HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 25.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
34,93
65.211
1,867
34,90
35,20
0,86%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Bumo videli, mislim da su svi očekivali 6kn, eventualno bi promjena te odluke pozitivno utjecala na cijenu. Tj. nakon odluke da će dividenda biti 6kn, cijena nije pala ni lipu.

šta se ovo dešava na crn tel…nije dobro
http://www.seebiz.eu/crnogorski-telekom-ebitda-u-prvom-kvartalu-pala-17/ar-154849/

Pa nisu ga još uspjeli očisitit i posložiti.
Kad to dovrše (a već bi sad moglo i biti), bit će zlatna koka.
To ćemo vidjeti već sigurno u sljedećm izvješću, ipak je ovo bilo prekratko vrijeme za popraviti sve.

Što se tu kuha kad je polako krenulo s rastom?
Da li netkoividendu ili dobar izvještaj?

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=966413
gdje su oni specijalci koji navijaju da se pare uloze u mk telekom

Da, šteta za Makedoniju, iako mislim da je njihov telekom gotova prica i da HT to preuzima. Jedino ako se ne odustane zbog ovih događaja, makar nisam siguran koliko se tu HT uopće pita

http://www.seebiz.eu/hrvatski-telekom-rast-u-prvom-kvartalu-zaslugom-konsolidacije-crnogorskog-telekoma/ar-155008/
Konsolidacija Crnogorskog Telekoma u siječnju ove godine pozitivno je utjecala na rezultate Hrvatskog Telekoma te su ukupni prihodi u prva tri mjeseca 2017. porasli za 8,7% u odnosu na isto razdoblje lani i iznose 1.818 milijuna kuna.
Osim doprinosa Crnogorskog Telekoma, prihodi su povećani u ključnim segmentima: pokretnim telekomunikacijama, širokopojasnom pristupu i televiziji, veleprodaji i energiji. S obzirom na različite dinamike projekata u odnosu na prvo tromjesečje 2016., u prvom kvartalu ove godine zabilježeno je manje odstupanje u realizaciji prihoda od sistemskih rješenja. EBITDA prije jednokratnih stavki povećana je za 7,4%, na 674 milijuna kuna, u odnosu na prošlu godinu, uz EBITDA maržu koja je na razini od 37,1%, što je za 0,4 postotna poena manje u odnosu na isto razdoblje lani. Izuzmemo li doprinos Crnogorskog Telekoma, EBITDA prije jednokratnih stavki povećana je za 0,2% i iznosi 628 milijuna kuna, s EBITDA maržom od 37,6%.Neto dobit je u prvom kvartalu povećana za 9,5% i iznosi 149 milijuna kuna. Izuzme li se učinak Crnogorskog Telekoma, neto dobit

Lijepo izgleda na papiru ali kada pogledate oni sada konsolidiraju i Optimu. Kada to izbace a trebali bi uskoro, Crnogorski telekom ce im jedva nadoknaditi taj gubitak tako da nekog rasta bojim se da ovdje nece biti. Nepovoljmo ce utjecati i gubitak prihoda od roaminga i iseljavanje mladih iz Hr, odnosno nepovoljna demografska kretanja.
Akvizicija Makedonskog telekoma bi ovo naravno preokrenula u barem privremeno odrzivi srednjerocni rast ali uz politicku situaciju tamo nisam vise siguran u isplativost takvog pothvata…

Konsolidacija Crnogorskog Telekoma u siječnju ove godine pozitivno je utjecala na rezultate Hrvatskog Telekoma te su ukupni prihodi u prva tri mjeseca 2017. porasli za 8,7% u odnosu na isto razdoblje lani i iznose 1.818 milijuna kuna.
Neto dobit je u prvom kvartalu povećana za 9,5% i iznosi 149 milijuna kuna.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/carq82HmunFZrZb9JOY2Og==.pdf

Je li moguće da Ht prkosi ovoj krizi vlade??
A ni izvještaj nije nešto posebno dobar, i ipak eto raste danas.
A svi očekuju da opet bude potop kao što to inače zna biti na Zse?

Meni je ovo zgodna ideja, ne znam da će ovdje nešto zaraditi ali je ok usluga

Zadar prvi dobio pametne govornice

Jedno pitanje u vezi darovnog ugovora za dionice. Ima li kakvih promjena sto se toga tice zadnjih godina? Radio sam mislim 2012. Bilo je dovoljno ugovor ovjeriti kod javnog bilježnika i odnijeti u skdd. Ima li kakvih poreznih obaveza? I ima netko primjer ugovora? Hvala!

New Report

Close