HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ne znam jel netko već prije spomenuo, ali čitam u današnjem Jutarnjem (ok, nije neki izvor) da domaći mirovinski fondovi u trenutnom roku imaju na raspolaganju 1,7 milijardi kuna za ulaganje u domaće dionice. Pod pretpostavkom da baš SVE ulupaju u HT, taj amortizer će se brzo otopiti.

ali svaki mjesec stiže friška lova. i nisu samo mirovinski fondovi u igri. tu su i dionički, mješoviti, obveznički….

asdfgh123:

zare: ” Meni nije jasno da svi mediji mogu prenijeti vijest da će vlada možda povećati paket koji se prodaje a ujedno niti jedan od tih medija ne pokuša nazvati HANFA-u i vidjeti jel to moguće, u kojem roku i slično… ” ako se 400 strana prospekta prekontrolira i odobri u roku 24 sata, onda promjena postotka može i brže

Ma kakav prospekt, nitko pa ni Hanfa ga nije pogledala.
Da li je ovo itko procitao? Nije, mislim da sam jedini..

Japan
Ovdje ponud-eni vrijednosni papiri nisu i ne´ce biti registrirani u skladu s japanskim Zakonom o
vrijednosnim papirima i burzama Japana („Zakon o vrijednosnim papirima i burzama‘‘).

Dovraga, tko ce sada pumpati dionicu


kina[smiley2]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Što se opterećujete da li će ili neće biti. Naravno da će biti, samo ima jedan problem, imat ćemo puno dioničara, preko 100.000. To baš i nije super. I većina misli prodati odmah, da ne kažem prvi dan. Da je tako, govore redovi ispred brokerskih kuća i SDA. Svi se pripremili za prodaju već od prvog dana. Bit će pad sistema na većini brokerskih kuća, osim ako nisu nešto specijalno poduzeli.

Poduzeli su slijdeće. Ako nemate portfelj barem milju kuna zaboravite da ćete doći tih dana do brokera.


asdfgh123: ” zare: ” Meni nije jasno da svi mediji mogu prenijeti vijest da će vlada možda povećati paket koji se prodaje a ujedno niti jedan od tih medija ne pokuša nazvati HANFA-u i vidjeti jel to moguće, u kojem roku i slično… ” ako se 400 strana prospekta prekontrolira i odobri u roku 24 sata, onda promjena postotka može i brže ” Ma kakav prospekt, nitko pa ni Hanfa ga nije pogledala. Da li je ovo itko procitao? Nije, mislim da sam jedini.. Japan Ovdje ponud-eni vrijednosni papiri nisu i ne´ce biti registrirani u skladu s japanskim Zakonom o vrijednosnim papirima i burzama Japana („Zakon o vrijednosnim papirima i burzama‘‘). Dovraga, tko ce sada pumpati dionicu

nisi jedini, ja sam ga pročitao nekoliko puta

TELEKOM SLOVENIJE
Slovenci nošeni vlastitim dobrim iskustvom hrle po dionice T-HT-a

Nije slučajnost da Slovenci posljednjih dana u svojim novinama pišu o T-HT-u i savjetuju svoje građane na koji način doći do njegovih dionica. Naime, Telekom Slovenije povećao se od početka godine više od 50 posto pa Slovenci, nošeni tim iskustvom, hrle po moguću dobru zaradu preko granice

Uspoređujući ga s Hrvatskim Telekomom, tržišna kapitalizacija Telekoma Slovenije danas je 2,9 milijardi eura, a HT-a će biti otprilike 3,5 milijardi eura. Telekomom Slovenije trguje se uz višekratnik 28 njegove jednogodišnje zarade, a HT će se prodavati uz višekratnik 12. Lako je napraviti usporedbu i prema ostalim pokazateljima i zaključiti da su Slovenci, nošeni pozitivnim iskustvom s domaćim telekomom, s pravom zainteresirani za kompaniju koja u Republici Hrvatskoj ostvaruje najveću dodanu vrijednost i najveću neto dobit.

