HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 19:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
34,93
65.211
1,867
34,90
35,20
0,86%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Kopka me onaj promet od 27.07.. Sudeći po objavama stjecanja vlasitih dionica sa ZSE HT nije taj koji je 27.07. stekao onaj blok promet od 50.000 komada ( taj dan su kupili samo 33 dionice), a u promjenama u prvih deset od 27.07. do 04.08 vidi da privh osam nije kupovalo ni prodavalo, a prodavali su 9.(-24.000 komada) i 10. (-4.369 komada).
Negdje griješim , da li netko može pomoći u obrazloženju onih prometa od cca 10.000.000 ?

a što vas tu muči, očito da je broker dogovorio transakciju vrlo vjerojatno između 2 institucionalna investitora. ta količina ujedno predstavlja i cca 0,05% temeljnog kapitala, dakle iako se vama možda čini kao puno ne predstavlja ama baš ništa.
Da je naše tržište više u fokusu investitora odnosno da potpadamo pod emerging market a ne pod frontier za pretpostaviti da bi i obrtaj dionica uslijed veće širine stranih klijenata HTa bio veći i recimo da je na prosjeku 0,25 – 0,5% od izdanih dionica to bi bilo 200,000 – 400,000 dnevno. Ovako i paketi od 50,000 se čine wow a nisu.
Sama firma se ograničila na program kupnje dionica, dakle vezani su postotkom dnevnog prometa na burzi, dakle oni ne mogu inicirati velike pakete, eventualno se priključiti nekom paketu u manjem omjeru, ali ne znam da li su i u ovom sudjelovali.


Ako smatrate da postoji Telekom koji ima bolju valuaciju od HT-a tada definitivno trebate uloziti novac u tu vrijednosnicu mada P/E i dividenda nisu dovoljni pokazatelji.

Razlozi zasto ja vidim da je HT dobro ulaganje:

1. Sales su promijenile trend, mislim da cemo gledati rast trenda od sada
2. EBIT Margina se stabilizirala
3. Novac koji nije imao svrhu na racunu biti ce stavljen u funkciju generiranja sales, uz 2.8 Milijardi HRK HT ima very low gearing tako da rast moze financirati i zaduzivanjem

Invested Capital, koji je stagnirao do 2015. sada je poceo rapidno rasti, za mene je to definitivno tocka preokreta i uz vrlo prihvatljiv risk/reward po mom misljenju dobar moment za ulazak

Ono sto promatram i zelim improvement jest:

1. Investment cycle time sto direktno multiplicira growth (za sada ne vidimo pomak)
2. EBIT Margin …. zelim stabilnu Marginu

PE i EBIT vidi kao prst i nokat, pa neznam čemu ovaj uvod iz šupljega u prazno ?
Very low gearing je parfem koji HT uvijek koristi pa okud ideja o zaduživanju kada nikada ne koriste ?
Invested Capital, koji je stagnirao do 2015. sada je poceo rapidno rasti……., gdje točno ?

Čemu ova English business termin filozofija ? Željeli ste nešto reči, možda ?

HT se oslanja na Merkel I to im je jedina Very low gearing karta. Ukoliko se Vlada odvaži, a sve govori da hoće, interkonecija iz HT kao monopola, biti će završena, a njihov Invested Capital, koji je stagnirao do 2015……, služi samo ispumpavanju novaca u Njemačku preko fiktivnih uvoza roba i usluga.
HT je jedna obična samoposluga DTa i glavni reketer svih Telekom operatera u zemlji. U prijevodu pumpanja cijena telekom usluga . U kojem postotku prosječne telekom usluge participiraju u prosječnoj plaći u zemlji, a u kojem u Njemačkoj za istu uslugu ?
Cijene usluga HT prema EPS u realnosti je 10 puta veća, ali kao što sam naveo, fiktivnim uvozom roba i usluga, je mail.

sačekati 250 i van. tako ću ja

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/



Ako smatrate da postoji Telekom koji ima bolju valuaciju od HT-a tada definitivno trebate uloziti novac u tu vrijednosnicu mada P/E i dividenda nisu dovoljni pokazatelji.

Razlozi zasto ja vidim da je HT dobro ulaganje:

1. Sales su promijenile trend, mislim da cemo gledati rast trenda od sada
2. EBIT Margina se stabilizirala
3. Novac koji nije imao svrhu na racunu biti ce stavljen u funkciju generiranja sales, uz 2.8 Milijardi HRK HT ima very low gearing tako da rast moze financirati i zaduzivanjem

Invested Capital, koji je stagnirao do 2015. sada je poceo rapidno rasti, za mene je to definitivno tocka preokreta i uz vrlo prihvatljiv risk/reward po mom misljenju dobar moment za ulazak

Ono sto promatram i zelim improvement jest:

1. Investment cycle time sto direktno multiplicira growth (za sada ne vidimo pomak)
2. EBIT Margin …. zelim stabilnu Marginu

PE i EBIT vidi kao prst i nokat, pa neznam čemu ovaj uvod iz šupljega u prazno ?
Very low gearing je parfem koji HT uvijek koristi pa okud ideja o zaduživanju kada nikada ne koriste ?
Invested Capital, koji je stagnirao do 2015. sada je poceo rapidno rasti……., gdje točno ?

