HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 21:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
34,93
65.211
1,867
34,90
35,20
0,86%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://www.seebiz.eu/ht-neto-dobit-smanjena-17-prihodi-povecani-85/ar-160137/
EBITDA prije jednokratnih stavki povećana je za 8,9%, na 1.458 milijuna kuna u odnosu na prvo polugodište 2016. EBITDA marža je na razini od 39,5% i veća je za 0,2 postotna poena u odnosu na prvo polugodište 2016. Izuzmemo li doprinos Crnogorskog Telekoma, EBITDA prije jednokratnih stavki porasla je za 1,1% i iznosi 1.353 milijuna kuna s EBITDA maržom od 40%.

Davor Tomašković istaknuo je:

– Zadovoljan sam ostvarenim rezultatima u prvom polugodištu 2017. Odlični financijski rezultati omogućuju nam ulaganja kojima osiguravamo tehnološku superiornost HT-a i razvoj inovativnih usluga na korist našim korisnicima ali i ukupnom hrvatskom gospodarstvu.

Blok od 50.000 komada na 180 kn

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


http://www.seebiz.eu/ht-neto-dobit-smanjena-17-prihodi-povecani-85/ar-160137/
EBITDA prije jednokratnih stavki povećana je za 8,9%, na 1.458 milijuna kuna u odnosu na prvo polugodište 2016. EBITDA marža je na razini od 39,5% i veća je za 0,2 postotna poena u odnosu na prvo polugodište 2016. Izuzmemo li doprinos Crnogorskog Telekoma, EBITDA prije jednokratnih stavki porasla je za 1,1% i iznosi 1.353 milijuna kuna s EBITDA maržom od 40%.

Davor Tomašković istaknuo je:

– Zadovoljan sam ostvarenim rezultatima u prvom polugodištu 2017. Odlični financijski rezultati omogućuju nam ulaganja kojima osiguravamo tehnološku superiornost HT-a i razvoj inovativnih usluga na korist našim korisnicima ali i ukupnom hrvatskom gospodarstvu.

Prihodi HT-a porasli 8,5 posto, neto dobit smanjena 1,7 posto


Kapitalna ulaganja uvećana za 27,7 posto

Realizacija kapitalnih ulaganja u prvom polugodištu 2017. godine povećana je za 27,7 posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje, uključujući doprinos Crnogorskog Telekoma. Bez tog učinka, realizacija kapitalnih ulaganja povećana je za 17,6 posto i iznosi 759 milijuna kuna.

Da li je ovih par blok prometa od 27.07. i 01.08. od preko 10.000.000 kn kupnja vlastitih dionica ili netko drugi to kupuje?


Blok od 50.000 komada na 180 kn

Da, to najvjerojatnije ADDIKO BANK D.D./RAIFFEISEN OMF KATEGORIJE B prodaje HT-u

Igra je u tome da je RAIFFEISEN OMF ima 9% HT-a, takodjer statutom ne moze biti izlozen individualnom Asset-u preko odredjenog postotka, kada cijena HT-a pocne rasti, oni moraju prodavati (jer im izlozenost raste) i tako ce stopati cijenu dok ne prodaju dovoljnu kolicinu

To je N. Bakic spomenuo na svom blogu, nisam njegov fan, ali je ovo odlicno uvidio

Inace po meni, HT je s obzirom na risk/reward danas jedna od najboljih prilika na ZSE

Ali cijena baš i ne raste, a oni svaki dan imaju sve više novih sredstava, tako da im udio u HT-u pada sam po sebi.

Kupovali su puno oko 150 HRK, tada je Bakic i spominajo tu mogucnost.

Vidjet cemo kako ce izgledati njihov udio do kraja godine, trebao bi padati sa rastom cijene HT-a

HT sve manje kupuje kako cijena pada. Valjda iz pricipa neće ?
Što će tek biti na 150, možda će početi i prodavati ?

http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/HT_stjecanje_otpustanje_2017__38201785527.pdf

Osobno bih htio da se to dogodi, ali tesko da cemo vidjeti te razine, mozda tijekom iduce recesije

Novi CEO zna sta radi, novac koji je stajao na racunu je pokrenuo, u buducnosti cemo gledati nove investicije i naravno otkup dionica. Konacno ce cash poceti raditi svoju osnovnu funkciju, a to je stvaranje novog cash-a

Vi vani imate telekom koji isto ima najveći tržišni udio, kojem je PE 11, i koji daje dividendu oko 5%. Zašto bi ja kao mali investitor, onda ulagao u HT?, dajte mi jedan razlog

Verizon….pogledajte samo što se dogodilo nakon objave Q2_2017

Ako smatrate da postoji Telekom koji ima bolju valuaciju od HT-a tada definitivno trebate uloziti novac u tu vrijednosnicu mada P/E i dividenda nisu dovoljni pokazatelji.

Razlozi zasto ja vidim da je HT dobro ulaganje:

1. Sales su promijenile trend, mislim da cemo gledati rast trenda od sada
2. EBIT Margina se stabilizirala
3. Novac koji nije imao svrhu na racunu biti ce stavljen u funkciju generiranja sales, uz 2.8 Milijardi HRK HT ima very low gearing tako da rast moze financirati i zaduzivanjem

Invested Capital, koji je stagnirao do 2015. sada je poceo rapidno rasti, za mene je to definitivno tocka preokreta i uz vrlo prihvatljiv risk/reward po mom misljenju dobar moment za ulazak

Ono sto promatram i zelim improvement jest:

1. Investment cycle time sto direktno multiplicira growth (za sada ne vidimo pomak)
2. EBIT Margin …. zelim stabilnu Marginu

Kopka me onaj promet od 27.07.. Sudeći po objavama stjecanja vlasitih dionica sa ZSE HT nije taj koji je 27.07. stekao onaj blok promet od 50.000 komada ( taj dan su kupili samo 33 dionice), a u promjenama u prvih deset od 27.07. do 04.08 vidi da privh osam nije kupovalo ni prodavalo, a prodavali su 9.(-24.000 komada) i 10. (-4.369 komada).
Negdje griješim , da li netko može pomoći u obrazloženju onih prometa od cca 10.000.000 ?

New Report

Close