Još se može naći uspješnih telekom priča u okruženju: primjerice, ona o ruskom Rostelecomu, koji je porastao 35 posto i danas ima tržišnu kapitalizaciju od 5,7 milijardi eura, ali ima i onih poput Magyar Telekoma, koji je od početka godine izgubio sedam posto vrijednosti, ili Telekoma Austrije, s 12 posto gubitka. Na koju će se stranu svrstati HT, vidjet ćemo nakon godinu dana. (Ivana Bergam)

Da li je netko razmišljao što će se dogoditi prvih dana na burzi i koji će to kaos biti, u igri je preko 5 milijardi kuna? Bojim se da neće biti dobro. A što kad oni koji nisu previše upoznati s trgovanjem budu htjeli prodati, pa neće moći, internet pao, aplikacija kuće pala, telefon zauzet, nervoza. Mogući vrlo scenarij!

strategos:

Ne znam jel netko već prije spomenuo, ali čitam u današnjem Jutarnjem (ok, nije neki izvor) da domaći mirovinski fondovi u trenutnom roku imaju na raspolaganju 1,7 milijardi kuna za ulaganje u domaće dionice. Pod pretpostavkom da baš SVE ulupaju u HT, taj amortizer će se brzo otopiti.

ali svaki mjesec stiže friška lova. i nisu samo mirovinski fondovi u igri. tu su i dionički, mješoviti, obveznički….


pa neće svi odma prodavat. 90 % ljudi koji su do danas upisali će držat dionice 1 god. tak da dobe đabe 1 na svakih 10. nemojte bit smješni , to treba pred isbore frknut i na svidenje
ja mislim na HT vrijedi 5642,00kn[smiley9]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

tKO JE TISKAO PROSPEKT?u NJEMU NIGDJE NE PIŠE,A TO JE PROTUZAKONITO!!

50,

mauricije:

Što se opterećujete da li će ili neće biti. Naravno da će biti, samo ima jedan problem, imat ćemo puno dioničara, preko 100.000. To baš i nije super. I većina misli prodati odmah, da ne kažem prvi dan. Da je tako, govore redovi ispred brokerskih kuća i SDA. Svi se pripremili za prodaju već od prvog dana. Bit će pad sistema na većini brokerskih kuća, osim ako nisu nešto specijalno poduzeli.

Sta mislite oce li biti u mogucnosti prvi dan trgovati preko interneta na hita internet stranici(oni imaju online prodaju)!Ili da li netko zna mozda kakav jednostavniji nacin?!


Možeš zovnuti brokera telefonom.
Ali prije toga moraš proći još jedno usko grlo, a to je govorni automat SDA za registraciju dionica kod brokera

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]


Da li je netko razmišljao što će se dogoditi prvih dana na burzi i koji će to kaos biti, u igri je preko 5 milijardi kuna? Bojim se da neće biti dobro. A što kad oni koji nisu previše upoznati s trgovanjem budu htjeli prodati, pa neće moći, internet pao, aplikacija kuće pala, telefon zauzet, nervoza. Mogući vrlo scenarij!

Ma ne znam koliko će ljudi uopće znati registrirati dionicu s brokerom. Od ljudi koji su bili sa mnom u redu u FINAi ne znam da li njih pola zna upaliti računalo. Ne znam da li svi imaju sposobnu rodbinu… Baš me zanima kako oni planiraju prodati dionice…


Ma ne znam koliko će ljudi uopće znati registrirati dionicu s brokerom. Od ljudi koji su bili sa mnom u redu u FINAi ne znam da li njih pola zna upaliti računalo. Ne znam da li svi imaju sposobnu rodbinu… Baš me zanima kako oni planiraju prodati dionice…

čak i ovdje na forumu ima ljudi koji ni uplatnicu ne znaju prepisati

Tko mi može reći što bi to moglo značiti ili promjeniti u ishodu ovog IPO-a to što je danas Premijer najavio
moguće povećenje prodaje dionica telecoma???[smiley9]

na 4300 sve prodajem...

New Report

Close