HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 11:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
34,82
27.683
795
34,90
35,00
0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://www.seebiz.eu/ht-neto-dobit-pala-prihodi-rastu/ar-164714/
Komentirajući poslovne rezultate za devet mjeseci 2017., predsjednik Uprave Hrvatskog Telekoma Davor Tomašković istaknuo je:

„Više sam nego zadovoljan ostvarenim rezultatima u devet mjeseci 2017. Snažni financijski rezultati omogućuju nam kontinuitet ulaganja kojim postavljamo čvrste temelje za usluge nove generacije i premium korisničko iskustvo. Rast korisničke baze televizijskih usluga pokazuje nam da smo novom TV platformom koju smo uveli u drugom polugodištu ove godine, vrhunskom kvalitetom slike, interaktivnošću, novim sučeljem i potpunom integracijom s mobilnim uređajima pružili korisnicima jedinstvenu uslugu prilagođenu u potpunosti njihovim očekivanjima. Uspješno smo podržali snažan porast podatkovnog prometa tijekom turističke sezone i istodobno smo omogućili rast brzina i upokretnoj i u nepokretnoj mreži. U idućim razdobljima nastavit ćemo s ulaganjima u mrežu i digitalnu transformaciju kompanije kao preduvjetima za najbolje korisničko iskustvo i premium poziciju na lokalnom i regionalnom tržištu.“

@Vauvau

često pozivate ljude da trabunjaju, a promašili ste “ceo fudbal” ?
Mislim da bi se ovdje ipak trebali vi malo više inofrmirati. Uostalom dao sam vam trag kako se malo bolje možete upoznati s HTom, a preko DTa.
Ja sam siguran u ono što sam naveo, a to je samo mali dio nekorektnog ponašanja Njemačke prema ovoj zemlji. Znaju to i VIP i Tele2, ali postoji tzv. dogovorno podjela pljena istočnih EU zemalja.
Dobit je nekoliko puta manje prikazana od stvarne dobiti, godinama. Iako naša Vlada, naravno, zna za taj problem, nemaju snage za obračun s osobno zainteresiranom Merkel za taj slučaj.

Valjda vam je jasno da u Hrvatskoj ne postoji TK konkurencija ? I svi moramo šutjeti o tome !
Vlada je imala jalov plan izgradnje, nove, TK infrastrukture, iako je ima, ali u HT vlasništvu prema svjetskom fenomenu takve prakse. Zadnja tri posjeta naših Premijera i Predsjednice Merkel imali su samo jednu temu : HT ne dirati !

Daj mi molim objasni gdje je dobit sakrivena?

Pogledaj bilancu Vipneta, imaju 2,2 milijardi kuna duga prema bankama na konsolidirane prihode od 3 milijardi kuna. Vipnet dobro radi i uredno servisira taj dug, al opet ne zarađuje koliko to obično ljudi misle, a Tele2 radi su gubitkom i jedva da je operativno profitabilan u usporedbi sa ostvarenim prihodima te konkurencijom.

VIP ili TELE2 su produžena ruka HTa, obzirom da oni i svi ostali IT ili TK davatelji usluga u zemlji moraju platiti reket HTu. Znači vi možete prodavati sladoled koliko i gdje želite, ali samo od Leda. Nisam siguran kako mislite onda konkurirati Ledu ? Možda maržom u decimalnom broju ?

Da li vam je prihvatljivo da imamo najsporiji internet u EU po najvećim cijenama, Vauvau ?
Da li vam je prihvaljivo da cijena roba i usluga koju HT uvozi od DT je ista prodajnoj cijeni bez dobiti ?

Ovu dobit koju HT prikaže je nužno zlo za HT ( DT ), radi se ogromnoj dobiti usluga.
Ima tu još puno uvoza intelektualnih usluga da se smanji dobit, itd….

Nadam se samo da će Vlada uspijeti iznači rješenje kako HEP i VODE sačuvati od Njemačke prakse.

sa obzirom da su pruzeli Crnogorski telekom ocekivao sam vecu dobit za razliku od prosle godine

EBITDA prije jednokratnih stavki povećana je za 11%, na 2.345 milijuna kuna u odnosu na isto razdoblje 2016.
Ukupni konsolidirani prihodi porasli su za 11,6% u odnosu na devet mjeseci 2016. i iznose 5.785 milijuna kuna. Bez učinka Crnogorskog Telekoma, prihodi su rasli 2,4%, u odnosu na isto razdoblje 2016.

Što tražiti više?? Treba da je cijena prešla 180!


http://www.seebiz.eu/ht-neto-dobit-pala-prihodi-rastu/ar-164714/
Komentirajući poslovne rezultate za devet mjeseci 2017., predsjednik Uprave Hrvatskog Telekoma Davor Tomašković istaknuo je:

„Više sam nego zadovoljan ostvarenim rezultatima u devet mjeseci 2017. Snažni financijski rezultati omogućuju nam kontinuitet ulaganja kojim postavljamo čvrste temelje za usluge nove generacije i premium korisničko iskustvo. Rast korisničke baze televizijskih usluga pokazuje nam da smo novom TV platformom koju smo uveli u drugom polugodištu ove godine, vrhunskom kvalitetom slike, interaktivnošću, novim sučeljem i potpunom integracijom s mobilnim uređajima pružili korisnicima jedinstvenu uslugu prilagođenu u potpunosti njihovim očekivanjima. Uspješno smo podržali snažan porast podatkovnog prometa tijekom turističke sezone i istodobno smo omogućili rast brzina i upokretnoj i u nepokretnoj mreži. U idućim razdobljima nastavit ćemo s ulaganjima u mrežu i digitalnu transformaciju kompanije kao preduvjetima za najbolje korisničko iskustvo i premium poziciju na lokalnom i regionalnom tržištu.“


izvješće je das is nichts bog zna kaj pa zar i DT nije u interesu da HT napravi brže neku akviziciju jer i oni
dobivaju lijepu dividendu.

Izgleda da CG telekom ne moze toliko zaraditi koliko domace trziste pada to je jako lose ……. trebalo bi pokusati jos nesto preuzeti premda o tome svemu uvjek politika ima zadnju rijec

Najbolje ljeto Hrvatskog telekoma u zadnjih pet godina

Ukupni konsolidirani prihodi porasli su za 11,6% u odnosu na devet mjeseci 2016. i iznose 5.785 milijuna kuna. Bez učinka Crnogorskog Telekoma, prihodi su rasli 2,4%, u odnosu na isto razdoblje 2016.

EBITDA prije jednokratnih stavki povećana je za 11%, na 2.345 milijuna kuna u odnosu na isto razdoblje 2016.

EBITDA marža je na razini od 40,5%. Izuzmemo li doprinos Crnogorskog Telekoma, EBITDA prije jednokratnih stavki porasla je za 3%

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/Sk8iZfXBRTwJfenhAw0kPg==.pdf

Samo se pitam gdje bi cijena bila da ne kupuje trezor vjerojatno ispod 100 kn

Pokušaji analize. Ima li to smisla?

New Report

Close