Čemu ova English business termin filozofija ? Željeli ste nešto reči, možda ?

HT se oslanja na Merkel I to im je jedina Very low gearing karta. Ukoliko se Vlada odvaži, a sve govori da hoće, interkonecija iz HT kao monopola, biti će završena, a njihov Invested Capital, koji je stagnirao do 2015……, služi samo ispumpavanju novaca u Njemačku preko fiktivnih uvoza roba i usluga.
HT je jedna obična samoposluga DTa i glavni reketer svih Telekom operatera u zemlji. U prijevodu pumpanja cijena telekom usluga . U kojem postotku prosječne telekom usluge participiraju u prosječnoj plaći u zemlji, a u kojem u Njemačkoj za istu uslugu ?
Cijene usluga HT prema EPS u realnosti je 10 puta veća, ali kao što sam naveo, fiktivnim uvozom roba i usluga, je mail.

[/quote]

Grga

Ja uopce nemam problem u slucaju da cijena HT ide gore ili dole, imam svoj model ulaganja i brojke provlacim kroz svoj model, kada vidim da su brojke zelene i u korelaciji investiram, i stvar funkcionira !!!

Moj model je baziran na NOPAT-u, ROIC, WACC, Investment Cycle Time …. ako ne razumijes ove termine educiraj se, cak sta vise ako lijepo zamolis mogu ti dati i linkove

Ako se HT kao sto ti kazes oslanja na Njemacku, tada mi je to samo jos dodatni razlog da investirm u HT

Ako se Hrvatska vlada odvazi …. da nesto napravi u vezi kao sto ti kazes povlastenog statusa HT-a, taj ako se nikada nece dogoditi, jer je Hrvatska mis u svijetu macaka

Ja ne nagovaram nikog na kupnju ove dionice, samo komuniciram (definitivno nisam biased), da li sam u pravu ili ne, vrijeme ce pokazati, ako me netko pita ja odgovorim

moj model je zasnovan na haragei-u. To je osnovnoškolska razina 🙂

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

to je taj :)!

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

još doduše moram usavršiti disimi metodu 😉

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


a što vas tu muči, očito da je broker dogovorio transakciju vrlo vjerojatno između 2 institucionalna investitora. ta količina ujedno predstavlja i cca 0,05% temeljnog kapitala, dakle iako se vama možda čini kao puno ne predstavlja ama baš ništa.
Da je naše tržište više u fokusu investitora odnosno da potpadamo pod emerging market a ne pod frontier za pretpostaviti da bi i obrtaj dionica uslijed veće širine stranih klijenata HTa bio veći i recimo da je na prosjeku 0,25 – 0,5% od izdanih dionica to bi bilo 200,000 – 400,000 dnevno. Ovako i paketi od 50,000 se čine wow a nisu.
Sama firma se ograničila na program kupnje dionica, dakle vezani su postotkom dnevnog prometa na burzi, dakle oni ne mogu inicirati velike pakete, eventualno se priključiti nekom paketu u manjem omjeru, ali ne znam da li su i u ovom sudjelovali.

Cijena raste, HT ne kupuje te količine, u prvih 10 nitko ne kupuje a prodaju i to samo zadnja dvojica cca 28.000, od blok prometa cca 50.000 netko je kupio i tih više od 20.000. Evo i danas je otišao jedan blok od 10.000 ( i više) Znači li to da kupuje netko novi ( a nije HT ) a u prvih 10 se još ne vidi. To me kopka.

Ima li netko knjigu dioničara HT-a iz 2017. za podijeliti.

[/quote]

Cijena raste, HT ne kupuje te količine, u prvih 10 nitko ne kupuje a prodaju i to samo zadnja dvojica cca 28.000, od blok prometa cca 50.000 netko je kupio i tih više od 20.000. Evo i danas je otišao jedan blok od 10.000 ( i više) Znači li to da kupuje netko novi ( a nije HT ) a u prvih 10 se još ne vidi. To me kopka.
[/quote]

pa platite 125 kuna za CD i vidjet ćete. Meni osobno to nije vrijedno tih novaca.

Ista tvrtka za manje cijene nudi više od duplo veću brizinu u Njemačkoj

http://www.speedtest.net/global-index

E moj Roki da tj znaš da ima mjesta oko Munchena gdje ne možeš kući dobiti 5 mbita
ostao bi bez teksta jos su naši super…

New Report

Close