude? što ako je dobar dio ponuda na iznose od 1000 kn? ili da ne pretjerujem na iznose dozvoljenih minusa na tekućim računim? da li je možda posrijedi strah vlade da će večina od ponuđenih 20 do 23% ipak završiti u ruke raznoraznih fondova, te da oni nakon izlistavanja na sekundarnom tržištu više neće biti zainteresirani za kupnju dionica od građana, bar ne kratkoročno?

Citat Business.hr:

………….A što je s aktualnim Prospektom? Prema nekim izvorima, gledano strogo tehnički, Vlada je u cijelu proceduru IPO-a mogla krenuti i bez Hanfina odobrenja Prospekta, no na njemu se inzistiralo zbog povećanja transparentnosti cijelog procesa i poštivanja uobičajenih svjetskih standarda. Bez sumnje će svaka eventualna promjena u broju ponuđenih dionica izlaziti iz okvira Prospekta, no je li ona izvediva i ostaje li kao pravna mogućnost – najvjerojatnije da. ……………”

Nekako sam slutio da to neće biti problem….

Veliku ulogu tu igra i dividend yield koji bi trebao biti atraktivan.
EV/EBITDA je zasad ok i konkurentan no EBITDA sigurno nece rasti u buducnosti.
JA sam stavio naloge za prodaju, pola cu prodati oko 450 a za ostalo cu vidjeti kako ce se kretati.
Osobno iznad 500 nema podrsku u multiplima jer ovo kotira i na LSE a tamo ipak citaju neke stvari.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

a za


Veliku ulogu tu igra i dividend yield koji bi trebao biti atraktivan.
EV/EBITDA je zasad ok i konkurentan no EBITDA sigurno nece rasti u buducnosti.
JA sam stavio naloge za prodaju, pola cu prodati oko 450 a za ostalo cu vidjeti kako ce se kretati.
Osobno iznad 500 nema podrsku u multiplima jer ovo kotira i na LSE a tamo ipak citaju neke stvari.


gle to neznaš ak kupiš po 380 i po 500 prosjek je 440 itd itd. sve u svemu bit će zanimljivo. a šta se tice ovog svi prvi dan blabla, mislim da ne bude baš tak.dedeki i bakice ciljaju na gratis dionice a ovo s 200 i više punomoći njih bu hanfa guzila onak laganini tak da bumo vidli
po meni dionica Ht vrijedi 6543,00 kn[smiley9]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close